2023 m. JUNG naujovės: pristatys ilgai lauktus išmanius sprendimus

http://www.jung.lt +370 5 236 19 19 Senasis Ukmergės kel. 12
http://www.jung.lt +370 5 236 19 19 Senasis Ukmergės kel. 12
JUNG paroda

Protingų namų ekspertai šių metų tarptautinės statybų verslo parodos RESTA lankytojus balandžio 27–29 d. pasitiks pristatydami tvariam ir komfortiškam gyvenimui sukurtus gaminius. Estetiškų elektros instaliacijos prietaisų ir išmaniųjų sistemų gamintojo JUNG stende didžiausio dėmesio tikimasi naujos kartos skaitmeninei sistemai, lengvai realizuojamai naujuose ir senesnės statybos pastatuose, atitinkančiuose įrengimui reikiamas sąlygas.

Naujovė leis kurti išmanesnius namus paprasčiau

Tokios skaitmeninės namų sistemos kaip šiemet parodoje pristatoma JUNG HOME seniai laukė ne vien elektrikai ir kiti būstų įrengimo sektoriaus specialistai.

Pasak jungiklių ir protingų namų sistemų centro „JUNG Vilnius“ vadovo Raimundo Skurdenio, iš arti susipažinti su didelių išlaidų nereikalaujančia, paprastesne alternatyva profesionalioms protingo namo sistemoms verta ir naujakuriams ar planuojantiesiems remontą.

„Vienas esminių šio sprendimo privalumų – galimybė vos su kvalifikuoto elektriko pagalba tiek inžineriniu aspektu paprastesnius senos statybos, tiek naujus namus transformuoti į išmanesnius. Mat sistemai įdiegti reikia tik tradicinės elektros instaliacijos.

JUNG HOME technologija

Veikti ji ima iškart, be interneto ryšio ar serverio. Užtenka atsisiųsti nemokamą JUNG HOME programėlę, kuri visus komponentus akimirksniu susieja saugiu „Bluetooth® Mesh“ ryšiu“, – pasakoja ekspertas ir priduria, kad sistemos naudojimui, konfigūravimui ar atnaujinimui prireiks tik telefono su ta pačia intuityviai valdoma programėle.

Tvarumas ir dizaino estetika

Su JUNG HOME į bendrą tinklą sujungtos namų funkcijos veikia išvien ir atveria neribotas galimybes. Įskaitant tokias, kurios atliepia šiandien ypač aktualų tvariau eksploatuojamų būstų poreikį: pavienių įrenginių energijos suvartojimo stebėjimą ar šildymo išlaidų taupymo scenarijų.

JUNG HOME

  1. Skurdenis pamini ir komfortiškesnės kasdienybės aspektą, kuomet savaime įsijungia rytinis apšvietimas ar nepakilus nuo sofos užtraukiamos užuolaidos. Susiejus sistemą su virtualiaisiais asistentais „Amazon Alexa“, „Google Home“ ar ekosistema „SmartThings“ namai jų ribose paklus valdymui per nuotolį ar balsu.

„Pradėti galima kad ir nuo vieno išmaniojo jungiklio ar kištukinio lizdo ir plėsti sistemą palaipsniui, priklausomai nuo poreikių ar finansinės situacijos“, – akcentuoja ekspertas.

Tuo tarpu kone visi įmanomi stilingi JUNG dizainai iš plastiko ar metalo, įskaitant 63 „Les Couleurs® Le Corbusier“ spalvas, suteikia kūrybinę laisvę interjero ekspertams – kiekvienas nuosaikios išvaizdos valdiklis bet kokioje aplinkoje dera kaip estetiška puošmena.

Vienas dailus valdiklis – platus pritaikymas

Parodoje taip pat bus galima apžiūrėti 32 išmaniosiomis funkcijomis pasižymintį intuityvų jutiklinį ekraną ir jungiklį viename – LS TOUCH. Tai JUNG asortimento naujiena, kurioje visapusiškas konkrečios patalpos KNX sistemos valdymas ir atvaizdavimas susijungia su universaliu rafinuotu dizainu.

