Medžio granulės. Kas tai?

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Nors medžio granulės yra taip pat yra iš natūralaus medžio sukurtas produktas, tačiau pasižymi daug geresnėmis šilumos atidavimo savybėmis, kas leidžia kur kas efektyviau sušildyti patalpas, o taip pat sutaupyti ir tausoti aplinką. Būtent todėl daugelis žmonių jau kurį laiką naudoja šį gaminį, ypač tie, kuriems tenka savarankiškai pasirūpinti namų šildymu.

Kaip jau pats pavadinimas išduoda, medienos granulės yra gaminamos iš medienos, tiksliau jos pjuvenų. Būtent apdirbant medieną ir iš jos gaminant pačius įvairiausius produktus, susidaro gana dideli pjuvenų kiekiai, kurie neretai būna paprasčiausiai išmetami ar paliekami supūti. Šiuo atveju pasinaudojus presavimo technologija ir gaminant medienos granules, atliekomis virtusios pjuvenos yra panaudojamos antrą kartą. Toks antrinis pjuvenų panaudojimas naudingas ne tik gamtai, bet ir kiekvienam, kuris panaudoja šį produktą savo namams šildyti.

Koks yra medžio granulių gamybos procesas?

Ši technologija nėra labai sudėtinga, tačiau to pakanka, jog būtų pagaminamas kokybiškas produktas. Viskas vyksta pradedant nuo antrinės medienos smulkinimo, šio proceso metu visos medžio apdirbimo atliekos yra paverčiamos paprasčiausiomis pjuvenomis ir dulkėmis. Vėliau jos yra pakaitinamos bei supresuojamos, tai leidžia išgauti galutinį šio gaminio pavidalą. Būtent šioje proceso dalyje karštis padeda susidaryti natūralioms medienos medžiagoms, dėl kurių visos drožlės bei dulkės sulimpą į vientisą produktą ir tam nereikia jokių papildomų cheminių medžiagų ar klijų.

Renkantis granules labai svarbu atkreipti dėmesį į jų sudėtį bei gamybos procesą, kadangi kokybiškos medienos granules neturės jokių papildomų priemaišų ar medžiagų ir bus sudarytos vien tik iš natūralaus medžio. Nors praktiškai visais atvejais jų išvaizda bus identiška, kuri jau atpažįstama daugeliui iš nedidelių 5–8 mm skersmens granulių, tačiau sudėtyje nurodyti gamybos metu naudoti priedai įspės apie jų kokybę ir degimo metu į aplinką išsiskiriančias medžiagas.

Kokius privalumus turi šis gaminys?

Daugelis žmonių pasirenka šį produktą tikrai ne atsitiktinai, tuo labiau, kad yra ir kitų alternatyvų, pavyzdžiui, įprastos malkos arba pjuvenų briketai. Tačiau nei vienas iš šių paminėtų dviejų variantų neprilygsta granulėms. Taip yra todėl, kad sudeginus tokį patį kiekį bet kurio kito medienos produkto išsiskirs žymiai mažiau šilumos nei tuomet, kai sudengs analogiškas kiekis medienos granulių. O tai reiškia, kad tokiu atveju jų prireiks atitinkamai mažiau ir tai tikrai leis sutaupyti. Kas yra labai svarbu, ypač šaltuoju metų laiku.

Be to, www.medienosgranulės.lt parduodamos granulės yra labai kompaktiškai bei patogiai supakuotos maišuose po 15 kilogramų. Todėl net ir norint jas parsivežti nereikės rūpintis kažkokiu specialiu transportavimu. Tai bus galima atlikti savarankiškai lengvuoju automobiliu arba užsakant pristatymą į bet kurį Lietuvos miestą.

Kitas privalumas yra tai, jog joms saugoti nereikės malkinės ar kažkokio kitos specialiai įrengtos erdvės. Medienos granules galima labai kompaktiškai bei patogiai sukrauti maišais vienas ant kito. Granulių maišai neužims tiek daug vietos, kiek galėtų užimti kiti medienos kuro produktai. Be to, net ir po ilgesnio stovėjimo laiko joms nieko nenutiks dėka specialaus įpakavimo.