Ar verta vonią iškeisti į dušą?
Kodėl vietoje vonios nepasirinkus dušo?
Nesunku pastebėti, kur vandenį švaistote tiesiogiai, ir pakeisti savo veiksmus. Galite nusiprausti po dušu, o ne maudytis vonioje, pakeisti dušo galvutę į taupiai naudojančią vandenį, sumontuoti taupiai vandenį naudojančius unitazus ir kitą buitinę techniką, greitai suremontuoti lašančius čiaupus ir kiaurus unitazus, užsukti čiaupą, kai valotės dantis, ir rinkti lietaus vandenį, tinkamą laistyti sodui.
Yra ir dalykų, kurių tikrai nederėtų daryti: nenaudokite unitazo kaip vietos šlapioms atliekoms mesti ir nepilkite dažų arba kitų aplinkai žalingų medžiagų į kanalizaciją.
Ar prausimasis po dušu trunka ilgiau nei Tavo mėgstama daina?
Didelį vandens kiekį išpurškiantys dušai per penkias minutes gali išleisti daugiau vandens nei pilna vonia. Ekonomiškiau praustis galima keliais būdais. Kol trenki galvą šampūnu arba muilini kūną, vandenį užsuk. Taip pat gali sutrumpinti prausimosi laiką. Pamąstyk, ar neverta įsigyti vonios laikmačio ir pakeisti daug vandens išpurškiančią dušo galvutę mažiau vandens sunaudojančiu modeliu.
Ar kada nors svarstėte įsigyti ekologišką šampūną?
Kad šampūnai ir kondicionieriai būtų efektyvūs, juos reikia palaikyti plaukuose kelias minutes. O juk vanduo tuo metu teka tiesiai į kanalizaciją. Pabandyk pirkti produktus, kurių nereikia taip ilgai laikyti plaukuose. O gal verta pirkti organiškus šampūnus ir kondicionierius? Jie pagaminti iš natūralių medžiagų ir daug mažiau kenkia vandens ekosistemoms, kuriose galiausiai jie ir atsiduria.
Ar gali dalintis vonios vandeniu?
Pagulėti vonioje greičiausiai nusprendi todėl, kad nori ne tik nusiprausti, bet ir atsipalaiduoti. Kodėl nepalikus vandens dar kažkam kitam, kai iš vonios išlipsi? Pripildyk pusę vonios, nepilk iki viršaus, ir nuolat tikrink temperatūrą, kad nereikėtų vėliau dar pilti karšto ar šalto vandens.
Ar vandens spaudimas nėra per didelis?
Čiaupai gali išleisti įvairų kiekį vandens: nuo 2 iki 25 litrų per minutę. Tačiau retai kada reikia didesnio nei 10 litrų per minutę srauto. Tai galima valdyti atsukant čiaupą mažiau arba nepaliekant jo atsukto tiek ilgai. Arba gali sumažinti vandens srautą, pakeisdamas čiaupą į mažo srauto prietaisą, ant čiaupų ir dušų sumontuodamas srauto ribotuvus arba spaudimo ribojimo vožtuvą, taip sumažindamas visos vandens tiekimo sistemos srautą.
Pamąstyk apie tai, kai atsuki čiaupą: reikia daug energijos, kad nuotekų vanduo būtų išvalytas ir taptų geriamu, todėl paprasčiau tiesiog vartoti tik tiek, kiek tikrai reikia.
Ar bėgantis vanduo leidžiamas tiesiog veltui?
Dantis išsivalai per porą minučių, tačiau jeigu tuo metu palieki atsuktą čiaupą, švaistai vandenį. Atsuk čiaupą tik tada, kai reikia išskalauti dantų šepetėlį. Tas pats galioja ir skutimuisi. Pripilk pusę kriauklės vandens pradėdami, bet nepalik čiaupo atsukto visą laiką.