Aukščiausi ir prabangiausi gyvenamieji dangoraižiai
Amerikos aukščiausi
306 metrų aukščio „One57“ buvo pastatytas Centriniame Niujorko parke. Įdomu tai, kad vos pradėjus prekiauti prabangiais ir itin nepigiais butais, jų iškart buvo parduota apie 70 procentų. Dangoraižio statyba atsiėjo taipogi nepigiai – daugiau nei 90 milijonų JAV dolerių (apie 65 milijonus eurų). Tačiau už šiuos pinigus aukščiausiame gyvenamajame dangoraižyje Niujorke netrūksta įvairiausių patogumų.
Pavyzdžiui, pirmą kartą 30-tyje iš 94 aukštų įrengti prabangūs apžvalgos bokštai, turtingesnių būstų savininkams, kurie ne važinėja automobiliu, o skraido sraigtasparniais, įrengtos sraigtasparnių nutūpimo aikštelės, gyventojai lepinami aukščiausio lygio patiekalais, kuriuos čia pat gamina geriausi virtuvės šefai ir kt.
Tačiau ilgai „One57“, greičiausiai, nebus aukščiausias gyvenamasis dangoraižis Manhetene, nes prabanga Niujorke yra itin madinga. Jau dabar pradėti statybos darbai kito didžiulio gyvenamojo dangoraižio, kuris turėtų būti baigtas 2015 metais. Planuojama, kad jis bus net 120 metrų aukštesnis už „One57“, tad būtent naujasis statinys turėtų tapti aukščiausiu gyvenamuoju pastatu Vakarų pusrutulyje.
Didžiausias pasaulyje
Jungtinių Arabų Emyratų mieste Dubajuje yra ir pats aukščiausias pasaulyje gyvenamasis pastatas – 107 aukštų dangoraižio „The Princess Tower“ aukštis siekia 414 metrų. Aukštų pastatų ir miesto aplinkos taryba jau pripažino „The Princess Tower“ pačiu aukščiausiu pasaulyje gyvenamuoju pastatu ir įtraukė jį į Gineso pasaulio rekordų knygą. Dangoraižis turi 107 aukštus ir šimtą požeminių lygių. Įdomu ir tai, kad „The Princess Tower“ vainikuoja dekoratyvinis stiebas, pagamintas iš 110 tonų stiklo ir aliuminio.
„The Princess Tower“ užima 37,4 tūkstančio kvadratinių metrų žemės plotą. Jame yra 763 prestižiniai butai, taip pat įrengtos 957 automobilių stovėjimo vietos, o apatiniame pastato aukšte įsikūrė aštuonios parduotuvės.