Kiek kainuoja išsinuomoti prabangius apartamentus sostinės centre?

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Nuo įspūdingų, dizainerių kurtų loftų iki karališkų apartamentų sostinės centre – ilgalaikės prabangaus būsto nuomos pasiūloje galima atrasti būstų tiek mėgstantiems „hipsterišką“ miestietišką komfortą, tiek vertinantiems laiko patikrintą, solidų interjerą. Be abejo, tokį turtą išsinuomoti gali ne kiekvienas.

Pasak NT paslaugų kompanijos „Ober-Haus“ centro biuro vadovės Olgos Akelienės, prabangų turtą apibrėžia keli kriterijai: gera vieta, didelis plotas, vaizdas pro langą, būsto įrengimas. Tiesa, prabangių būstų nuomos rinkoje galima išskirti dvi būstų kategorijas – mažą ir didelį prabangų turtą.

„Mažas prabangus turtas – tai kai nuomojame būste yra vienas miegamasis, o didelis – kai 3 – 5 miegamieji. Pastarųjų objektų pasiūla yra nedidelė, o nuomos kainos gali siekti nuo 1,5 tūkst. iki 4 tūkst. eurų per mėnesį. Mažesnio prabangaus turto nuomos kainos varijuoja 700 – 1200 eurų ribose. Žinoma, kalbame apie tikrai išskirtinį, kokybiškai įrengtą turtą“, – komentavo O.Akelienė.

 

 

Vienas tokių būstų – dvaro atmosfera dvelkiantys apartamentai sostinės Senamiestyje, M. Valančiaus gatvėje, kurių bendras plotas siekia 150 kv. m. Šis nuomos skelbimas šiuo metu publikuojamas lankomiausiame nekilnojamojo turto portale Aruodas.lt. „Tai iš tiesų išskirtinis būstas, įdomiai įrengtas, nors nuomai gal kiek per daug sudėtingas. Kuo būste daugiau išskirtinumų, tuo sunkiau rasti asmenį, kuriam patiks tokia stilistika“, – šį konkretų atvejį komentuoja O.Akelienė.

 

Jos nuomone, tikimybė, kad tokio būsto nuomininkas bus lietuvių šeima, yra maža. „Yra kategorija žmonių, kurie parduoda savo turtą už miesto ir kuriam laikui nuomojasi prabangų turtą Senamiestyje, norėdami išsiaiškinti, ar jiems patinka gyventi centre. Kita nuomininkų kategorija – užsienio piliečiai, kurie Lietuvoje turi darbinį kontraktą, atsikelia čia gyventi kartu su šeima“, – galimą nuomininko portretą piešia nekilnojamojo turto ekspertė.

 

 

Loftai, nestokojantys prabangos

 

Kitas įdomus objektas, vertas dėmesio – Naujamiestyje, T. Ševčenkos gatvėje, šiuo metu nuomojamas prabangus dviejų kambarių loftas, kuris galėtų patraukti daugelio akį. Jam būdingas itin skoningas interjeras, kuriame kiekviena detalė kurta su meile. Šis skelbimą taip pat rasite portale Aruodas.lt.

 

Tokius būstus paprastai nuomojasi loftų mėgėjai – tie, kurie mėgsta dideles erdves, aukštas lubas. Dažniausiai tai būna žmonės, uždirbantys didesnes nei vidutines pajamas, kurie gali sau leisti nuomotis tokį būstą“, – pastebi būstui nuomininkų ieškanti nekilnojamojo turto agentūros „RE/MAX“ brokerė Laura Kazlauskaitė. Ji priduria, jog į loftus šiandien dažniausiai įsikelia vienas žmogus arba pora, o šeimos paprastai ieško kitų alternatyvų.

 

 

„Kiek turiu klientų, kuriems teko parduoti loftus, tai yra tie žmonės, kurie jau sulaukė šeimos pagausėjimo. Jie arba parduoda, arba perleidžia nuomai ir keliasi į kitus namus, kadangi jiems darosi nepatogu gyventi nestandartiniuose kambariuose, kuriuose nėra sienų,“ – sakė L.Kazlauskaitė. Ar lofto, kaip nestandartinio būsto, nuoma yra brangesnė, lyginant su įprastais, tokio paties įrengimo ir ploto butais? „Už tokios pačios kvadratūros įprasto buto nuomą sumokėsite tą pačią sumą pinigų. Tiesa, net jeigu tai bus butas per du aukštus, retas atvejis, kad jame bus du kambariai, kaip kad lofte. Paprastai butuose būna daugiau uždarų erdvių, 3 – 4 kambariai,“ – paaiškino nekilnojamojo turto brokerė.

 

 

Šiuo metu paklausa – didesnė už pasiūlą

 

Nuomininkų elegantiškiems, 67,3 kv. m, apartamentams, esantiems Polocko g., „Užupio Vartuose“, ieškanti NT agentūros „Baltic Sotheby’s International Realty“ agentė Kristina Marčiulevičienė pastebi, jog didesnių apartamentų, kuriuose yra 3 kambariai ir daugiau, bei namų nuomos kainos šiais metais yra išaugusios, mat tokių būstų poreikis išaugęs, o pasiūla – negausi. „Pasiūla su paklausa nustato nuomos kainų ribas, tačiau atsižvelgiant į apartamentų išskirtinumą, savininkas gali „nusižengti“ vidutinėms rinkos kainoms ir pretenduoti į aukštesnės kainos nuomą. Tačiau visada reikia atsiminti, kad kuo aukštesnė norima nuomos kaina, tuo ilgiau gali tekti palaukti potencialaus nuomininko“, – teigia NT ekspertė.

 

Kalbėdama apie apartamentus Polocko g. ji pastebi, jog tokių pasiūlymų nėra daug: „Šie apartamentai skiriasi nuo kitų, nes yra visiškai naujai įrengti, subtiliai elegantiško interjero. Rinkoje pasiūlymų yra daug, tačiau vis dar dauguma jų įrengti ekonomiškai, be darnios stilistikos, ko nepasakysi apie šį butą.“

 

Tiesa, prabangių apartamentų pasiūlymų galima rasti ne tik didmiesčio centre, bet ir atokiau nuo miesto šurmulio. Šiuo metu Valakampiuose, Neminčinės pl., nuomojamas 190,74 kv. m keturių kambarių butas, savo dydžiu ir patogumais prilygstantis individualiam namui, yra vienas iš tokių pavyzdžių.

 

Nors tokie būstai, nutolę nuo miesto centro, todėl yra mažiau populiarūs, bet irgi atranda savo nuomininką, kuris nori gyventi arčiau gamtos. „Tokių būstų nuomos kainai būdingi tie patys dėsniai kaip ir centre nuomojamiems būstams, t.y. jų kaina priklauso nuo būsto įrengimo, stiliaus, miegamųjų skaičiaus, kokybės bei kitų patogumų“, – apibendrino pašnekovė.