Kokį Vilniaus rajoną NT plėtotojai vadina madingiausiu gyventi?

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Populiariausias Vilniaus rajonas tarp investuotojų ir aktyvų socialinį gyvenimą mėgstančių jaunų šeimų, kurios dar tik planuoja atžalas. Tarp galimų pasirinkimų jį įvardija ir šeimos su mažamečiais vaikais. Taip nekilnojamojo turto ekspertai apibūdina Naujamiestį – jau keletą metų priskiriamą prie madingiausių gyventi sostinės vietų. Skaičiuojama, kad siekiant gauti paskolą būstui minėtame rajone kiekvieno iš dviejų dirbančių šeimos narių atlyginimas turi siekti 900–1 000 Eur.

Šiuo metu Naujamiestyje plėtojami 12 skirtingų projektų, kuriuose galima rinktis iš 460 butų pasiūlos. Tiesa, daugiau nei pusė projektų baigiami ir ten tėra likę po kelis neparduotus butus.„Naujamiestis visuomet patenka tarp didžiausią paklausą turinčių sostinės rajonų.

 

Tai artimiausias rajonas Senamiesčiui, todėl pirkėjai įsitikinę teigiama rajono vertės perspektyva ir kainos prieaugiu. Pirkėjai mano, kad būstas Senamiestyje, kaip ir Naujamiestyje, ateityje brangs“, – pasakoja Justinas Šavelskis, „Eikos“ pardavimų vadovas.Jo teigimu, dažnai butus Naujamiestyje perka tie, kurie svajoja gyventi Senamiestyje, bet negali ten įpirkti būsto. Todėl renkasi artimiausią alternatyvą, kuri yra apie trečdaliu pigesnė.

 

Svarsto gyvenimą be automobilio Pastebima, kad Naujamiestis patrauklus tiek nekilnojamojo turto plėtotojams, tiek pirkėjams. Rajone netrūksta pastatų ir vietų, kurias galima transformuoti į naujus namus ar ištisus kvartalus. Keičiant senus namus naujais, keičiamos ir gerinamos viešosios erdvės. Tokios transformacijos augina rajone esančio būsto vertę. Naujamiesčio naujakuriai pagrindiniu prioritetu įvardija greitai pasiekiamą Senamiestį. „Vieniems svarbus atstumas iki Senamiestyje esančio biuro, kitiems – atstumas iki Trakų gatvės, rotušės ar katedros.

 

Daugeliui gyventojų taip pat aktualu, kad aplinkui būtų kavinės, restoranai ar kitos laisvalaikio praleidimo vietos“, – pasakoja J. Šavelskis. Pasak jo, rinkdamiesi būstą pirkėjai dažnai svarsto, ar jiems gyvenant Naujamiestyje reikės automobilio.

 

Taip jie gali sutaupyti nuo 10 iki 20 tūkst. Eur už parkavimo vietą ir tas lėšas skirti, pavyzdžiui, būsto apdailai. Idealus vidutinės klasės būsto rajonas NT ekspertas pastebi, kad Naujamiestis konkuruoja su Šnipiškėmis arba Markučių pradžia, kurią pirkėjai linkę klaidingai vadinti Užupiu. Minėtoje dalyje kainos žemesnės nei pačiame Užupio rajone.

 

„Vidutinė kvadratinio metro kaina Naujamiestyje siekia 2 300 Eur, tačiau rajoną pagal vyraujančias kainas galima padalinti į dvi dalis. Parduodamų butų tarp Pylimo ir Švitrigailos gatvės vidutinė kaina yra apie 2 640 Eur, į jį patenka ir dabar plėtojamas kvartalas „Baltas lapas“, o nuo Švitrigailos iki Žemaitės, Savanorių prospekto – apie 2 070 Eur už kvadratinį metrą. Įsigyjant standartinį 2 kambarių butą, skirtumas tarp dviejų Naujamiesčio dalių būtų apie 30 tūkst. Eur.

 

Žinoma, kuo arčiau Senamiesčio, tuo brangiau“, – sako „Eikos“ pardavimų vadovas. Vidutinės kainos Naujamiestyje kur kas mažesnės nei Senamiestyje (3 180 Eur už kv. m) ar Užupyje (2 800 Eur už kv. m) ir artimesnės Šnipiškėms (2 150 Eur už kv. m). „Jau ketvirtus metus iš eilės vidutinės klasės turto pardavimai auga, o ekonominės mažėja. Tai natūralu, kai ekonomika auga, didėja atlyginimai ir žmonių poreikiai, jie renkasi Naujamiestį vietoj miegamųjų rajonų Vilniaus pakraščiuose. Žmonės gali įpirkti aukštesnės klasės būstą, o Naujamiestį galima vadinti tobulu vidutinės NT klasės rajonu“, – dabartines NT rinkos tendencijas apžvelgia J. Šavelskis.

 

Ištikimi savo rajonui Projektą „Baltas lapas“ Naujamiestyje plėtojanti „Eika“ skaičiuoja, kad 44 proc. butų parduota investicijai, o 56 proc. – savo gyvenimui. NT ekspertas pastebi, kad Naujamiestis unikalus tuo, jog riba tarp įsigijimo gyvenimui ar investicijai yra labai maža.

 

„Dažnai pirkdami būstą sau pirkėjai tai pavadina gera investicija. Jaunesnio amžiaus – 22–30 m. – klientai įsigyja butus pagyventi sau, o kai šeimyniniai planai taps rimtesni, jie ieškos didesnio būsto, o šį galės išnuomoti. Jų prioritetas – 25–45 kv. m butas su atskiru miegamuoju. Kita investuotojų dalis – vyresnio amžiaus, šiuo metu gyvenantys atokiau centro ir auginantys vaikus.

 

Tačiau ateityje, vaikams palikus namus, jiems bus patogiau gyventi šalia Senamiesčio“, – investuotojų pasirinkimus įvardija J. Šavelskis. Tarp pirkėjų paklausiausi butai su nedideliais, racionalaus ploto, 10–12 kv. m miegamaisiais ir didesne svetainės erdve.

 

Didelė dalis naujakurių įsigyja būstą savo lėšomis. „Naujamiesčio pirkėjui yra siekiamybė gyventi tame rajone ir dažniausiai jis visą gyvenimą lieka jam ištikimas, pervilioti į kitą rajoną beveik neįmanoma. Jis nori gyventi prie centro, mėgstamas Senamiesčio vietas pasiekti pėsčiomis, būti nepriklausomas nuo automobilio“, – sako J. Šavelskis.