Pagrindinės klaidos, kurias daro individualių namų statytojai

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Namo statyba - kruopštumo, reikiamų žinių ir patirties reikalaujantis procesas. Ištaisyti padarytas klaidas dažnai būna sudėtinga ir ganėtinai nuostolinga. Tad jeigu šiuo metu planuojate statyti namą ir niekaip neapsisprendžiate, kokius darbus daryti patiems, o kokius patikėti profesionalams, pasidomėkite kokias klaidas dažniausiai daro individualių namų statytojai. 

Įmonės specialistai, kurių pagrindinė specializacija – statybos paslaugos, pastebi, jog individualių namų statytojai dažnai nė nežino padarę ar vis dar darantys kokias nors klaidas.

 

Tokiu būdu sukuriama ideali terpė atsirasti vis naujoms klaidoms, kurios galutinį rezultatą išties pateiks ne tokį, kokio tikimasi namo statybos pradžioje. Kad nereiktų kiekvieną kartą vis lipti ant to pačio grėblio pateiksime keletą esminių klaidų, kurios daromos dažniausiai.

Biudžeto paskaičiavimas

Biudžetą namo statybai verta paskaičiuoti dar prieš pradedant pirmuosius darbus. Tai ypač aktualu, jeigu ketinate imti paskolą. Dažnas individualių namų statytojas į banką kreipiasi tik tuomet, kai baigiasi asmeninės lėšos.

 

Tuo tarpu, paaiškėja, jog bankas negali suteikti reikiamos paskolos. Tuomet tenka stabdyti jau prasidėjusį statybų procesą. Be to, visuomet reikia turėti numatytą sumą papildomoms ir netikėtoms išlaidoms. Namo statyba ne tik sudėtingas, bet dažnai ir netikėtus vingius turintis procesas. Juk nenorite, kad dėl netikėtai atsiradusių išlaidų tektų sustabdyti jau įsibėgėjusius darbus?

 

Profesionalų pagalbos ignoravimas

Išmanyti visų namo statybos niuansų be specialaus išsilavinimo ir patirties – tiesiog neįmanoma. Todėl profesionali pagalba, ypač pačioje statybų proceso pradžioje, išties nepakenktų. Profesionalių architektų ir statybų paslaugas teikiančių įmonių konsultacijos gali padėti netgi sutaupyti ateityje. Dar prieš sklypo paieškas rekomenduojama kreiptis į profesionalius konsultantus, kurie jus nukreips reikiama linkme. Juk ne be reikalo sakoma: gera pradžia – pusė darbo.

Projekto koregavimas darbams jau prasidėjus

Atminkite,jog net ir menkiausia namo projekto korekcija gali sudaryti nemažai trukdžių sklandžiai atlikti tolimesnius darbus, nes, pakeitus vieną detalę, gali prireikti attinkamai keisti visas sekančias. Tad stenkitės nenukrypti nuo architektūrinio projekto ir išvengsite statybos darbų sąmyšio.

Brangus namas pigiame sklype

Jeigu sumanėte statyti prabangų namą pigiame sklype, rizikuojate, jog įdėtos lėšos niekuomet neatsipirks. Prabėgus kažkuriam laikui, gal būt, panorėsite kito namo. Tuomet vietovėje, kurioje sklypai yra pigūs ir nepaklausūs, Jums namo nepavyks parduoti netgi už jo savikainą.

Taupymas ne ten, kur reikia

Specialistai teigia, jog dažnai namų statyboje žmonės taupo ne ten, kur reikia. Medžiagas, kurias gal būt keisite po kelerių metų galite nupirkti ir pigiau. Tuo tarpu, namo projektavimas ir medžiagos ilgalaikių namų dalių statybai, šilumos užtikrinimą ir taupymą garantuojančios detalės – išties ne tos sritys, kur derėtų taupyti.

Rėmimasis ne profesionalų patirtimi

Dažnas individualių namų statytojas vengia profesionalų konsultacijos, bet noriai naudojasi kaimynų ar draugų patirtimi. Atminkite, jog tai, kad Jūsų pažįstamiems pavyko išvengti klaidų ar jos šiuo metu tiesiog nematomos, nereiškia, kad ir Jums pasiseks. Gali taip nutikti, jog teks ne tik grįžti į pradinį tašką, bet ir patirti daug nuostolių taisant padarytą broką.

Už darbus sumokate iš anksto

Galiausiai, auksinė taisyklė – niekuomet nemokėkite atlygio už dar nepadarytą darbą. Net ir profesionaliems specialistams nepavyksta išvengti klaidų. Kaip rodo praktika, tokiais atvejais atgauti jau sumokėtus pinigus gali būti labai sunku.