Ar galima atsisakyti mokėti už liftą?

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
„Gyvenu daugiabučio namo antrame aukšte, todėl liftu nesinaudoju. Ar galima atsisakyti mokėti už lifto eksploataciją ir išlaikymą pirmame ir antrame aukštuose gyvenantiems gyventojams? Į ką turėčiau kreiptis ir kaip tai padaryti? Ar yra taisyklės / teisės aktai, numatantys tokias išlygas? Jei taip, kokie?“, – klausia Laimonas R.

Šarūnas Eidintas

UAB „Būsto valda“ direktorius

Liftu nesinaudojantiems pirmo ir antro aukšto gyventojams už sunaudotą elektros energiją mokėti nereikia, tačiau jiems, kaip ir kitų aukštų gyventojams, taikoma tokia pati finansinė prievolė už lifto eksploataciją. Tiesa, jie nuo šio mokesčio gali būti atleisti, jei tam pritars didžioji dauguma namo gyventojų.

Namo administratorius turi teisę sudaryti bendrojo naudojimo objektų aprašą, jame numatydamas, kad pirmo ir antro aukšto patalpų savininkai yra atleidžiami nuo apmokestinimo už liftų eksploataciją, remontą bei išlaikymą. Toks aprašas įsigalioja tuomet, kai jį pasirašo ir patvirtina didžioji daugiabučio gyventojų dauguma. Procesą gali inicijuoti tiek namo gyventojai, bendradarbiaudami su namo administratoriumi, tiek pats administratorius. Surinkus gyventojų parašus ir įsigaliojus naujai tvarkai, pirmo ir antro aukšto gyventojai atleidžiami nuo mokestinės prievolės už lifto išlaikymą.

Jei pirmo ir antro aukšto gyventojams vėl atsiranda poreikis naudotis liftu, jie privalo kreiptis į savo būsto administratorių, kuris atnaujins lifto naudojimosi galimybę. Tuomet gyventojams vėl bus proporcingai skirstomos išlaidos už naudojimąsi liftu.