Namai: lietuviai parodė, ką sukūrė iš senų daiktų

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Pasaulyje vis stiprėjantys judėjimai už klimato kaitos mažinimą rodo, kad visuomenei rūpi kokioje aplinkoje gyvename ir kokį pasaulį paliksime savo vaikams. Vienas svarbiausių gamtos išsaugojimo aspektų yra atsakingas vartojimas, atliekų prevencija.

Svarbu ne tik žinoti, kaip tinkamai tvarkyti atliekas, tačiau ir gyventi taip, kad jų susidarytų kuo mažiau. Tad aktyvūs aplinkosaugos idėjų propaguotojai kiekvieną skatina pagalvoti prieš perkant naują pirkinį – ar jums tikrai jo reikia. Atliekų mažinimui ne mažiau svarbus yra senų daiktų perdirbimas ir atnaujinimas. Daugelio namuose nuolatos atsiranda įvairių nebenaudojamų senienų. Dažnas jas tiesiog išmeta arba išveža į sodus ar kaimus, kur jie ir toliau stovi nenaudojami. Tačiau tikrai nereikia skubėti atsisveikinti su senais rakandais, dažniausiai juos galima atnaujinti, restauruoti arba pakeisti jų paskirtį.

Mobilioje ekspozicijoje – originalios idėjos

Aplinkos ministerija, siekdama skleisti atsakingo vartojimo idėjas, paprastais gyvenimiškais pavyzdžiais parodys visuomenei, kaip kiekvienas galime prisidėti prie aplinkos išsaugojimo. Jau įsibėgėja projekto „Darnūs namai“ ekspozicijos – mobilaus namo ant ratų – kūrimas. Šio namo interjeras bus įrengtas iš atnaujintų baldų, buities reikmenų, ir kitų perdirbtų daiktų. Mobili ekspozicija keliaus po Lietuvą ir pasakos, kaip įvairias senienas galima prikelti naujam gyvenimui.

 

Be to, renginių metu lankytojai galės dalyvauti interaktyviose veiklose, kurios skatins atsakingą vartojimą, primins apie atliekų mažinimo ir tinkamo tvarkymo būtinybę. „Darnūs namai“ aplankys net 120 Lietuvos miestų ir miestelių. Namo ant ratų interjerą kuria Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos dėstytojų ir studentų komanda. Prie šio projekto dirba grafikos, technologijų bei interjero dizaino sričių specialistai, kurie daiktų atnaujimui pritaiko paprastus ir kiekvienam žmogui prieinamus sprendimus.

 

Iš senų slidžių – žurnalų laikiklis, iš senų žurnalų – pufas

 

„Pritardami atliekų mažinimo idėjai, siekiame, kad seni daiktai būtų atnaujinami ar panaudojami toliau, sukūrus iš jų naujos paskirties daiktus. Dažnas žmogus nežino, kiek daug visko galima iš jų pasigaminti. Pavyzdžiui, projekto „Darnūs namai“ ekspozicijai iš senų slidžių jau esame pagaminę žurnalų laikiklį-stovą.

 

Daug pasaulio šalių aplankęs, tačiau jau nusitrynęs lagaminas ekspozicijoje atgimė ir tapo staliuku. Be to, krūva nebeskaitomų žurnalų virto kėdute-pufu“, – pasakoja Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos projekto vadovų Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos meninės veiklos organizatorius Jaroslav Daveiko „Darnių namų“ ekspozicijos interjerą dar papildys iš tarkų bei arbatinukų pagaminti stilingi ir modernūs šviestuvai, iš krovininių padėklų bus sukonstruota originali sofa-lova, papuošta porolono atraižų pagalvėlėmis. Tuo tarpu iš senų rėmelių bus sumeistrautas baro staliukas.

 

 

„Darnių namų“ ambasadoriai – garsūs žmonės

Prie šio mobilaus namo interjero kūrimo prisidėjo ir žinomi Lietuvos žmonės. Mielai savo senus žurnalus ir indus ekspozicijai padovanojo žurnalistė, kulinarinių laidų vedėja ir knygų autorė Beata Nicholson. Taip pat prie šio projekto prisijungė ir jo ambasadoriais tapo žurnalistė, TV laidų vedėja Edita Mildažytė, grupės „G&G Sindikatas“ lyderis Gabrielius Liaudanskas-Svaras, Lietuvos disko metikas, 2017 metų pasaulio čempionas Andrius Gudžius, atidavęs seną diską, su kuriuo jis treniravosi. Vienas iš projekto ambasadorių Lietuvos disko metikas A. Gudžius teigia, kad sveika aplinka yra sveikatos pagrindas. „Todėl, manau, kad ne tik sportininkui svarbu, kur jis treniruojasi, bet ir kiekvienam žmogui, kokioje aplinkoje jis gyvena. Nors ir mažais darbais, bet turime prisidėti prie atsakingo vartojimo bei atliekų mažinimo. Kiekvieno iš mūsų pastangos yra svarbios kuriant sveiką ir švarią aplinką. Taip pasirūpinsime ir savo vaikų ateitimi“, – teigia pasaulio čempionas A. Gudžius.