Kapitalinis remontas

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Svarbu atsiminti, kad kapitalinis remontas atliekamas labai retai, todėl geriau tai padaryti vieną kartą, bet gerai, kad užtektų daugeliui metų, o vėliau interjero atnaujinimą arba pagražinimus galima bus padaryti tik kosmetinio remonto priemonėmis.

1 žingsnis – interjero planas
Prieš pradedant remontą, labai svarbu iki smulkmenų suplanuoti visus pagrindinius remonto aspektus. Geriausia tai padaryti sukuriant buto dizaino projektą arba paprasčiausiai sudedant į vieną aplanką visus buto planus ir kitus reikalingus dokumentus: buto ploto brėžinius, bute esančios santechnikos ir įmontuotų baldų demontažo planus, elektros įrengimų ir apšvietimo įrengimų išdėstymo planus, taip pat baldų išdėstymo planus, santechnikos montažo planus, elektros rozečių ir jungiklių išdėstymo planus, taip pat interjero sumanymus. Kuriant planą, reikia turėti omenyje realias buto technines galimybes ir įmanomas energijos sąnaudas. Toks dokumentų aplankas labai geras pagrindas dizaino projektui, kurio užsakymas – tai jau kitas remonto žingsnis.

2 žingsnis – dizaino projektas
Kai kurie žmonės ieško architekto arba dizainerio per pažįstamus, kiti specializuotuose portaluose arba žurnaluose – specialisto paieškos būdas visai nesvarbu. Svarbu atrasti gerą specialistą, kuris sukurs jums priimtiną buto projektą. Projektas turi būti optimalus tiek piniginiu atžvilgiu, tiek pritaikytas gyventojų skoniui ir jų patogumui.

3 žingsnis – sąskaitos sudarymas
Po to, kai projektas sukurtas, sąskaitos sudarymas lengvesnis, bet labai svarbu apskaičiuoti ne tiktai planuotas išlaidas, bet atidėti dalį pinigų nenumatytoms išlaidoms. Gali pasirodyti, kad bute po apdaila paslėpti defektai, kurių tvarkymui reikės papildomų išlaidų. Arba remontuojant gali pakilti kainos, nes remontas – ne vienos dienos darbas.

4 žingsnis – darbininkų pasirinkimas
Butą galima remontuoti savo jėgomis, bet kapitalinis remontas gana ilgas ir sudėtingas procesas, tai geriau jį patikėti profesionalams. Iš profesionalių galimybių yra du variantai – statybinės firmos arba privatūs meistrai.

Statybinės firmos sudaro su klientu sutartis, kuriose tiksliai fiksuojamos visos tarpusavio teisės ir pareigos, darbų atlikimo eiga, kokybės kontrolės taisyklės, garantijos, mokėjimo tvarka, terminai ir kita. Garantinis laikas po remonto darbų – metai, bet ir po to galima konsultuotis firmoje, kuri atliko remontą.

Tačiau finansiniu atžvilgiu firmą kviesti ne taip naudinga kaip privačius meistrus, nes sutartyje įtraukiamos ir neplanuotos išlaidos, pelno procentai, mokesčiai ir pan. Darbui samdant privačius meistrus, galima sutaupyti, bet kartais toks taupymas gali pasirodyti ir klaidingas ir tapti didelėmis išlaidomis – tiek materialinėmis, tiek ir moralinėmis.

Jei vis tik buto šeimininkas pasirenka privačius meistrus, tai visų pirma būtina išsiaiškinti meistrų kvalifikacijos lygį ir jų patirtį. Geriausias variantas – pažįstamų arba giminaičių patarimai.

Labai svarbu, kad brigadai vadovautų patyręs darbų vadovas, kuris kontroliuotų visą remonto procesą ir, esant reikalui, pats galėtų pakeisti trūkstamą specialistą.
Kokybės ir saugumo sumetimais geriau pasirinkti statybos firmą, nes buto savininkas dažniausiai neturi reikiamų žinių ir patirties atliekant remonto darbus. Todėl iš karto negalės įvertinti, ar remonto darbai atlikti kokybiškai ir ar tai atitinka visus statybinių normų reikalavimus.

5 žingsnis – demontažas
Tai žingsnis, kurio metu demontuojama: seni santechnikos įrengimai, grindys ir įmontuotos spintos; tapetai, dažai ir plytelės; senos durys, ventiliacijos grotelės ir dekoratyviniai interjero elementai; taip išgriaunamos senos ne kapitalinės sienos.
Patariama iš karto užsakyti konteinerius statybinėms atliekoms išvežti.

6 žingsnis – grindų lyginimas
Tai grindų pagrindo lyginimas. Jeigu reikalinga, įrengiama ir garso izoliacija, ir drėgmės izoliacija arba apšildomos grindys.

7 žingsnis – elektros laidų keitimas
Šį žingsnį galima atlikti kartu su prieš tai aprašytu – kol vienoje patalpoje dedamos grindys, kitoje patalpoje galima vesti naujus laidus. Kiekvienai rozetei arba jungikliui būtina padaryti lizdą ir pasirūpinti prigulančio laido vieta. Taip pat galima įrengti ir naujus radiatorius.

8 žingsnis – langų ir durų keitimas
Atėjo laikas sudėti stiklo paketų langus. Juos paprastai įrengia patys platintojai.

Įėjimo duris galima sudėti ir kitu metu, bet vidines duris per anksti dėti – visu pirma reikia paruošti rėmus. Labai svarbu, koks bus grindų lygis po remonto, kad po to nereikėtų sumažinti durų apačios.

9 žingsnis – sienų ir lubų lyginimas
Šiame etape labai svarbu, kad visų naudojamų medžiagų sudėtis būtų vienoda, idealus variantas – visiems darbams naudoti vieno gamintojo dažus, laką, mišinius ir pan.

 

10 žingsnis – grindų dangos klojimas ir vidinių durų dėjimas
Šis etapas yra vienas iš paskutinių etapų. Tik po grindų dangos išklojimo galima dėti duris, nes priešingu atveju jos gali trukdyti.

11 žingsnis – santechnikos ir šviestuvų įrengimas
Santechnika įrengiama tik tada, kai vonios kambario, tualeto ir virtuvės apdaila pabaigta. Vonia įrengiama anksčiau ir apdengiama apsaugine plėvele ar kita apsaugine medžiaga.

12 žingsnis – buto valymas
Tai pats paskutinis etapas. Geriausiai šį darbą patikėti specializuotai firmai, nes tai nebrangi paslauga.
Remonto laikas priklauso nuo remontinės brigados, tai priklauso nuo sutarties terminų, nuo dizaino projekto sukūrimo greičio, bet vidutiniškai tai truks nuo 3 iki 4 mėnesių.

Toks kapitalinio remonto planas padės kiekvienam, kuris nori remontuoti savo butą, bet nežino nuo ko pradėti ir kaip tai padaryti. Remontas – tai ne gamtinė katastrofa arba siaubinga nelaimė, tai tiktai gana ilgas ir daug darbo reikalaujantis procesas. Teisingai sudarant tokį ar panašų planą, tai galima atlikti greičiau, lengviau ir efektyviau.

 

Žymos: kapitalinis remontas, interjeras, buto įrengimas, sienų apdaila, grindų lyginimas, dizaino projektas, elektros laidai, santechnikos įrengimas.