Gauta EIB parama Vilniaus miesto šildymo efektyvumui didinti

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Europos investicijų bankas (EIB) ir AB „Vilniaus šilumos tinklai“ (VŠT) pasirašė iki 43 mln. eurų ilgalaikio kredito sutartį, pagal kurią bus finansuojamas Vilniaus šilumos tinklų modernizavimas. Tai ne tik užtikrins patikimesnį šilumos tiekimą vilniečiams, bet ir prisidės prie aplinkos apsaugos. 

Investicijų programa padės didinti energijos vartojimo efektyvumą ir mažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų ir kitų oro teršalų išmetimą.

Šios programos finansavimu apie 17 km senų vamzdynų bus pakeisti moderniais, izoliuotais vamzdynais. Dėl susidėvėjusių, praėjusį šimtmetį menančių vamzdynų šiuo metu prarandama daug šilumos ir didėja avarijų rizika. Be to, 4 km naujų vamzdynų leis padidinti energijos vartojimo efektyvumą, prie tinklo prijungiant naujai pastatytus namus ir tarnybinius pastatus.

Įgyvendinant projektą planuojama pastatyti 6 MWh biomasės kogeneracinę jėgainę ir saulės energijos kolektorius. VŠT taip pat įrengs absorbcinį šilumos siurblį, kuris padidins biomasės katilo efektyvumą.

EIB vicepirmininkas Thomas Östrosas pažymi: „VŠT daug dirba, kad tinklas būtų tvaresnis, be to, aprūpina šiluma vis daugiau namų. Atsižvelgdami į žaliąjį ekonomikos atsigavimą ir Europos investicijų banko skolinimo energetikai politiką, džiaugiamės, kad galime finansiškai paremti šį projektą, kurio naudą tiesiogiai pajaus daugiau nei 200 000 namų ūkių Vilniuje.“

VŠT generalinis direktorius Gerimantas Bakanas teigia: „Tinklo atnaujinimas ir plėtimas bendrovei – svarbus žingsnis ilgalaikėje perspektyvoje. Džiugu, kad požiūris į energijos efektyvumą ir aplinkos tausojimą koreliuoja su EIB – šių investicijų dėka galime iš pagrindų atnaujinti nematomą Vilnių. Negana to, ši sutartis leis finansuoti ir mažesnės vertės projektus bei remontus, kurie leis dirbti „žaliau” ir tvariau.“

Pagrindinė informacija

Europos investicijų bankas (EIB) yra Europos Sąjungos valstybėms narėms priklausanti ilgalaikio skolinimo įstaiga. Siekdamas padėti įgyvendinti ES politikos tikslus, jis teikia ilgalaikes paskolas perspektyvioms investicijoms finansuoti.

AB „Vilniaus šilumos tinklai“ yra didžiausia šildymo ir karšto vandens tiekėja Lietuvoje, aptarnaujanti daugiau kaip 210 000 namų ūkių ir įmonių sostinėje. Įmonė valdo daugiau nei 740 km ilgio šilumos tiekimo tinklą ir yra atsakinga už 20 mln. m2 ploto šildymą.