Dar neregėta stogo danga tapo realybe: pradėta masiškai gaminti fotovoltines čerpes

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
„Tesla“ jau 2016 metų spalio mėnesį pristatė fotovoltines čerpes, bet masinė gamyba vis buvo atidedama.

Ir pagaliau Elonas Muskas paskelbė, kad pradeda masiškai gaminti fotovoltines čerpes Bafale, Niujorko valstijoje.

„Tesla“ taip pat pasižadėjo stebėti ir tikrinti fotovoltinių čerpių veikimą tuose namuose, kurie rezervuos fotovoltinių čerpių ir sumokės 1000 dolerių užstatą. Įmonė teigia, kad fotovoltinės čerpės ant keletos klientų namų stogų bus pagamintos ir instaliuotos jau per artimiausius mėnesius.

Manoma, kad fotovoltinės čerpės kainuos nuo 10 iki 15 % mažiau nei atskirai įsirengiant naują stogą ir saulės baterijas.

Fotovoltinės čerpės sukurtos taip, kad imituotų įvairius stogų stilius, tad bus galima pasirinkti tiek pagal skonį, tiek ir pagal pačią namo estetiką. Ir ne tik Amerikoje, bet ir į daugelį Europos šalių jau galima užsisakyti fotovoltinių čerpių.

„Tesla“ taip pat pažadėjo dar šiais metais pasiūlyti ir kitokių stogo dangų, kaip pavyzdžiui, elektrą gaminantį šiferį.

 

Net atsižvelgiant į elektros kainų skirtumus skirtinguose regionuose, „Teslos“ skaičiavimai rodo, kad vartotojai uždengę stogą fotovoltinėmis čerpėmis per 30 metų pasiektų ne tik didelių energijos sutaupymų, bet net gautų pelno. Skaičiavimams „Tesla“ paėmė tipinį Merylando namo pavyzdį, kad su mokesčių lengvatomis ir esamomis energijos kainomis, net atsižvelgiant į fotovoltinių čerpių akumuliatoriaus ir pačio stogo kainą, per visą, daugiau nei per 30 metų, laikotarpį namas uždirbtų 8000 dolerių pelno.

Taip pat pabrėžiamas ir aplinkosauginis fotovoltinių čerpių naudingumas. Jos ne tik padeda sušvelninti iškastinio kuro daromą neigiamą poveikį aplinkai, bet ir efektyviai išnaudoja jau esamą erdvę.

Naujos ir didelės saulės elementų jėgainės puikiai tinka aprūpinti dideliu energijos kiekiu, tačiau joms reikalingi dideli žemės plotai, kad tokios jėgainės būtų ekonomiškai gyvybingos. Šiuo atveju, fotovoltinės čerpės, kaip ir kiti saulės elementai naudojami asmeniniam energijos poreikiui patenkinti, jau naudoja esamus pastatų plotus, ir tai daro žymiai ekonomiškiau.