12 kv. metrų vilniečių atostogų namelis prie ežero: telpa viskas, ko reikia

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Dizaineriai Dalia ir Nauris Kalinauskai, panorėję vasarą daugiau laiko leisti gamtoje, kruopščiai išnagrinėjo įpročius ir stereotipus, kaip tautiečiai renkasi bei kuria poilsio būstą gamtoje. Dizaineriai ne tik susikūrė savo erdvę, bet ir atrado įdomių dalykų bei paaiškino, kokie sprendimai išsvajotuose poilsio namuose neleidžia džiaugtis gamta.

Pašaukė gamta, kaip ir daugelį – istoriją apie tai, kaip su šeima pradėjo vis daugiau laiko leisti užmiestyje, pradeda dizainerė Dalia Mauricaitė-Kalinauskienė. Tiesa, juodu su vyru Nauriu Kalinausku, jau kelerius metus nagrinėjantys buities temą, ir šį kartą pasidomėjo atidžiai – kokie mąstymo įpročiai ir stereotipai apie gyvenimą gamtoje itin gajūs.

Dizainerė pastebi tendenciją, kad renkantys sklypą, gamta vertinama, tačiau prasidėjus statyboms, neretai visa ji sulyginama su žeme, medžiai kertami, o planuojamo namo plotas vis didėja ir galiausiai puoselėta svajonė – džiaugtis natūralaus grožio gamta – gerokai nublanksta, o atvažiavus ilsėtis laukia nuolatinis darbas.

„Gamta yra mūsų dalis, mes turime būti draugystėje su viskuo“, – sako D. Mauricaitė-Kalinauskienė.

 

Antrąja klaida dizainerė įvardija didžiulio ploto namus, skirtus poilsiui gamtoje ir pataria pagalvoti, kiek iš tiesų per metus yra progų, kai čia suvažiuotų visa giminė. Juodu su vyru nutarė susimažinti kiek įmanoma ir taip pasirinktoje vietoje kalvotoje vietoje prie ežero atsirado panaudotas jūrinis konteineris, įrengtas poilsiui.

 

Į dvylikos kvadratinių metrų ploto konteinerį telpa miegamojo erdvė su dvigule lova, svetainė su išskleidžiamu foteliu svečiui, virtuvė, dušas su tualetu – šios patalpos sienos pagamintos iš drėgmei atsparios faneros, todėl daug plonesnės nei įprastos sienos iš blokelių. Pasak Dalios, atostogų namelyje privalo būti kokybiška virtuvė ir tikina, kad laikinumas nėra priežastis kančiai buityje.

 

„Viskas, kas yra mieste, čia pas mus yra gamtoje“, – teigia N. Kalinauskas.

 

Pora čia žada statyti modernius paviršinius nuotekų valymo įrenginius. N. Kalinauskas sako, kad būtent tokie nematomi sprendimai jam ir įdomiausi – kaip sukurti maksimalų komfortą be didelės intervencijos į gamtą.

 

Konteineris įkurdintas netoli Trakų. Į čia esančią aplinką dizaineriai sako įsigilinę ir stengėsi jos nesugadinti. Įrengė porą nesudėtingų terasų, naudojo jau atitarnavusius daiktus. Pavyzdžiui, iš skalbimo mašinos būgno pasigamino kepsninę

 

Siekdami išsaugoti natūralią gamtą, sutuoktiniai sako čia ir vaikščiojantys vis kitu keliu, kad nesukurtų takelių. Dizaineriai šį projektą pavadino atradimo moduliu. Sako, ši vieta ir skirta atrasti draugystę, artimą žmogų, pabūti su gamta, suvokti sodybos prasmę, panagrinėti buitį ir suprasti, kiek mažai žmogui reikia, kad būtų patenkinti visi jo poreikiai.