LS TOUCH valdiklis

„Įrenginyje galima sukurti iki 8 savaitinių laikmačių, taip apšvietimą ir žaliuzes galima reguliuoti pagal laiką, LS TOUCH leidžia iškviesti mėgstamiausius scenarijus bei individualizuoti meniu: tinklelio dydį, puslapių skaičių ir išdėstymą. O štai kambario temperatūros matavimas ir optimalaus jos rodiklio nustatymas – viena pažangiausių LS TOUCH funkcijų“, – pasakoja R. Skurdenis.

Pagal principą „perbraukti ir paliesti“ sukurta naudotojo sąsaja primena išmaniuosius telefonus, tad perprasti įrenginį neprireiks pastangų. Kaip ir paversti patraukliu namų interjero akcentu su nesenstančiu LS 990 arba potinkinio montavimo LS ZERO dizainu. Be metalinės versijos, rėmelį galima rinktis iš „Les Couleurs® Le Corbusier“ paletės – tokiu atveju analogiška spalva švies ir ekrano fonas.

Naujos išvaizdos termostatai padeda taupyti

Ant JUNG inovacijų pakylos parodoje RESTA 2023 – ir patalpos termostatai, užtikrinantys ekonomišką energijos vartojimą. Priklausomai nuo konkretaus tipo, įrenginiai turi standartinius šildymo, vėsinimo bei ekonominį režimą – šis nakčiai sumažina šildymą. Kai kurie automatiškai koreguoja temperatūrą viduje, užfiksavę jos kritimą (pavyzdžiui, palikus pravirą langą), arba gali veikti išvien su šildomomis grindimis.

JUNG termostatai

„Norimas klimatas pasirenkamas tiesiog pasukus ratuką, o tokia funkcija kaip mechaniškai užfiksuojama maksimali nustatoma termostato vertė ypač palanki viešojo naudojimo objektuose, tarkime, ugdymo įstaigose.

Naudojimąsi taip pat supaprastina iš tolo matomas esamos įrenginio būsenos šviesos diodas. Įjungus šildymą ar vėsinant pastatą šviesos diodas bus atitinkamai raudonas arba mėlynas, oranžinė spalva indikuos apsaugos nuo užšalimo režimą. Pavyzdžiui, nakties metu miegamajame indikatorių galima vienu paspaudimu išjungti“, – komentuoja R. Skurdenis.

Ypatinga šviesos reguliatorių apdaila

Mėgautis komfortišku ir prie efektyvesnio resursų vartojimo prisidedančiu klimatu atnaujintas JUNG termostatas leis funkcionalų įrenginį pritaikant kaip skoningą interjero detalę. Tereikia išsirinkti iš JUNG LS, A, CD, AS serijų, medžiagų ir spalvų gausos.

Reguliatorių apdaila

„Vizualiai termostatai identiški patobulintiems šviesos reguliatoriams. Pastarųjų sukamąsias rankenėles paplatinome 4 mm ir sumažinome aukštį, tikro metalo modelių priekinę dalį gaminame iš tokios pačios medžiagos kaip visas elementas“, – anot R. Skurdenio, dėl taip optimizuotos konstrukcijos ne tik dizainas alsuoja harmoningesne elegancija, bet ir pažangesnis valdymas tarnauja naudotojui.

„Geriausia tuo įsitikinti išbandžius patiems, tad per parodą kviečiu užsukti ir į mūsų naujausių gaminių ekspoziciją. Ir nesukti galvos dėl būtinybės permontuoti visą reguliatorių, jei nuspręsite turimus dangtelius pakeisti naujaisiais – naujieji dangteliai tiks ir anksčiau sumontuotiems mechanizmams“, – pataria jis.

Tarptautinė statybų verslo paroda RESTA 2023 parodų ir kongresų centre LITEXPO Vilniuje šurmuliuos balandžio 27–29 d. Laukiami visi: projektuotojai, būsto statytojai, kiti esami ir nauji savo sričių specialistai bei kiekvienas, kuriam smalsu susipažinti su rinkos inovacijomis.