Kaip teisingai suplanuoti remontą?

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Kaip teisingai suplanuoti remontą? Kiek rašoma, kalbama ir programų per televiziją skiriama remontui! Tačiau kodėl beveik visada remontas tampa stichine nelaime? Remontas – tai darbas, todėl jį reikia suplanuoti bent pora žingsnių į priekį. Nepaisant daugybės patarimų, žmonės vis tiek darydami remontą klysta, o tai sukelia materialinius ir moralinius nuostolius.

Galima išskirti dvi remonto, atliekamo gyvenamose ir komercinės patalpose, rūšis:

Kapitalinis. Šįkart apie jį nekalbėsime – paliekame tai profesionalams.

Kosmetinis.

Kapitalinis remontas – tai perplanavimas, langų, santechnikos, elektros laidų keitimas. Paprastai šis remontas atliekamas šiltuoju metų laiku.

 

Kosmetinis remontas – tapetavimas, dažymas, naujų durų, spynų, vandens maišytuvų vonioje keitimas ir panašiai. Šį remontą galima atlikti bet kuriuo metų laiku, nes jis nepriklauso nuo aplinkos temperatūros. Atliekant remontą, reikėtų laikytis tam tikros darbų atlikimo sekos. Nesilaikant šios tvarkos, gali būti sugadinta tai, kas jau buvo atnaujinta.

Langų keitimas. Reikia pagalvoti, kaip naujus langus reikės valyti. Langas su išėjimų į balkoną gali būti aklinas, o be tokio išėjimo langus geriau daryti varstomus.

Santechnikos darbai – vamzdžių, santechnikos, vonios, plytelių keitimas. Ventiliacinių grotelių valymas ir įrengimas (tai itin aktualu kotedžuose).

Elektros laidų išvedžiojimas, atsižvelgiant į pagrindinių elektros prietaisų išdėstymą, būsimų šviestuvų ir šviesos jungiklių vietą. Gyvenamosiose patalpose elektros laidai paprastai išvedžiojami kanalais sienose, kurie po to užtinkuojami. Biuro patalpose laidai išvedžiojami specialiose siaurose dėžėse, tačiau tai atrodo ne taip estetiškai. Rozetės ir jungikliai šiuo atveju taip pat būna uždengti.

Sienų, grindų išlyginimas, lubų plovimas arba dažymas. Tinkavimas – juo užsibaigia darbas su biriomis ir dulkančiomis medžiagomis. Tapetavimas, langų rėmų dažymas (jei to reikia). Rozečių, šviesos jungiklių montavimas, durų įstatymas. Kiliminės grindų dangos ir plintusų dėjimas.

Žinoma, kai kuriuos darbus galima atlikti ir kitokia seka. Tačiau svarbiausia laikytis taisyklės: darbų seka turi eiti nuo labiausiai patalpos aplinką teršiančių darbų link mažiau teršiančių.

Logiška, jog iš pradžių atliekami stambiausi darbai, o pabaigoje – apdaila. Kai kurioms technologijoms gali reikėti daugiau laiko, pavyzdžiui, išdžiūvimui. Kad nešvaistytumėte laiko ir neužsimanytumėte kuo greičiau nenudžiūvusio paviršiaus padengti nauju sluoksniu, dėmesį sutelkite prie kitų remonto darbų.

Remiantis remonto seka, galima orientuotis, kada ir kokius pirkinius būtina įsigyti. Nereikia visko pirkti iš karto. Pavyzdžiui, pirmajame etape reikės cemento, alebastro, tinko, todėl tapetus (kad jie neužimtų vietos ir nesipainiotų po kojomis) galima nusipirkti vėliau.

 

Remontas – tai visuomet nešvara ir kasdieninės išlaidos. Tačiau kas gali būti maloniau, nei nuosavo būsto gerinimo ir gražinimo rūpesčiai?

 

 

Žymos: įrengimas, remontas, kapitalinis remontas, kosmetinis remontas, sienų apdaila, tinkavimas.