Kelmės rajone dygsta ovalus namas

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Kelmės rajone, Dubysos slėnyje, dygsta neįprastos konstrukcijos sferinis namas. Nors pastatas modernus, konstrukcija įsilieja į gamtą ir atkartoja jos formas. Pasak šeimininko, namas turėtų tarnauti bent kelioms kartoms. Ovalus statinys atsparus stipriausiems vėjams, tvirtas pamatas esą atlaikytų net žemės drebėjimą.

Neįprasto namo šeimininkas – Rimas Navickas. Nors iš stiklo pluošto armatūros supintas tik karkasas – jau aiškiai matyti neįprasto namo kontūrai.

„Pirmiausia jo ypatingumas, kad jis įsilieja į gamtą. Antra, jis nebijo jokių vėjų. Dabar pučia, o ten mes ramiai sau sėdėsim. Aš turiu galvoj uraganinių vėjų. Namas ilgaamžis, plius tai yra meno kūrinys“, – sako R. Navickas.

Namo šeimininkas įsitikinęs, kad šis statinys tarnaus bent trims kartoms. Sako, šiltuose kraštuose, kur klimatas pastovesnis, toks namas galėtų stovėti apie 500 metų.

Jis atsparus ne tik stipriems vėjams, plokštuminis pamatas atlaikytų net žemės drebėjimą. Išpildyti visas užgaidas padėjo sūnus – metalo plastikos specialistas Paulius. Jis matematiškai tiksliai apskaičiavo kur turėtų būti namo karkaso jungtys.

Svarbiausi darbai jau padaryti. O užėjus į vidų galima įsivaizduoti ir kaip atrodys namo interjeras – ant grindų išpiešti būsimų sienų kontūrai – čia taip pat nėra nei vienos tiesios linijos.

„Didžiulis pliusas šito namo – visi kambariai neturės nei vienos stataus kampo, viskas ovalu, šiluma kyla į viršų, nuostabi cirkuliacija. Nei jokia drėgmė, nei šiluma neužsilaikys kampuose, apie tokį dalyką, kaip pelėsis čia reikia užmiršt“, – teigia R. Navickas.

Ne ką mažiau stebina ir neįprastą namą supanti aplinka. 16 hektarų teritorijoje Navickų šeima pasodino 5 tūkst. medžių parką. Suformuoti takai, iškasti keli tvenkiniai.

Parkas pradėtas sodinti prieš 12 metų, kelerius metus brandinta ir šeimos svajonių namo idėja. Jei šis statinys pavyks, sako galėsiąs panašų pastatyti ir kitiems. Mat besidominčių šiuo neįprastu ir kol kas vieninteliu Lietuvoje namu netrūksta.

Išsamiau – Ainos Mizgirdės reportaže (nuo 23.36 min.):