Dažniausiai užduodami klausimai apie būsto energinį sertifikavimą

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Būsto energetinės vertės nustatymas yra reikalingas statant namus, taip pat, kai planuojamas jų pardavimas, kai kuriais atvejais – nuoma. Vieni reikalavimai yra keliami privatiems namas, kai tuo tarpu kiti – verslo sektoriaus objektams. Bet kuriuo atveju nustačius energetinę klasę galima kur kas paprasčiau įvertinti – kiek būstui reikia energijos, kad jis būtų tinkamas gyvenimui arba tam tikros veiklos gydymui.

Dažniausiai energetinio naudingumo sertifikatas išduodamas kartu su būsto sandarumo testu. Kompleksinės paslaugos leidžia kur kas paprasčiau įvertinę būsto būklę ir tuo pačiu žinoti – kokių korekcijų reikia.

 

Paslaugas teikia namudiagnostika.lt.

Specialistai pastebi, kad žmonėms dažniausiai kyla panašūs klausimai, kurie apima šias paslaugas. Natūralu, juk tai nėra vienos tų paslaugų, kurios atliekamos, užsakomos labai dažnai.

 

Dažniausiai užduodamus klausimus – aptarsime žemiau.

Kiek laiko trunka darbai?

Nors tai dažniausiai aptariama asmeniškai, tačiau dažniausiai tokio tipo darbai trunka kelias dienas. Aki kurios įmonės teikia ir skubesnius darbus prioriteto tvarka.

Ar tiriamas visas plotas, ar kuri nors NT dalis?

Siekiant sužinoti kuo tikslesnius duomenis – labai detaliai tiriamas visas objekto plotas, kuris padeda tiksliai ne tik nustatyti klasę, tačiau ir rasti problemines vietas. Jas sutvarkius – galima pakelti būsto lygį.

Kokius dokumentus reikia pateikti paslaugos tiekėjui?

Specialistas, kuris teikia paslaugas, tiksliai nurodys – kokius dokumentus reikia pateikti. Tai yra dokumentai, kurie yra susiję su Jūsų būstų. Visi jie gali padėti net ir prieš apžiūrą labai tiksliai nustatyti būsto vertę.

Kada bus apžiūrimas objektas?

Atsakingas asmuo, kuris atliks būsto apžiūrą – sutars su jumis asmeniškai laiką. Tiesa, NT savininko gali tuo metu nebūti. Dažniausiai daugiausia dėmesio yra skiriama būsto išorei, tad specialistas vienas gali atvykti įvertinti. Žinoma, dar geriau, kai perduodami raktai. Tai padeda visiems sutaupyti daug laiko.

Kiek kainuoja paslaugos?

Energinio naudingumo sertifikatas yra gana pigi paslauga. Tačiau kaina čia nėra esminis rodiklis, kadangi bet kuriuo atveju darbai turi būti atliekami, o įmonės teikia paslaugas panašiais įkainiais.

Ar šis įvertinimas yra tas pats kas ir sandarumo vertinimas?

Ne. Sandarumo vertinimo metu naudojama speciali įranga, kuri padeda labai tiksliai numatyti problemines namo arba kito NT vietas.

Gera, kad šiais laikai yra taip paprasta sužinoti – koks yra Jūsų būsto energetinis lygis. Taip pat ir būsto vietos, kurias galima pakoregavus – sumažinti suvartojamos energijos kiekius. Pasinaudokite tuo.