Kiek lietuviams reikia laiko nuosavam būstui įsigyti?

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Kad įsigytų vieną svarbiausių pirkinių savo gyvenime − nuosavą būstą, lietuviai tam dažniausiai skiria 3–6 mėnesius laiko. Be to, ieškodami būsto šalies gyventojai vidutiniškai apžiūri nuo 3 iki 5 skirtingų būsto variantų. Tokią būsto pirkėjų elgseną atskleidė „Swedbank“ užsakymu atliktas šalies gyventojų apklausa. Tiesa, jauniausios amžiaus grupės respondentai (18 - 25 metai) būsto paieškai ir skirtingų variantų apžiūrai yra linkę skirti mažiausiai dėmesio, rašoma pranešime spaudai.

„Apklausos duomenys parodė, kad didesnė dalis šalies gyventojų gana gerai pasveria savo sprendimą įsigyti būstą – jie paprastai apsvarsto bent kelis skirtingus būsto pasirinkimus, o įsigijimo procesui skiria ne mažiau 3 mėnesių laiko. 34 proc. apklaustųjų nurodė, kad būstui įsigyti jie skyrė 3-6 mėnesius, o 26 proc. – 6 mėnesius ir daugiau laiko“, – teigia „Swedbank“ gyventojų finansavimo ekspertas Tomas Pulikas.

 

Pasak T. Puliko, banko patirtis rodo, kad dažniausiai gyventojai nori skirti pakankamai laiko ir dėmesio būsto paieškai, o pats įsigijimo procesas šiuo metu yra daug paprastesnis. Didžioji dalis klientų (apie 90 proc.) dėl būsto paskolos renkasi konsultuotis telefonu, ir apie 20-30 gyventojų per mėnesį būsto paskolos sutartį pasirašo interneto banke net neužsukę į banko padalinį. „Gyventojai didžiąją pasiruošimo darbų dalį gali atlikti savarankiškai: įsivertinti savo finansines galimybes, pasverti savo gyvenimo planus artimiausiam dešimtmečiui, susipažinti su pagrindinėmis banko finansavimo suteikimo sąlygomis.

 

Galiausiai, norint sužinoti banko atsakymą dėl būsto paskolos, paraišką paskolai gauti galima užpildyti interneto banke ir per trumpą laiką jiems pateikiamas atsakymas“, − komentuoja gyventojų finansavimo ekspertas.

Kaip parodė apklausa, „nekantriausi“ būsto įsigijimo atžvilgiu yra jauniausios amžiaus grupės (iki 26 metų) respondentai – jie nuosavo būsto paieškoms linkę skirti mažiausiai laiko, be to, norimą būstą išsirenka apsvarstę vos 1–2 būsto variantus. Tuo metu 26 metų ir vyresnio amžiaus gyventojai būsto paieškoms jau skiria daugiau dėmesio – jiems būsto paieška ir įsigijimas dažniausiai užtrunka 3–6 mėn., vidutiniškai apžiūrimi 3–5 skirtingi būsto variantai.

 

Pasak T. Puliko, atidžiausiai būstą renkasi 36–45 m. amžiaus respondentai. Palyginus su kitomis amžiaus grupėmis, prieš apsispręsdami jie yra linkę apžiūrėti daugiausiai skirtingų būsto variantų. Tuo metu daugiausiai laiko būsto įsigijimui linkę skirti tie respondentai, kurių pajamos vienam šeimos nariui viršija 500 eurų – jie būsto įsigijimui dažniau skiria daugiau kaip 1 metus laiko.