Ką daryti norint pelningai parduoti būstą?

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Būstas – ne tik mūsų gyvenamoji vieta, bet ir finansinė investicija į ateitį. Nesvarbu ar parduodate paveldėtą būstą, ar keliatės į naują vietą – anksčiau įsigytą nuosavybę norisi parduoti pelningai. Atrinkome ir į vieną vietą sudėjome patarimus, kurie padės atsakyti į klausimą, ką daryti, norint pelningai parduoti būstą.

Pasitikrinkite, ar galite parduoti būstą

Peržiūrėkite namo/kotedžo dokumentus: ar užbaigta statyba, ar turima būsto paskola leidžia parduoti būstą. Jei turite nepilnamečių vaikų – gaukite teismo leidimą būsto pardavimui.

Sužinokite rinkos kainą

Atlikite būsto vertinimą – ši paslauga kainuoja kelis šimtus eurų, tačiau realiai įvertins jūsų būsto situaciją ne tik pagal tai, kaip būstas atrodo, bet ir kokia jo vertė lyginant su panašiais rajonais. Šioje vietoje labai padeda nekilnojamo turto vertintojai. Tinkama kaina leis parduoti būstą pagal rinkos kainą.

Prieš įdėdami skelbimą – pasirūpinkite kokybiškomis nuotraukomis

Sutvarkyta erdvė ir profesionaliai padarytos nuotraukos parodo Jūsų būsto vertę geriau, nei paprastu telefonu padarytos bendros, tamsios būsto nuotraukos.

 

Tad investuokite į vieną valandą fotografo darbo, kad vėliau pritrauktumėte tinkamus potencialius pirkėjus. Gerai atrodančios nuotraukos sulaukia daugiau susidomėjimo.

 

Pasiruoškite norinčiųjų apžiūrėti būstą priėmimui

Suteikite galimybę potencialiems pirkėjams pamatyti būstą. Tai galite atlikti patys arba su brokerio pagalba, jei visą dieną dirbate, o vakare užsiimate kita veikla. Paruoškite namus – paslėpkite nereikalingus daiktus.

 

Sutvarkyti namai kalba apie tai, kad jais buvo rūpintasi, o sujaukta patalynė ir išmėtyti žaislai rodo, kad čia gyveno aplaidūs žmonės. Jei būstą aprodysite savarankiškai – leiskite žmonėms tai padaryti ramiai.

 

Parodykite pagrindinius kambarius, tačiau per daug nepasakokite koks nuostabus jūsų būstas – leiskite pirkėjui pačiam susidaryti nuomonę apžiūrint būstą ir pačiam užduoti klausimus.

 

Būtinai informuokite pirkėją, jei būstas turi trūkumų, kurių iki pardavimo nepašalinsite: kanalizacijos problemos, triukšmingi kaimynai, varvantis stogas, pelėsis virtuvėje ir kiti. Jei šie trūkumai išaiškės jau įvykus sandoriui – pirkėjas gali kreiptis į teismą dėl žalos prisiteisimo, apgaulingo pardavimo.

 

Jei turite galimybę – atlikite kosmetinį remontą

Kritiškai apžiūrėkite šias būsto vietas:

kranai ir šildytuvai – ar nėra rūdžių ir neišvalytų kalkių dėmių;

jungiklių ir rozečių vietos – galbūt reiktų perdažyti sieną, kad nesimatytų pirštų žymių;

grindjuosčių ir laminato ar plytelių sujungimai, tarpai – kartais užtenka šiek tiek naujo glaisto ar karštų klijų;

jei būstą parduodate su virtuve – įvertinkite rankenėlių vietas, stalviršių kokybę, kaip atrodo vieta aplink kriauklę, ar grindys nėra per daug išvaikščiotos;

apžiūrėkite ir iššveiskite iki blizgesio praustuvus, vonią ir unitazą, pakeiskite unitazo sėdynę, nes ji per laiką dažniausiai būna pakeitusi spalvą;

išvalykite langus – jie įleis daugiau dienos šviesos.

Pasirūpinkite būsto aplinka

Jei parduodate butą daugiabučio laiptinėje – apžiūrėkite sienas prie jūsų buto, gal jas reikia nuplauti, iššluokite šiukšles, padėkite naują batų valymo kilimėlį. Kartais gali būti vertinga pakeisti durų spyną ir rankeną, ypač jei ja naudotasi ilgai. Parduodami namą išvalykite nuo samanų ir žolių plyteles, nupjaukite žolę, apgenėkite krūmus. Apžiūrėkite fasadą – galbūt yra nutrupėjusių sienų arba jos apžėlė samanomis ir jas reikia nuvalyti.

Paskleiskite žinią apie tai, kad parduodate būstą

Naudokitės populiariais portalais, informuokite draugus ir kolegas. Tai žmonės, kurie galbūt nepirks jūsų būsto, tačiau paskleis žinią. Jie greičiausiai jau yra lankęsi pas jus ir žino, kaip jis atrodo, kokie jo privalumai.

Su pirkėju susitarimus užtvirtinkite raštu

Jūs galite patys surašyti preliminarią pirkimo-pardavimo sutartį arba nuvykti pas notarą. Svarbu aptarti ir sąlygas, kas nutiks, jei sandoris nebūtų vykdomas, nes kažkuri pusė apsigalvotų. Žinoma galutinę pirkimo-pardavimo sutartį privalėsite patirtinti pas notarą.