Išaugus vandens suvartojimui – laistymui jį naudokime atsakingai
Šiuo metu Vilniuje visi gyventojai aprūpinami geriamuoju vandeniu, bet yra vietų, kur dėl išaugusio vandens suvartojimo, vandens slėgis sumažėjęs. Esant poreikiui, bendrovė pasiruošusi užtikrinti, kad miesto ir aplinkinių rajonų gyventojai per karščius nepritrūktų vandens.
„Vilniaus vandenų“ duomenimis, jei paprastai per parą Vilniaus mieste suvartojama apie 90 tūkstančių kubinių metrų vandens, tai šiomis dienomis geriamojo vandens suvartojimas sostinėje išaugo iki 112 tūkstančių kubinių metrų per parą.
„Šiomis dienomis vidutiniškai Vilniaus mieste patiekiame 25 proc. daugiau vandens nei įprastai. Kad būtų lengviau įsivaizduoti, apie kokius vandens kiekius kalbame, vaizdžiai galima pasakyti, kad dabar vandens sunaudojame tiek, kiek paprastai sunaudoja visas Vilnius prie jo dar papildomai prijungus tokio dydžio teritorijas kaip Lazdynai, Karoliniškės, Pilaitė ir Naujininkai“, – sako „Vilniaus vandenų“ generalinis direktorius Marius Švaikauskas.
Kiek sudėtingesnė situacija yra Kalnėnų rajone. Čia vandens suvartojimas išaugęs 3 kartus – nuo 300 kubinių metrų per parą iki 900. „Vilniaus vandenys“ ėmėsi ir ilgalaikių bei tvarių vandens tiekimo užtikrinimo būdų. Kalnėnuose baigiamas vykdyti dalinai ES lėšomis finansuojamas projektas „Kalnėnų vandens ruošimo įrenginiai“, pagal kurį į sistemą jau pajungtas dar vienas papildomas artezinis vandens gręžinys ir netrukus bus pajungtas naujas 500 kubinių metrų talpos geriamojo vandens rezervuaras. Rezervuaro pajungimo darbai vykdomi kaip tik šiomis dienomis, tikimasi, kad šis sprendimas patenkins gyventojų poreikius.
Gulbinų gyvenvietėje, kur vandens suvartojimas taip pat ryškiai išaugęs, „Vilniaus vandenys“ taip pat ėmėsi prevenciškai spręsti vandens tiekimo klausimo – pakloti didesnio skersmens vamzdžiai, tokiu būdu užtikrinant didesnį vandens pralaidumą.
Vis tik, šiomis dienomis „Vilniaus vandenys“ prašo privačių valdų savininkų kiek įmanoma mažiau vandens naudoti laistymui. Priešingu atveju kai kuriomis valandomis gali tekti riboti vandens slėgį, kad būtų užtikrintas nepertraukiamas vandens tiekimas.