Naujiena klaipėdiečiams – pirmasis gyvenamųjų loftų kompleksas

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Šiais metais pačiame Klaipėdos miesto centre pradėtas unikalus projektas – gyvenamųjų loftų statyba. Prestižinės Birutės gatvės pradžioje rekonstruojamame pastate planuojama atverti vienintelį tokio tipo namų kompleksą su 16 butų, į kuriuos naujieji gyventojai galės įsikelti jau kitų metų rugsėjo mėnesį.

„Loftai – unikali būsto forma, pasižyminti šviesiomis patalpomis ir erdvumu, tokių gyvenamųjų plotų paklausa tik auga. Lankantis užsienio šalyse ir stebint JAV tendenciją senus pastatus prikelti naujam gyvenimui, nusprendėme šią idėją įgyvendinti ir Klaipėdoje. Lietuvos didmiesčiuose – Vilniuje ir Kaune šie stilingi būstai jau išpopuliarėjo, o Klaipėdoje – tai bus pirmasis tokio pobūdžio pastatas“, – sakė idėjos bendraautorius Gytis Koržinskas.

Gyvenimas centre šalia jūros

Loftus skiria vos 10 minučių kelio pėsčiomis iki senamiesčio širdies „Teatro aikštės“ ir netoliese esančios „Senosios perkėlos“, per pusvalandį naujųjų namų gyventojai galės nukeliauti iki jūros. Loftų įkūrėjų teigimu, tokia gyvenamoji vieta tiks mėgstantiems pasivaikščioti romantiškomis gatvelėmis. Vairuojantiems – patogus susisiekimas su lankomiausiais prekybos ir laisvalaikio centrais, o uždarame pastato kieme su vaizdo kameromis gyventojams garantuojama vieta automobiliui.

Dviejų aukštų pastate racionaliai suplanuotos įvairaus dydžio gyvenamosios erdvės nuo 40 kv. iki 100 kv. metrų. Pirmajame aukšte planuojama įrengti ir komercinės paskirties patalpas, kuriose ketina įsikurti architektų, teisininkų ir IT specialistų įmonės. Naujos statybos loftai bus parduodami su daline apdaila. Išskirtinai aukštos 4,6 m. siekiančios lubos – galimybė pastatyti antresoles, kurios ne tik praplėstų gyvenamąjį plotą, bet ir taptų išskirtiniu interjero akcentu. Industrinio dizaino trijų stiklų aliuminio rėmų langai, kurių aukštis sieks net 4 metrus, ne tik suteiks šilumą, bet ir puikiai apšvies tiek pirmo aukšto, tiek ir antresolės erdvę. Kaip teigia projekto autoriai, tokioms didelėms erdvėms reikia suteikti laisvę kūrybai, tam kad naujieji šeimininkai galėtų drąsiai eksperimentuoti ir čia įsirengti savo svajonių namus pagal asmeninius poreikius.

Efektyvi eksploatacija

Naujos statybos butuose gyventojai tikisi ne tik estetinio grožio, bet ir puikios techninės būklės, nes visa tai prisideda prie gyvenimo kokybės užtikrinimo. Loftų įkūrėjų teigimu, pastaruoju metu norintieji įsigyti būstą, kaip vieną iš pagrindinių kriterijų įvardija gerą garso izoliaciją, kurią užtikrina storos pastato sienos ir trijų stiklo paketų langai. Siekiant gyvenamuosiuose loftuose bet kuriuo metų laiku garantuoti gaivų orą, išvengti kvapų maišymosi, ketinama įrengti individualias, energiją taupančias rekuperacines vėdinimo sistemas. Taip pat – specialius prievadus, norintiems įsirengti papildomas kondicionavimo sistemas.

„Renkantis gyvenamąjį būstą, vienu iš pagrindinių kriterijų vis dar išlieka ir šildymo tipas. Individualiai reguliuojamas centrinis kolektorinis šildymas užtikrina pigų išlaikymą bei efektyvumą. Tokia sistema leidžia reguliuoti temperatūrą bute ir kiekviename kambaryje atskirai. Tad išeidami į darbą ar išvykdami atostogauti šildymo sezonu, temperatūrą galėsite sumažinti iki minimalios, o sugrįžę – vėl padidinti. Skirtingai nuo namų, kuriuose įrengtas dujinis šildymas, naujų loftų šeimininkams nereikės rūpintis rūpintis šildymo įrangos gedimais“, – teigė G. Koržinskas.

Nestandartinio aukščio patalpose, įsirengus papildomą – antrąjį aukštą, kitaip dar vadinamas antresoles, ir taip išplėtus gyvenamąjį plotą nuo 47,37 iki 71 m² – vienas gyvenamojo lofto kvadratinis metras vidutiniškai kainuos apie 800 eurų.