Neregėta Aukštaitija: 5 dvarai, kuriuos verta aplankyti vasarą

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Beveik kiekviename Lietuvos krašte galima pasigėrėti puikiais Lietuvos istorinę praeitį menančiais dvarais. Aukštaitija – ne išimtis. Čia, naujam gyvenimui yra atgijęs ne vienas dvaras. O šiomis dienomis šie vilioja gyva muzika, gardžiu tautiniu maistu, įspūdingomis programomis ir aktyvia veikla. Tad ką verta pamatyti, kur nuvykti, ir kur apsistoti.

Taujėnų dvaras

Taujėnų dvaras – neabejotinai vienas įspūdingiausių atgimusių dvarų, kuris savo gyvavimo metus skaičiuoja jau nuo XVI a. pabaigos. Kadaise čia šeimininkavo garsieji Radvilos. Mėgo čia lankytis ir pirmasis Lietuvos prezidentas Antanas Smetona. Lankydamiesi Taujėnuose galite pasivaikščioti po dvaro parką, apžiūrėti išlikusius pastatus: koplytėlę, bitininko namą, „peklužę", bei vienintelį Lietuvoje išlikusį trijų aukštų medinį svirną. Dabar tiek dvaro rūmai, tiek parkas yra puoselėjamas ir prižiūrimas naujųjų šeimininkų, čia vyksta įvairios šventės, menų festivaliai, koncertai.

 

Salų dvaras

 

Salų dvaras įsikūręs Dviragio ežero salos krante. Šis dvaras savo istoriją mena dar nuo XVI a. ir priklausė Radvilų giminei. Per ilgus metus šis ne kartą keitė šeimininkus, o tai atsispindi išlikusiuose pastatuose: dvaro rūmuose, prievaizdo name, kumetyne, svirne. Prie dvaro puikuojasi ir vienas seniausių parkų Lietuvoje. Pasakojama, jog kuomet šeimininkavo Radvilos, čia buvo miško parkas, medžiai nebuvo kertami, taip pat būta žvėryno. Dabar parkas atrodo kur kas kitaip – tačiau labai verta jį aplankyti.

 

 

Bebrusų dvaras

 

Bebrusų dvaras, įsikūręs ant Bebrusų ežero kranto, šiluma ir jaukumu dvelkianti vieta, kuri idealiai pritaikyta vestuvėms, šeimos ir draugų šventėms, mokymams, seminarams ar tiesiog maloniam poilsiui. Nuostabioje vietoje stūksanti sodyba-dvaras gali pasigirti puikiu maistu, maloniu aptarnavimu, vandens pramogomis bei nepakartojama Lietuvos gamta. Čia galite mėgautis didele, į Bebrusų ežerą žvelgiančia terasa, vandens kubilu, pirtimi. Šią vietą ypač mėgsta ramybės ieškotojai – dvare dažnai vyksta jogos, savęs tobulinimo, asmeninio pažinimo stovyklos. Be to, nuo miesto triukšmo siūloma atvažiuoti ir norintiems padirbėti. Savo mokymų vykdyti čia atvyksta ne viena kompanija, o tam suteikiamos reikiamos sąlygos, įranga. Šis modernus ir naujai pastatytas dvaras yra XIX a. angliškos architektūros tipo, tad visi ieškantys estetikos, ramybės ir rafinuoto serviso – labai laukiami.

 

 

Rokiškio dvaras

 

Rokiškio dvaras – dažnai dar vadinamas Aukštaitijos perlu. Dvaro istorija, kaip ir Taujėnų, Salų, Bebrusų dvarų savo istoriją pasakoja taip pat nuo XVI a. Didžiausią įtaką dvarui ir visam miesteliui turėjo čia gyventi atsikėlusi garsi Tyzenhauzų giminė. Plačiau apie Rokiškio dvaro istoriją susipažinsite lankydami rūmuose įkurtą krašto muziejų. Atvykus čia patariama pasivaikščioti po Rokiškio miesto centrą, apžiūrėti bažnyčią. Rokiškio dvare dabar vyksta parodos, koncertai, pristatomos naujos muziejaus ekspozicijos, rengiamos maisto ir gėrimų degustacijos.

 

 

Burbiškio dvaras

 

Šis dvaras yra įsikūręs Anykščių regioniniame parke, netoli Rubikių ežero. Vaizdingame Anykštos upės kairiajame krante iš tolo akį patraukia stilingi rūmai – XIX a. architektūros paminklas, užburiantis subtilumu ir elegancija. Grakščiai prigludęs parkas, kuriame išlikę daugiau kaip 30 rūšių medžių bei krūmų, įsilieja į kraštovaizdžio peizažą lyg išpuoselėta ramybės oazė. Burbiškio dvaro ansamblis restauruotas pagal 1853 m. projektą. Atkurti autentiški lubų ir sienų tapybos darbai, originalios rudojo uosio durys, išlikę vertingi dekoruoti židiniai. Ypatinga interjero puošmena – autentiškos XIX a. krosnys, apmūrytos baltos glazūros plokštėmis. Šiandien šiame dvare veikia restoranas, rengiami įvairūs pobūviai, šventės, organizuojami renginiai.