Kukli renovacijos lyderė – Jonava

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Iš maždaug 300 Jonavos mieste esančių senų daugiabučių modernizuoti maždaug trečdalis – per šimtas namų. Dalis daugiabučių atnaujinti dar iki Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programos įsibėgėjimo, naudojant probleminių teritorijų lėšas.

„Visada jautėmės šiek tiek kaip Ignalina – modernizacijos pradžia buvo sunki, o pajutus naudą, norinčiųjų atnaujinti būstą išsirikiavo eilės“, – šypsosi Jonavos miesto savivaldybės administracijos direktorius Valdas Majauskas bei atskleidžia, kad jau šiemet mieste bus pradėtas įgyvendinti dar vienas didelis ir pažangus modernizacijos projektas.

 

Skeptikai, besidžiaugiantys mažesne parama

 

Renovacijos pradžių pradžia pašnekovas vadina pirmuosius 45 daugiabučius, kurie buvo renovuoti naudojant probleminių teritorijų lėšas. Iš šių pinigų savivaldybė iš dalies sutvarkė daugiabučių aplinką – kiemus, įrengė žaidimų aikšteles vaikams. Netrukus paaiškėjo, kad renovuoti daugiabučiai mažiausiai perpus sumažino savo išlaidas šilumai. Todėl pradėjus įgyvendinti Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą, norinčiųjų atsinaujinti būstą nebestigo.

Tačiau pirmieji renovacijos žingsniai tikrai nebuvo lengvi, atsimena Valdas Majauskas. „Rengdavome po 3–4 susitikimus su gyventojais, po kurių namas vis tiek atsisakydavo renovacijos. Visi buvo nusiteikę gana skeptiškai, ragindavo vienas kitą nesutikti su namo modernizacija, nors parama buvo dosni – net 85 proc. Pasitaikydavo labai kurioziškų situacijų.

 

Laimei, modernizuotis išdrįso iniciatyviausi ir tikrai laimėjo. Dabar turime kelis daugiabučius, kuriems renovacija buvo siūloma anuomet, bet jie atsisakė. Šįkart jie džiaugėsi gavę 45 proc. paramą pagal Daugiabučių modernizavimo programą, nes nauda – akivaizdi. Po sėkmingų pavyzdžių žmonių nuomonė tikrai labai pasikeitė“, – pasakoja pašnekovas.

 

Daugiausia dėmesio – šildymo sistemoms

 

Pasakodamas apie renovacijos „madas“ Jonavos rajone, Valdas Majauskas pastebi, kad laikui bėgant gyventojai vis dažniau renkasi ne tinkuojamus, o ventiliuojamus fasadus, akmens masės plokštes. „Po truputį dėmesio sulaukia tikrai ne pigiausi variantai. Be to, keli daugiabučiai pasirinko ne tik šildymo sistemos, bet ir viso šilumos mazgo atnaujinimą.

 

Patardami gyventojams dėl renovacijos, akcentuojame šildymo sistemos subalansavimo svarbą, nes net apšiltinus namo fasadą, be tinkamai nesubalansavus šildymo, gali iškilti problemų – vieni butai gaus per daug šilumos, kiti – per mažai. Todėl užbėgdami už akių tokiems nesusipratimams daug pasakojame apie šildymo sistemą“, – sako Jonavos miesto savivaldybės administracijos direktorius.

Šiuo metu Jonavoje atnaujinti 102 daugiabučiai, 55 iš jų – pagal Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą. „Tai, kad modernizacija mieste įsibėgėjusi, jauti vos įvažiavęs į miestą. Džiaugiamės tokiais pasiekimais, nes tai geras savivaldybės paskirtų administratorių darbo rezultatas – Jonavoje neturime daug stiprių bendrijų, pastebime, kad ir dabar jų nedaugėja. Bendrijų iniciatyva atnaujinti tik 8 daugiabučiai“, – sako pašnekovas.