Liepos mėnesį daugiausiai butų parduota Naujamiestyje

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Remiantis „CityNow“ NT analitikos platformos surinktais duomenimis, šių metų liepos mėnesį Vilniuje buvo fiksuoti 426 susitarimai dėl naujos statybos butų pardavimų.

Per paskutinį mėnesį rinkai buvo pasiūlyta virš 490 naujų butų, tad pagaliau ilgą laiką mažėjęs neparduotų butų sandėlys pasipildė ir pradėta artėti link pasiūlos ir paklausos balanso.

 

Naujamiestis grįžta į populiariausiųjų gretas

Liepos mėnesį daugiausiai susitarimų fiksuota Naujamiesčio rajone, kuriame po ilgesnio laikotarpio pasipildė naujų butų pasiūla. Taip pat, daug susitarimų buvo Verkių ir Pilaitės rajonuose. Įdomu pastebėti, kad ilgą laiką tarp lyderių buvęs Šnipiškių rajonas, šį mėnesį nepateko tarp populiariausių rajonų penketuko.

 

Perka butus dešimtimis

Projektų stygius turėjo įtakos ne tik būsto pirkėjams, bet ir instituciniams investuotojams, ieškantiems patrauklių projektų su stabilia investicine grąža. Pastaraisiais metais galėjome stebėti tendenciją, kad pinigų valdytojams pasidarė patrauklūs ne tik tvarumo standartus atitinkantys verslo centrai centrinėse miestų vietose, bet ir kiti investiciniai produktai: logistikos, prekybos paskirties projektai. Pastaruoju metu jų akiratyje atsidūrė ir gyvenamieji projektai, tinkami būsto nuomai. Pirmąjį tokio pavyzdį stebėjome, kai investuotojai įsigijo didelę dalį „Tower“ projekto Šnipiškėse butų.

 

„CityNow“ žiniomis, šiemet jau suplanuoti bent dar keli panašūs sandoriai. Jei didesnio masto projektai nuomai taptų vis dažnesniu reiškiniu, tai sudarytų spaudimą butų pasiūlai ir sumažintų galimybę rinktis būsto pirkėjams. Kita vertus, Lietuvoje palyginti su Vakarų Europos šalimis, vis dar mažai gyventojų pasirenka būstą nuomotis, todėl tikėtina profesionaliai administruojamų nuomos projektų plėtra.