„GOM House“ – įkvepianti vila Prancūzijoje

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

9-ojo dešimtmečio stiliaus vila

„GOM House“ vila stovi Castelnau-le-Lez komunoje, esančioje vos 3 kilometrai nuo Monpeljė miesto centro. Įdomu tai, kad vila buvo pastatyta dar 9-ajame dešimtmetyje, o moderniai rekonstruota 2017 m., išlaikant 9-ojo dešimtmečio prancūzišką stilistiką.

1800 kv. m ploto namas yra paprastai, bet efektingai suplanuotas, turi aiškią linijinę perspektyvą. Per visą namą veda 15 metrų ilgio koridorius, kurio gale yra išėjimas į įspūdingą sodą su lauko baseinu. Siauro stačiakampio formos sklypas, kuriame pastatyta vila, yra apsodintas tujomis ir aptvertas juoda, aklina tvora, taigi, būdamas kiemo viduje, jauti visišką privatumą.

Rekonstrukcijos metu namo fasadas perdažytas ryškiai raudona spalva, kas taip pat būdinga 9-ojo dešimtmečio postmodernistinei Pietų Prancūzijos architektūrai. Sode priderinti ir egzotiški žalieji vazoniniai augalai bei medžiai. Poilsio zonos atskirtos raudonomis terasinėmis pertvaromis, sodui parinkti modernaus stiliaus įvairiaspalviai lauko baldai, o juoda it anglis tvora tapo radikaliu kontrastu raudoniesiems fasadams ir žaliajai augalijai.

 

Prancūziškas sodas ir skandinaviškas interjeras

Sode įrengta ir medinė terasa, nuo saulės apsaugota ažūriniais stogeliais ir, žinoma, čia yra labiausiai įkvepiantis „GOM House“ elementas – lauko baseinas, prie kurio veda medinis terasinis takas. Iš medinės sodo terasos per stiklines duris-langus galime patekti tiesiai į baltąją virtuvės zoną. Tiesa sakant, visą vilos vidų valdo balta spalva su žaliais intarpais. Virtuvėje ir vonioje balta dominuoja visiškai – čia balti tiek baldai, tiek sienų plytelės. Baltos dominavimą atsveria tik tamsesnio kolorito natūralaus medžio grindys ir asfalto atspalvio keramikos grindų plytelės vonioje.

 

Pati interjero koncepcija labiau atspindi šiaurietiško modernizmo tendencijas nei prancūziškąsias. Kalbėdami apie baldus ir furnitūrą, beveik visame name matysime skandinaviško dizaino mišinį, manevruojantį nuo 6-ojo dešimtmečio ikoniškų baldų iki šių dienų skandinaviško dizaino kūrėjų darbų. Tai ir modernizmo klasika tapusios švedų dizainerio Nisse Strinningo lentynos (gamintojas „STRING“), ir legendinių Charles & Ray Eames’ų stiliaus kėdės „DSW“ (gamintojas „Vitra“), šiuolaikinio danų dizaino gamintojo „Muuto“ lemputės iš silikono „E27“, sukurtos švedų architekto Mattiaso Ståhlbomo („TAF“), taip pat danų dizainerių dueto „Space Copenhagen“ sukurtos poilsio kėdės „FLY SC1“ (gamintojas „&Tradition“) ir kiti skandinaviško dizaino modeliai.

 

Architektūriniai iššūkiai ir terapinė architektūra

Prieš rekonstrukciją prancūzų architektūros studijos „(ma!ca)“ architektai Maya Brudieux ir Camille Morcrette, iš tiesų susidūrė su keliais iššūkiais. Virtuvė buvo labai tamsi dėl metalo sienos, skiriančios įėjimą iš sodo, taip eliminuodama natūralią dienos šviesą. Vonios kambariai buvo suplanuoti nefunkcionaliai ir netinkami naudoti. Tad pagrindiniu architektų tikslu tapo dienos šviesos įterpimas į interjerą ir patalpų perplanavimas.

 

Pertvarkytas buvo visas namas – įrengti du vonios kambariai, o virtuvė tiesiogiai sujungta su sodu. Tai tapo kone svarbiausia dabartinio interjero dalimi, nes būtent čia buvo sukurta organiška jungtis tarp vidaus ir lauko erdvių. Pasivaikščiojimas po namus tapo tikrai malonus. Žali, floristinės stilistikos fototapetai ant sienų – koridoriaus ir nuo jo stiklo pertvara atskirtos virtuvės – erdvėms suteikė dar daugiau gamtos jausmo. Būdami šiek tiek siurrealistiniai, tapetai ne tik suteikė interjerui žaismingumo, bet ir tapo sodo atspindžiu namo viduje.

 

Visame interjere gausu floristinių elementų, kurie turi ir terapinį poveikį. „Augalų inspiruota architektūra labai veikia žmogaus sveikatą ir turi didelę įtaką jo fizinei ir emocinei gerovei“, – sako „(ma!ca)“ architektės, kurios savo darbe nuolat siekia modernumo bei subtilios pusiausvyros tarp radikalių dizaino idėjų ir siurrealizmo.

 

„Tokia architektūra rūpinasi žmogumi ir pagerina jo gyvenimo kokybę, nes naudojamos medžiagos, spalvos, šviesa, meistriškas suplanavimas, kuris praplečia mūsų erdvių suvokimą tiek fiziškai, tiek emociškai.“ Taigi dabar vilos gyventojai Linda, Philippe’as ir trys jų vaikai gali puikiausiai mėgautis sodu, kuris ir buvo pagrindinė inspiracija bei centrinė viso interjero dizaino projekto dalis. 

 

 

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – 
Šią informaciją be raštiško kompanijos "Super namai" sutikimo naudoti kitose
žiniasklaidos priemonėse griežtai draudžiama. Gavus sutikimą, nurodyti šaltinį.