Loftai

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Ieškodami tinkamiausių ar pigiausių nekilnojamojo turto variantų, pirkėjai yra neretai linkę svarstyti ir neįprastus būsto variantus. Šiuo metu vis dažniau kalbama apie loftus. Loftai- Kas tai? Kuo jie išskirtiniai? Kuo turėtų būti patrauklūs pirkėjui?

Loftais yra vadinamos didelės gyvenamosios patalpos, kurios dažniausiai būna įrengtos buvusiuose gamyklų ar kituose pramoninio tipo pastatuose arba negyvenamose patalpose. Iš nekilnojamojo turto portaluose publikuojamų skelbimų matyti, kad loftai siūlomi didžiuosiuose šalies miestuose, ypač sostinėje: portale Aruodas.lt šiuo metu siūloma daugiau kaip šimtas loftų variantų Vilniuje, kituose miestuose – vos vienas kitas. Sostinėje daugiausia loftų variantų yra centrinėje arba netoli nuo centro esančiose miesto dalyse: Naujamiestyje, Šnipiškėse, Žirmūnuose, Antakalnyje.

Būsto ieškantiesiems skelbimuose labiausiai akcentuojama, kad loftų išplanavimas nestandartinis – lofte gyvenantis asmuo gali džiaugtis didele erdve, kuri gali būti palikta vientisa arba suskirstyta į mažesnes erdves, langai dažniausiai būna per visą sieną – nuo grindų iki lubų. Pirkėjams itin patrauklu tai, kad loftuose šildymas dažniausiai yra savarankiškai reguliuojamas. Šių objektų kiemai dažniausiai uždari, taigi juose neturėtų trūkti vietos automobiliams. Skelbimuose apie loftus pirkėją norima patraukti ir tuo, kad toks nekilnojamojo turto objektas yra erdvė, skirta ir gyventi, ir kurti.

Skelbimuose siūlomos loftų kainos labai įvairios. Jos priklauso nuo tikslios objekto vietos mieste, patalpų įrengimo, būklės, ploto, įvairių papildomų loftų galimybių. Šiuo metu Aruodas.lt galima rasti loftų pasiūlymų, kuriuose kainos siekia maždaug nuo 120 tūkst. iki 850 tūkst. litų.

Nepaisant visų loftų privalumų, šis naujas būsto variantas patrauklus ne visiems būsto ieškantiesiems. Nekilnojamojo turto portalo Aruodas.lt apklausos rezultatai rodo, kad dalis respondentų niekuomet nepirktų lofto, nes mano jį esant tinkamą tik vienišiems žmonėms ar tiems, kurių darbas susijęs su kūrimu, dizainu, menais ir pan. Vis dėlto yra būsto ieškančiųjų, kurie loftą vertina palankiai – pasak jų, loftas yra gana patrauklus naujas ir savitas būsto variantas.