Naujakuriai atranda miesto pakraščius – įvertina ir dukart mažesnes NT kainas nei miesto centre

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Geras susisiekimas, biurai, mokyklos ir darželiai, daugiau žalių erdvių – tai pagrindiniai, toliau nuo centro esančiuose Vilniaus mikrorajonuose, būsto ieškančių žmonių minimi privalumai, tačiau ir kaina turi savo dedamąją. Dažniausiai čia įsikuria jaunesnio amžiaus vilniečiai, kai naujos statybos būstą įsigyja už dukart mažesnę sumą nei reikėtų pakloti, norint įsikurti senamiestyje.

Ieško geriausios kainos

 

Vilniaus NT rinką per paskutinius penkerius metus gerokai keitė nauji gyventojai – nuolatinių gyventojų šalies sostinėje atsirado beveik 19 tūkst., rodo Statistikos departamento duomenys. Per tą patį laikotarpį pastatyta tiek pat butų, didelė dalis jų pirkėjams pasiūlyta ne tik arčiau centro, bet ir miesto pakraščiuose esančiuose mikrorajonuose.

 

Kaip rodo NT plėtros bendrovės „Bonava Lietuva“ turimi duomenys, čia ypač išsiskyrė Pašilaičiai. Šioje miesto dalyje gerokai didėjo ne tik pasiūla, bet ir paklausa – Pašilaičiai patenka tarp trijų populiariausių naujakurių mikrorajonų. „Pradėję veiklą atlikome tyrimą, kuris parodė, kad būstą Pašilaičiuose dažniausiai renkasi 25–39 metų amžiaus asmenys. Tai nestebina, nes paprastai toliau nuo centro nutolusiuose mikrorajonuose būsto ieško jaunos, vidutines ir stabilias pajamas gaunančios šeimos.

 

Jaunus vilniečius vilioja galimybė įsigyti kokybišką būstą už mažesnę pinigų sumą – šiuo metu senamiestyje esančiame naujos statybos name vidutinė kvadratinio metro kaina viršija 3,2 tūkst. eurų, o Pašilaičiuose nesiekia nė 1,4 tūkst. eurų. Privalumu jie laiko ir tai, kad jau galima įsigyti būstą su pilna apdaila, kas taip pat leidžia sutaupyti“, – teigia „Bonava Lietuva“ vadovas Remigijus Pleteras.

 

Vertina gerėjančią infrastruktūrą

 

Mažesnėmis išlaidomis NT įsigijimui susidomėjo ir vilnietė Asta Lembertaitė. Iš Kėdainių kilusi 27-erių mergina į Pašilaičius atsikraustė dar studijų metais, tuomet ją į šį mikrorajoną atviliojo mažesnė nuomos kaina.

 

Gyvendama čia ji pamatė vis gerėjančią infrastruktūrą – planuojamas ar jau statomas švietimo įstaigas, įrengiamas automobilių stovėjimo aikšteles, tvarkomas žaliąsias erdves, aukštyn kylančius verslo centrus. Galiausiai Asta čia susirado darbą. Prieš porą metų mergina iš nuomojamo buto persikraustė į pirmą nuosavą būstą, o šiandien sako besidžiaugianti tokiu sprendimu dėl dviejų priežasčių – tiek dėl mažesnės bankui nei nuomojamo būsto savininkams mokamos pinigų sumos, tiek dėl gerai išvystytos infrastruktūros.

 

„Svarbiausia, kad viskas pasiekiama ranka. Jei noriu ramaus poilsio, pėsčiomis galiu nukakti iki ežero, jei aktyvesnio laisvalaikio – šalia plaukimo baseinas, sporto salės, bėgimo takai. Taip pat netrūksta restoranų ir kavinių, prekybos centrų.

 

Laisvės prospekte ir link Vakarinio aplinkkelio kuriasi vis nauji verslo centrai, tad ir darbo vietą jau galima rasti nebūtinai miesto centre. Kad ir į kurią pusę pasisuksi, visada rasi alternatyvų“, – privalumus vardija A. Lembertaitė. Kitas svarbus aspektas, kuris Astą paskatino investuoti į miesto pakraštyje esantį NT – geras susisiekimas. „Vis labiau plėtojamas viešasis transportas, jam skiriamos ir atskiros eismo juostos, tad norimą vietą gana greitai galiu pasiekti ir piko metu.

 

Keliaujant automobiliu labai pasitarnauja Vilniaus aplinkkelis, kurio dėka galiu kur kas greičiau nukeliauti į reikalingą vietą ne tik mieste, bet ir užmiestyje, pavyzdžiui, atsidurti pas tėvus vedančiame magistraliniame kelyje. Jei gyvenčiau miesto centre, tokiu dienos metu tiesiog įstrigčiau eismo spūstyse“, – tvirtina vilnietė.

 

Būstas – gera investicija

 

Anot R. Pletero, miesto pakraščiuose būsto ieškantys žmonės įvertina ne tik patogumą, norą gyventi kokybiškai bei NT kainą, bet ir tai, kad toks pirkinys dėl minėtų priežasčių gali tapti gera investicija.

 

„Šios miesto dalys susilaukia ne tik didelio naujakurių, bet ir NT plėtotojų dėmesio. Pastarieji ilgainiui pasiūlys vis naujus projektus, todėl savivaldybė bus vis labiau įpareigota gerinti infrastruktūrą – butų kainos dabar vystomuose NT projektuose neabejotinai kils, didės ir jų taip geras likvidumas“, – apibendrina NT ekspertas.