Į ką atsižvelgti perkant valgomojo stalą?

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Valgomojo stalas

Puikiai parinktas valgomojo stalas turėtų tenkinti ne tik jus, bet ir jūsų šeimą bei draugus, nes būtent čia valgomas maistas bei priimami svečiai. Šiais laikais pasirinkimas didžiulis – įvairių formų, dydžių, spalvų – tikrai rasite, kas jums tinka. Tad aptarkime, į ką dar turėtumėte atkreipti dėmesį rinkdamiesi valgomojo stalą?

Į ką atkreipti dėmesį renkantis valgomojo stalą?

Rinkdamiesi valgomojo stalą atkreipkite dėmesį į:

  • matmenis,
  • medžiagą,
  • spalvą,
  • formą.

Ieškodami valgomojo stalų, pirmiausia atkreipkite dėmesį į matmenis – juos reikia derinti prie žmonių skaičiaus namuose ir galbūt rinktis šiek tiek didesnį modelį, jei planuojate dažnai priimti svečius. Sulankstomas stalas yra labai šaunus sprendimas, nes leis jums patogiai ir laisvai pietauti. Stalo aukštis taip pat yra svarbus. Jei jis bus per žemas – kojoms bus nepatogu, o jei per aukštas, visa jūsų laikysena bus netinkama.

Optimalus aukštis, kuriame turėtų būti stalo stalviršis, yra apie 75 cm. Kalbant apie medžiagas, stalai gali būti pagaminti iš medžio, medžio plokščių, metalo, stiklo ir plastiko. Galimybių yra daug, tačiau pasirinkimas iš tiesų priklauso nuo individualių poreikių. Nepamirškite, kad renkantis taip pat gana svarbi priežiūra, nes gerai pagaminti baldai garantuoja naudojimą daugelį metų.

O kaip dėl formos? Renkantis stalo formą pirmiausia svarbu atsižvelgti į kambario dydį. Taip pat reikėtų atsižvelgti į tai, ar pastačius stalą galima laisvai vaikščioti aplink baldą. Apvalus stalas idealiai tiks butams, kuriuose yra mažų vaikų, nes jame nėra kampų. Kita vertus, stačiakampio formos stalai puikiai tinka kambariuose, kuriuose vieta stalui yra prie sienos arba kampe. Stilius taip pat yra svarbus aspektas. Pirkdami stalą, rinkitės modelius taip, kad jie vizualiai derėtų prie valgomojo kambario išplanavimo.

Kada verta rinktis išskleidžiamą stalą?

Valgomajame dėl didesnio funkcionalumo vis dažniau pasirenkami išskleidžiami stalai. Galimybė prailginti stalą, kad prie jo būtų galima įrengti papildomų sėdimų vietų, praverčia atvykstant svečiams, organizuojant šventes ar didesnius socialinius susibūrimus.

Kasdien stalą galima sulankstyti ir naudoti tik šeimos nariams. Jei turite svečių, stalą galima prailginti, kad ant jo tilptų 2, 4, o kai kuriuose modeliuose – net 8 papildomos sėdimos vietos. Tai suteikia jums galimybę lanksčiai pritaikyti stalo stalviršio dydį prie savo poreikių.

Renkantis išskleidžiamą stalą verta atkreipti dėmesį į mechanizmą. Kai kurie stalai turi papildomus prailginimo modulius abiejose pusėse, kiti leidžia prailginti stalviršį, kad viduryje atsirastų vietos papildomam moduliui. Taip pat svarbu, kad mechanizmas judėtų sklandžiai, tyliai ir nenaudojant didelės jėgos.