Motyvacija sportui: kaip gyvenime daugiau judėti

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Motyvation sport

Didelė dalis žmonių šiais laikais skiria daug dėmesio savo karjerai ir ilgas valandas dirba sėdimą darbą. Įprastai tradiciškai tai nuolatinis sėdėjimas ofisuose, o dabar sėdimas darbas vis dažniau persikelia į nuotolinę aplinką.

Abejais atvejais gali būti sunku rasti laiko ir motyvacijos sportuoti, tačiau visi žinome, kaip svarbu judėti gyvenime. Dėl judėjimo trūkumo kyla įvairios ligos ir negalavimai, be to, turėti stiprų kūną taip pat maloniau. Laiko trūkumas yra vienas dažniausių pasiteisinimų, kodėl nesportuojama, o štai motyvacijos trūkumas – taip pat didelis stabdis. Tad kaip įveikti save ir inkorporuoti sportą savo gyvenime?

Kaip išspręsti motyvacijos ir laiko trūkumo problemą

Motyvacijos ar laiko trūkumą galime matyti kaip išorinį stabdį, nors tai yra visų pirmiausia vidinis blokas. Neretai bandome pateisinti savo tingėjimą motyvacijos stygiumi. Net ir įveikus tingėjimą ir pradėjus sportuoti, motyvaciją galima vėl prarasti.

Motyvaciją sportui stipriai gali paveikti ir įvairios priklausomybės, įskaitant rūkymą, alkoholį, narkotikus, ar azartinius lošimus, apie kuriuos daugiau sužinoti galima lietuvoskazino.com. Todėl neretai sportas būna puikus užsiėmimas ir naujas įprotis, pakeičiantis priklausomybių įpročius.

Taigi kaip įgyti ar susigrąžinti prarastą motyvaciją sportui? Pirmiausia, motyvacija būna prarandama dėl per didelių, nerealistiškų ar neapibrėžtų siekių.

Siekiant bet kokių tikslų, svarbiausia taisyklė yra nusistatyti mažus tikslus ir siekti didžiojo tikslo žingsnis po žingsnio. Antroji taisyklė – tai susikurti rutiną ir jos laikytis. Priklausomai nuo jūsų galimybių, norint matyti sporto rezultatus, turėsite laikytis tam tiktos rutinos ir sportuoti reguliariai. Viena rutina kiekvienam netinka, todėl svarbu eksperimentuoti. Tai padės nuspręsti jums tinkamą treniruočių krūvį ir dažnį. Taip pat svarbu nepamiršti nepradėti nuo didelių krūvių iš karto, bet didinti krūvį palaipsniui – taip nesukelsite kūnui šoko ir nepervargsite.

Įdomu tai, kad motyvacija auga jau pradėjus sportuoti. Kaip neretai sakoma, pirmas žingsnis yra pradėti. Pradėjus dažnai žmonės nenori sustoti, ir didžiausia motyvacija tampa įrodyti sau, kad gali laikytis tos rutinos ir turi pakankamai stiprybės siekti tikslo. Pirmųjų sporto rezultatų stebėjimas yra labai didelis motyvatorius stengtis toliau. Kitas dalykas, kuris gali paskatinti pradėti ar nesustoti – pranešti kitiems apie savo tikslą. Tokiu būdu jausite didesnę prievolę pranešti kitiems apie savo progresą ar net motyvuoti kitus. Dar geresnis būdas – tai prisijungti prie kokios nors sporto grupės, kurioje nariai vienas kitą motyvuoja ir seka progresus.

Patarimai kaip per dieną daugiau judėti

Jeigu jūsų galimybės sportuoti kasdien yra ribotos, turėtumėte rasti kitokių būdų savo buityje, kaip pajudėti ir pasiekti bent minimalų aktyvumo lygį. Nebūtina versti savęs eiti į sporto salę, jeigu tam nėra galimybių. Galite susikurti sportui tinkamą aplinką aplink save arba rasti būdu daugiau judėti atliekant kasdienes užduotis.

Keletas praktinių patarimų:

  1. Rinkitės lipti laiptais vietoje lifto. Lipti laiptais gali pasirodyti nuobodu, dažnai renkamės liftą dar ir dėl to, kad kažkur skubame. Vis dėlto verta pagalvoti apie lipimo laiptais naudą. Lipimas laiptais stiprina širdies darbą, pusiausvyrą ir apatinių galūnių jėgą.
  2. Per pietų pertrauką eikite pasivaikščioti ar atlikite pratimus prie stalo. Nors pietų pertraukos metu norisi pailsėti nuo darbo ir nieko neveikti, vietoje to gera idėja yra prisiversti save pajudėti. Tai padės geriau prasiblaškyti, pravalyti mintis ir tuo pačiu padės kūnui pasijausti geriau po ilgo sėdėjimo.
  3. Pastatykite savo mašiną toliau nuo tikslo vietos arba išlipkite viena stotele anksčiau. Jeigu tai saugu ir jeigu oro sąlygos leidžia, leiskite sau surinkti papildomų žingsnių bei pasivaikščioti nuo savo mašinos ar nuo stotelės.
  4. Judėkite žiūrėdami televizorių. Judėjimas žiūrint televizorių yra puikus būdas išlikti aktyviam tuo pačiu susikoncentruoti, kas rodoma televizoriuje. Galite bėgioti bėgimo takeliu, važiuoti stacionariu dviračiu, daryti tempimo pratimus, kilnoti svorius ar užsiimti Pilates. Arba galite treniruotis reklamų metu.