Elektros tiekėjai gavo vartotojų duomenis: bus pradedami siųsti pasiūlymai

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) visiems nepriklausomiems tiekėjams, perdavė į antrąjį etapą patenkančių elektros buitinių vartotojų kontaktinius ir elektros suvartojimo duomenis. Gyventojai netrukus bus kviečiami iki šių metų gruodžio 18 dienos pasirinkti naują elektros energijos tiekėją savo namams. Tokių pasiūlymų vartotojai gali sulaukti iš septynių įmonių, prekiaujančių elektros energija

Nuosekliai atsisakant monopolinių sąlygų ir sukuriant galimybę vartotojams rinktis, elektros tiekėjams pateikta beveik 700 tūkst. vartotojų, kurie per metus suvartoja virš 1000 kWh per metus elektros energijos, duomenys.

 

Tai – objekto adresas, savininko kontaktai ir per mėnesį tame objekte suvartotos elektros energijos kiekis, skaičiuojant 12 kalendorinių mėnesių per laikotarpį nuo 2020 m. birželio 1 d. iki šių metų gegužės 31 d. Perduoti tik tų vartotojų duomenys, kurie nepareiškė nesutikimo dalintis šiais duomenimis su tiekėjais. Pasirinkus tiekėją ir nepageidaujant gauti daugiau pasiūlymų, apie nesutikimą galima pranešti ir vėliau.

 

Tokiu atveju kliento duomenys bus ištrinti iš tolimesnių duomenų patiekimų nepriklausomiems tiekėjams. Elektros energijos tiekėją rinktis ir sudaryti su juo sutartį galima dabar, rekomenduojama sprendimą priimti ir sutartį su nauju savo tiekėju pasirašyti nelaukiant paskutinės minutės. Metų pabaigoje visiems suskubus rinktis tiekėją, gali būti didesnė eilių, žmogiškųjų klaidų ir net techninės įrangos strigimų tikimybė. Gyventojai kviečiami nedelsti ir elektros tiekėją pasirinkti nelaukiant termino pabaigos.

 

Pasiūlymai iš tiekėjų – jau netrukus

Nuo dabar iki metų galo, nepriklausomi tiekėjai galės susisiekti su gyventojais ir pateikti savo elektros tiekimo paslaugos pasiūlymus, įvardinti galimą elektros kainą ar kitus pasiūlymus parengtus pagal individualius kliento elektros energijos naudojimo įpročius. Šiuo metu Lietuvoje privačius elektros vartotojus aptarnauja ir pasiūlymus jiems gali pateikti „Birštono elektra“, „EGTO Energija“, „Elektrum Lietuva“, „Enefit“, „Ignitis“, „Perlas Energija“ ir „Vilniaus elektra“.

 

Pasitaiko atvejų kai naudodamiesi elektros tiekėjų vardu, sukčiai skambina gyventojams ir siūlo atlikti tariamą elektros tiekėjo pasirinkimą, o tam prašo, kad gyventojai pateiktų asmens kodą ir net bankinius prisijungimus. Sulaukus skambučio iš nepriklausomų tiekėjų, svarbu žinoti, kokios informacijos jie gali prašyti – ji yra susijusi tik su vartojimo įpročiais. Primename, kad elektros tiekėjai teikdami gyventojui siūlymą pasirinkti neprašo asmens kodo ar kitų duomenų, prisijungimų. Asmens duomenys būtini tik sudarant sutartį.

Nesutikus – tiekėjai neturės prieigos prie duomenų

Tuo atveju, jei vartotojas nesutiko, kad elektros vartojimo ir kontaktiniai duomenys būtų atverti kitiems tiekėjams, gyventojui reikės pačiam kreiptis į norimą tiekėją, siekiant gauti pasiūlymą. Tai padaryti būtina iki numatyto termino, t.y. šių metų gruodžio 18 dienos. Į tiekėjus galima kreiptis patiems – paprašyti visų elektra prekiaujančių įmonių ar tik savo pasirinktų, pateikti paslaugų pasiūlymą. Pasiteirauti dėl asmeniškai pritaikytų tiekėjų sąlygų galima svetainėje pasirinkitetiekeja.lt, paspaudus mygtuką „Gauti tiekėjų pasiūlymus“, o gavus ir palyginus, beliks tik įvertinti ir pasirinkti. Visi duomenys yra saugiai ir tiesiogiai perduodami tiekėjams, o kiekvienas tiekėjas susisieks pagal savo klientų pritraukimo metodus.