41 kv. m. sodo namo rekonstravimas
Ar reikalingas namelio (statybos darbų) pridavimas, pasikeitusių duomenų įregistravimas viešame registre, papildomų projektų, matavimų rengimas, kaimyninių žemės sklypų savininkų, sodininkų bendrijos ir kt. Jei taip, pateikite duomenis, kas turi būti atlikta, šio nekilnojamojo daikto pridavimui, įregistravimui įstatymų nustatyta tvarka.
ATSAKYMAS
Atsižvelgdami į paklausime pateiktą informaciją, informuojame, kokia tvarka atliekamas sodo namo rekonstravimas pagal žemiau nurodytų teisės aktų reglamentavimą:
1. Statybos techninio reglamento STR 1.01.07:2010 „Nesudėtingi statiniai“ priedo 1 lentelės 4 punkte nustatyta, kad sodo namas iki 8,5 m aukščio ir iki 80 kv. m. ploto priskirtinas I grupės nesudėtingiems statiniams;
2. Statybos techninio reglamento STR 1.07.01:2010 „Statybą leidžiantys dokumentai“ 6 priedo 3.1 papunktyje nustatyta, kad rašytinis pritarimas supaprastintam rekonstravimo projektui privalomas rekonstruojant I grupės nesudėtingą statinį – kultūros paveldo objekto teritorijoje, kultūros paveldo vietovėje, Kuršių nerijoje;
3. Statybos techninio reglamento STR 1.07.01:2010 „Statybą leidžiantys dokumentai“ 11 priedo 4 punkte nustatyta, kad rašytiniai gretimų žemės sklypų (teritorijų) savininkų ar valdytojų sutikimai (susitarimai) privalomi statant ant sklypo ribos sublokuotus pastatus, statant pastatus ar stogą turinčius inžinerinius statinius arčiau kaip 3 m atstumu nuo sklypo ribos, tačiau ne arčiau kaip 1 m (skaičiuojant atstumą horizontalioje plokštumoje nuo labiausiai išsikišusių konstrukcijų), kai pastato ar stogą turinčio inžinerinio statinio bet kurios konstrukcijos, esančios 1-3 m atstumu nuo sklypo ribos, bet kurio taško aukštis, matuojamas nuo žemės paviršiaus ties sklypų riba (žemesniojo paviršiaus, jei ties sklypų riba yra aukščių skirtumas), didesnis už horizontalų atstumą nuo šio taško iki sklypų ribos, statant pastatus ar stogą turinčius inžinerinius statinius arčiau kaip 1 m nuo sklypo ribos;“.
4. Statybos įstatymo 24 straipsnio 4 dalyje nustatyta: „Statinių paprastasis remontas, <…>, nesudėtingų statinių statyba (naujo statinio statyba, statinio rekonstravimas, statinio kapitalinis remontas, statinio paprastasis remontas), nekeičiant statinio kategorijos, užbaigiama statytojui ar jo teises ir pareigas perėmusiam asmeniui surašant deklaraciją apie statybos užbaigimą.
5. Statybos įstatymo 24 straipsnio 41 dalyje nustatyta: „Atlikus statybos užbaigimo procedūras, statinį ir daiktines teises į jį privaloma įregistruoti Nekilnojamojo turto registre ne vėliau kaip per 3 mėnesius nuo statybos užbaigimo akto gavimo dienos, deklaracijos apie statybos užbaigimą patvirtinimo ir įregistravimo dienos arba nuo deklaracijos apie statybos užbaigimą pasirašymo dienos (kai ji netvirtinama ir neregistruojama).“.
Ši konsultacija pateikiama pagal jos pasirašymo dieną galiojusius teisės aktus ir negali būti laikoma Inspekcijos sprendimu konkrečioje situacijoje.