Lietuvos įmonė „Ecococon“ – tarp statybų ekoinovacijų „Oskarų” nominančių

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Niujorko ekoinovacijų institutas į dešimties prestižinių statybų ekoinovacijų finalininkų sąrašą įtraukė ir Lietuvos įmonę „Ecococon”. „Cradle to Cradle” (angl. Iš lopšio įlopšį) http://www.c2ccertified.org/apdovanojimai visame pasaulyje yra pripažįstami statybų ekoinovacijų „Oskarais” ne tik dėl griežtų reikalavimų dalyviams. Į apdovanojimų TOP-10 patekusios įmonės yra pristatomos viso pasaulio įtakingiausiajai verslo žiniasklaidai, o finalininkus vertina tokių didžiųjų įmonių kaip „Google”, „GIGA”, „Delta Development Group” ir kt. atstovai.

UAB „Ecococon“, gaminanti draugiškus aplinkai šiaudinius skydus namų statybai, pasaulyje unikalią technologiją tobulino dešimt metų.

„Patekimas į prestižinių apdovanojimų finalą mums yra svarbus įvertinimas ir paskatinimas judėti toliau. Šiais metais, po daugybę metų trukusio technologijos tobulinimo, sertifikavome savo produkciją.Ja tikime visu 100 procentų, turime didelių vilčių ne tik laimėti apdovanojimą, bet ir sulaukti statybos bendrovių, statančių šiaudinius namus visame pasaulyje, susidomėjimo”, – sako Marius Tarvydas, UAB „Ecococon” direktorius.

M. Tarvydo teigimu, „Ecococon” šiaudų skydai – tai produktas, leidžiantis maksimaliai išnaudoti šiaudų privalumus. Tokių skydų namai turi visas teigiamas šiaudinių namų savybes, garantuoja tolygią šiluminę izoliaciją ir idealų mikroklimatą kiekviename namo kampelyje.Dar vienas privalumas – statybos naudojant „Ecococon“ šiaudų skydus vyksta itin sparčiai: standartinį 100–150 kv. metrų namą iš šiaudų skydų keturių žmonių brigada gali sumontuoti per vieną dieną.

„Ecococon” produktas atitinka visus pretendentams į „Cradle to Cradle” apdovanojimą keliamus reikalavimus. Dalyvių prašoma sukurti statybos produktą, kuris būtų saugus, sveikas aplinkai ir žmonėms, efektyvus ir sukurtas taip, kad darniai sugrįžtų į aplinką jos neužteršdamas.

Šiais metais į „Cradle to Cradle“ apdovanojimų finalininkų sąrašą be „Ecococon“ pateko vos kelios kitos Europos bendrovės. Apdovanojimų nugalėtojai bus paskelbti lapkričio 15 d. Niujorke.

Visas šių metų finalininkų sąrašas:

• „Ecovative“ – grybų izoliacija;
• „Bellwether Materials“ – „Softbatts“ avies vilnos izoliacija;
• „ROMA“ – „Domus“ mineraliniai dažai;
• „StormWall Industries“ – „StormWall“ plokštės
• „GR GreenBuilding Products“ – „GR“ žaliosios stogų ir sienų dangos;
• „bioMASON“ – bioblokeliai;
• „Ecococon“ – Šiaudų skydai;
• HaploBuilt – „Haplo“ blokeliai;
• ECOR – universalios statybos plokštės;
• Dutch Design Initiative – Sustiprinta medžio, vilnos ir cemento plokštė.

Apie UAB „Ecococon“

2008 metais įsteigta UAB „Ecococon“ gamina šiaudinius skydus namų statybai. Įmonė yra išradusi pasaulyje unikalų šiaudinių skydų gamybos būdą – į karkasinį medinį skydą dedami šiaudai yra ypač tankiai suspaudžiamiir taip pasiekiamos ypač geros šiaudinio skydo šiluminės varžos, garso izoliacijos, atsparumo ugniai ir kitos charakteristikos. Įmonės veikla turi išskirtinai teigiamą poveikį aplinkai – gaminant šiaudinius skydus naudojama antrinė atsinaujinanti žaliava – šiaudai. Jie yra suvežami iš vietinių aplink įmonę esančių ūkių, todėl žaliavos transportavimas taip pat yra tausojantis aplinką.

2013 m. „Ecococon“ produkcijai suteiktas Nacionalinis techninis liudijimas, taip pat planuojama produkciją ženklinti Europos Sąjungos CE sertifikatu. Per metus „Ecococon“ pagamina 5000 kv. m. sienų skydų (apie 30 namų). „Ecococon“ šiaudų skydai naudojami namų statybai ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.Per artimiausius metus įmonė planuoja pasiekti 15 tūks.kv.m. gamybos apimtis ir apyvartą išauginti nuo 500 000 tūks.lt. iki 5 mln. Lt. Daugiau informacijos: www.ecococon.lt.

Apie „Cradle to Cradle“ apdovanojimus

„Cradle to Cradle“ produktų inovacijų institutas yra pelno nesiekianti organizacija, įkurta siekiant produktų kūrimą paversti pozityvia energija, tarnaujančia žmonėms, ekonomikai ir planetai. Pirmuosius statybų ekoinovacijų apdovanojimus institutas, bendradarbiaudamas su organizacija„Make It Right“, įteikė pernai lapkritį. Apdovanojimai sulaukė tokio pripažinimo, kad jau šių metų sausį į 2013 metų apdovanojimus pretendavo 144 ekoinovacijomis grįstų statybų produktų.

Apdovanojimus „Cradle to Cradle“ remia Schmidt šeimos fondas (angl. Schmidt Family Foundation)ir Nyderlandų pašto loterija (angl. Dutch Postcode Lottery), įsteigę 250 tūkst. dolerių(640 tūkst. litų) prizų fondą, kurį pasidalins trys finalininkai.

Nugalėtojo produktas turi atitikti sertifikuotą „Cradle to Cradle“ standartą, kuris susideda iš medžiagų poveikio sveikatai, medžiagos perdirbimo galimybių, atsinaujinančios energijos naudojimo ir anglies dioksido išlakų valdymo, vandens išteklių tausojimo, įmonės socialinės atsakomybės. Laimėsiančio produkto kaina turėtų būti prieinama vartotojams, kurių poreikis saugioms ir aplinkai draugiškoms statybinėms medžiagoms vis labiau auga.