Bankas „Nordea” finansuos iki 90 proc. perkamo būsto vertės

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Atsižvelgiant į rinkos sąlygas ir klientų poreikius, bankas „Nordea” padidino finansuojamą būsto dalį iki 90 proc. Toks banko žingsnis turėtų palengvinti pirmojo būsto įsigyjimą Lietuvos gyventojams.

Lyginant su pernai metais, situacija kiek pasikeitė, kadangi gyventojams atsirado poreikis įsigyti pirmąjį būstą. Kiekvienais metais bankas ir tyrimų agentūra „Spinter" atlieka Lietuvos gyventojų apklausą, kurios metu siekiama išsiaiškinti būsto įsigijimo poreikį ir kriterijus, lemiančius apsisprendimą. Didžiausias pokytis, lyginant su praėjusiais metais – pasikeitusios priežastys, skatinančios įsigyti būstą.

Daugiau nei pusė, ketinančių šiais metais įsigyti būstą (56 proc.), jį pirktų nes šiuo metu neturi nuosavo. Palyginimui, pernai ketinimai pirkti būstą kilo iš esmės tik dėl to, kad gyventojai matė labai smukusias jo kainas: net 90 proc. tuomet ketinusių įsigyti būstą kaip pagrindinę to priežastį nurodė palankią būstui įsigyti kainų situaciją NT rinkoje.

„Manome, kad nuosavų lėšų pradiniam įnašui sumažinimas, įsigyjant būstą bus nemažas palengvinimas šalies gyventojams, ketinantiems įsigyti nekilnojamąjį turtą gyvenimui. Matome, jog pastaruoju metu žmonės jau išmoksta vertinti galimybes ir kreditavimo sprendimus priima pagalvoję ir įsivertinę daugelį rizikų. Taip pat norime, kad įsigijus būstą, klientams liktų pinigų ir kitiems būtiniausiems gyvenimo poreikiams – atostogoms, automobiliui ar nenumatytiems atvejams. Vienas mažiausių palūkanų rinkoje savo klientams siūlome jau kurį laiką, todėl nuolat galvojame apie naujus, klientams patrauklius sprendimus" – teigia Jaunius Marinskas, „Nordea Bank Lietuva" Mažmeninės bankininkystės departamento vadovas. Jis pabrėžia, kad bankas padės gyventojams įsivertinti mokėjimų galimybes, o kreditavimo sąlygos, sumažinus kliento nuosavo pradinio įnašo dalį, išliks tokios pačios.

Tiems, kurie nori jaustis užtikrintai iš anksto ir į ateitį planuoti savo šeimos pajamas ir išlaidas, pasiūlysime priemonių apsisaugoti nuo netikėto bazinių palūkanų kilimo nustatytą laikotarpį. Dabar tai padaryti palankus metas, kadangi priežasčių, leisiančių tikėtis EURIBOR palūkanų normų kritimo rinkoje kol kas nėra. Taip pat, esant poreikiui, klientai gali pasirinkti 24 mėnesių kreditų mokėjimo „atostogas". Susidūrus su rimtesniais sunkumais, esame numatę galimybę klientui net iki 5 metų atidėti kredito mokėjimą.

Būsto paskolų kintamos palūkanos šiuo metu banke „Nordea" siekia 3,9 proc., eurais – 3,1 proc.