Elektros tiekėją galima rinktis iki kiekvieno mėnesio priešpaskutinės dienos

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) įgyvendintų pokyčių dėka, nepriklausomo elektros energijos tiekėjo pasirinkimo terminas trumpinimas iki vienos dienos. Nuo šiol visi vartotojai, kurie renkasi arba keičia savo tiekėją ir nori paslaugas iš naujo tiekėjo gauti nuo kito mėnesio pradžios, pasirinkti gali iki einamojo mėnesio priešpaskutinės dienos, o ne likus dviem savaitėms iki mėnesio pabaigos, kaip buvo iki šiol.

„Viso elektros rinkos liberalizavimo projekto tikslas yra gyventojams suteikti laisvę rinktis norimą energijos tiekėją, todėl šis pokytis tai leis padaryti dar lengviau ir greičiau – tiek tiems, kurie savo namams dar nėra pasirinkę nepriklausomo elektros tiekėjo, tiek tiems, kurie nori jį keisti“, – teigia ESO Ryšių su visuomene projektų vadovas Paulius Kalmantas.

Pagal iki šiol galiojusią tvarką, norėdami turėti naują tiekėją jau nuo ateinančio mėnesio pirmos dienos, gyventojai turėjo apsisprendimą padaryti ir tiekėją pasirinkti iki einamojo mėnesio 18 d., t. y. likus dviem savaitėms iki kito mėnesio pradžios.

Šis pokytis įsigalioja jau dabar todėl pavyzdžiui rugsėjį vartotojai gali rinktis iki rugsėjo mėn. 29 d., nes tai yra priešpaskutinė šio mėnesio diena, spalį gyventojai tai gali daryti iki spalio mėn. 30 d., lapkritį sprendimą priimti iki lapkričio mėn. 29 d., gruodį – iki gruodžio mėn. 30 d. ir t.t.

Pasak ESO atstovo, šis pokytis buvo numatytas įgyvendinti vėlesniame etape, tačiau įvertinus esamą situaciją elektros rinkoje, bei faktą, jog gyventojai aktyviai naudojasi proga rinktis tiekėją iki pat paskutiniųjų mėnesio dienų, nuspręstą reikiamus pakeitimus, skirtus leisti šį pokytį, atlikti anksčiau.

Dėl situacijos rinkoje ESO pastariausiais mėnesiais stiprino pajėgas, kad gyventojai galėtų rinktis kaip tik įmanoma ilgiau, tačiau dabar, anot P. Kalmanto, bus paprasta atsiminti iki kada reikia priimti sprendimą, kad naujo tiekėjo paslaugas gauti nuo kito mėnesio. Nuo šiol tai visada bus priešpaskutinė einamojo mėnesio diena.

Išsami elektros rinkos liberalizavimo projekto informacija pateikiama svetainėje pasirinkitetiekeja.lt.