Į vonios kambarį atkeliauja netikėtos spalvos: juodas čiaupas, žalia vonia. Kas toliau?

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Vonios kambarys keičiasi neatpažįstamai. Į šią intymią namų vietą, kurioje iki šiol dominavo minimalistinės balta ar metalo spalvos, su didele energija veržiasi plati spalvų gama, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Spalvingos vonios dizaino naujovės buvo pristatytos tarptautinėje parodoje „ISH 2019“, jas apibendrina Namų idėjų centro „NIC“ atstovas Nerijus Urbonavičius.

Pilka – puikus pagrindas dizaino sprendimams su raiškesnėmis spalvomis. Siekiant sukurti šiuolaikišką vonios kambario dizainą bei užtikrinti jo ilgaamžiškumą, šią spalvą galima naudoti kaip pagrindą. Nors ši spalva vonioje nebenauja, tačiau ji – puikus pasirinkimas spalvingam ir ilgaamžiam dizainui.

 

Smėlio ir pilka spalvos – mišinys, be kurio modernūs architektūriniai ir interjero sprendimai neįsivaizduojami. Ši spalva primena natūralią aplinką, poilsiavietę gamtoje. Puikiai dera su vintažu, taip pat ir su minimalistiniu industriniu stiliumi. Ši spalva išvesta iš pilkos spalvos, todėl, kaip ir pastaroji, ji taps puikiu pagrindu vonios interjerui. Smėlio ir pilkos spalvų derinys – modernus, neutralus ir harmoningas, tai geras pagrindas ryškesnių spalvų paletei.

 

Rudi atspaliai atgimsta. Vis dažniau interjero dizaineriai atsigręžia į šią neutralią ir šiltą spalvą iš gamtos, siekdami sukurti jaukumą vonios kambaryje. Kaip ir naudojant pilką spalvą, galioja ta pati taisyklė: nereikia rinktis paprastos, lygios spalvos. Siekiant sukurti „gyvą“ atmosferą, galima naudoti terakotos, bronzos ar rūdžių, alyvuogių, pušies ar kedro atspalvius.

Auksinė spalva, priklausanti šiltų spalvų gamai, paryškina vonios kambario dizainą, jo detales. Kartu su platina ar variu, šis atspalvis grįžta į vonios kambarius. „Šiuo brangiuoju metalu dengiami praustuvai, o sienos dažomos auksiniais atspalviais“, – pasakojo N. Urbonavičius.

 

Juoda vis dar išlieka stipriu pareiškimu, drąsiu asmenybės ir interjero sprendimu. Spalva, kuri dažniausiai sutinkama balduose, keliasi ir į vonios kambarį. Juoda yra kilminga, elegantiška ir moderni – viskas viename. Juoda interjere puikiai dera su baltos ar žalios spalvos elementais. Tokie deriniai jau tapo ekstravagantiška klasika. Galima ir labiau „kaimiška“ kombinacija su medžiu ar industrinė – su metaliniais baldų paviršiais ir betonu. Su šiomis tendencijomis žengia ir čiaupų gamintojai. Naujos gamybos technologijos įgalino vonios kambario įrangos gamintojus pasiūlyti sodriai juodos spalvos čiaupus, kurie tikrai prikausto žvilgsnį.

 

Žalias vonios kambarys – dar viena nauja tendencija. Šis sumanymas puikiai atspindi žmonių troškimą būti arčiau gamtos, natūralumo ilgesį. Juk gamta yra žmogaus namai. Žalia spalva jau šiuo metu randama interjeruose. Ji sukuria išties neįprastą, įdomią aplinką, ypač derinant ją su augalais. Žalią spalvą galima įkomponuoti į vonios kambario detales arba naudoti kaip ryškų vonios akcentą, kad ir su žalia vonia.

 

Pastelines spalvas vonios kambariuose randame ir šiais metais. Mėtų, švelniai rožinė, šviesiai melsva sukuria draugišką, svetingą aplinką, kuri kartu yra ir spalvinga. Pasteliniai vonios kambariai gali būti įvairūs: modernūs, kartais svajokliški, tačiau visada veda ten pat – į pabėgimo erdvę, kaip vietą, kurioje galima pasislėpti nuo intensyvios kasdienybės. Švelniai rožinė spalva gali būti derinama su rusvais atspalviais, pavyzdžiui, šviesios medienos spalvos grindimis arba atitinkamomis plytelėmis.

Mėlyna spalva sparčiai žengia į europiečių vonias. Ši spalva raminanti, primena vandens platybes ir dangaus gilumas. Pastaraisiais metais gamintojai kaip reikiant išplėtė melsvų atspalvių paletę. Gauti rezultatai pranoko lūkesčius. Tai ne tik inovatyvūs dažai sienoms, bet ir plytelėms, kurios su šiuo atspalviu tiesiog užburia. Marmuro atgimimas interjere dar paskatino melsvų atspalvių sanitarinių įrenginių naudojimą.

Balta laikoma tradicine vonios kambario spalva. Ji simbolizuoja švarą ir vonios kambaryje dominavo ištisus dešimtmečius. Balta išlieka ir naujausiose kolekcijose, mat ji puikiai tinka prie daugelio kitų interjero elementų, jų neužgoždama bei sukurdama švarų pagrindą.

Pasak N. Urbonavičiaus, vos kelių spalvų kombinacija sukurs ne tik spalvingą, bet ir harmoningą sprendimą. „Svarbiausia žinoti, jog viena spalva turi apibrėžti patalpos toną, o kitos trys ar daugiau spalvų, turi derėti tarpusavyje, kad sukurtų harmoningą arba žaismingą aplinką“, – teigė N. Urbonavičius.