Ar galima šildymą įsijungti anksčiau nei prasideda sezonas?

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Nepaisant gražios bobų vasaros ir dienomis net iki 19 laipsnių sušylančio oro, vidutinė paros lauko oro temperatūra jau ne tokia, kad patalpose vakarais ar anksti ryte galėtume jaustis komfortiškai ir leisti sau neužsivilkti chalato ar šiltesnio drabužio. Dažnas, norėdami jaustis geriau, įsijungiame elektrinį šildytuvą ar dujinę viryklę. Kad nereikėtų vartoti brangios elektros ar brangių dujų, AB „Kauno energija“ primena, kad daugiabučiuose galima įsijungti šildymą ir jei dar nepaskelbtas oficialus šildymo sezonas.

Nepriklausomai nuo to, ar yra oficialiai paskelbta šildymo sezono pradžia, ar ne, daugiabučių namų gyventojai bei organizacijos turi teisę patys nuspręsti, kada jiems savo pastate įsijungti šildymą. Daugiabučių namų gyventojai tai turi nuspręsti gyvenamojo namo bendrasavininkių susirinkime daugumos balsais (50 proc. + 1 gyventojas).

 

Tuomet vartotojus teisėtai atstovaujantis asmuo, t.y. administratorius, bendrijos pirmininkas ar jungtinės veiklos įgaliotinis apie gyventojų sprendimą turi informuoti šilumos tiekėją. Šildymą įjungia ir parametrus sureguliuoja namo šildymo ir karšto vandens sistemų prižiūrėtojas.

Esant vėsesniems orams, AB „Kauno energija“ sulaukia vis daugiau gyventojų ir bendrijų pirmininkų skambučių, kuriuose klausiama, kada bus įjungtas šildymas ir ar galima jį įsijungti individualiai atskiram namui. Pagal galiojančius teisės aktus, esant vartotojų pageidavimui, galima pastate įjungti šildymą anksčiau, nei oficialiai paskelbiamas šildymo sezonas.

Įjungus šildymą kol dar smarkiai neatšalę orai, galima išvengti ir didesnio šilumos suvartojimo efekto, kai jos suvartojama daugiau, kol išvėsę pastatai neįšyla.

Būtina žinoti, kad, įjungus šildymą anksčiau oficialios šildymo sezono pradžios, gyventojams, kurie už šildymą gauna kompensacijas, jos nėra skaičiuojamos. Kompensacijos pradedamos skaičiuoti tik prasidėjus šildymo sezonui. Oficialią šildymo sezono pradžią įstatymo nustatyta tvarka skelbia savivaldybės administracija, kai tris paras iš eilės vidutinė paros oro temperatūra yra žemesnė nei 10 laipsnių.

Taip pat svarbu žinoti, kad iki šildymo sezono pradžios visi pastatų šilumos įrenginiai turi būti tinkamai parengti. Už šilumos punktų parengimą bei už šilumos ir karšto vandens sistemų priežiūrą bei remontą pastatų viduje atsakingi gyventojų pasirinkti pastatų administratoriai ir šildymo bei karšto vandens sistemų prižiūrėtojai.