Kaip daugiabučių gyventojams susigrąžinti namų šilumos punktus?

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Silumos punktas

AB Vilniaus šilumos tinklai tęsia šilumos punktų perdavimą daugiabučių gyventojų nuosavybėn. Dėl anksčiau galiojusios praktikos dalis šilumos punktų priklauso ne daugiabučių gyventojams, todėl įmonė nustatė simbolinę 1 Eur kainą ir kviečia gyventojus susigrąžinti jiems turinčius priklausyti šilumos punktus.

Galiojantis Šilumos ūkio įstatymas numato, kad daugiabučių šilumos punktai yra namo butų ir patalpų savininkų bendroji dalinė nuosavybė, kurią draudžiama perduoti tretiesiems asmenims. Visgi, AB Vilniaus šilumos tinklams  oficialiai dar priklauso daugiau nei 2500 šilumos punktų, nors jų priežiūra rūpinasi daugiabučių namų administratoriai.

Įmonė siekia, kad daugiabučių gyventojai perimtų jiems teisėtai turinčius priklausyti šilumos punktus ir galėtų lanksčiai disponuoti savo turtu, valdyti remonto išlaidas arba gauti paramą daugiabučio renovacijai.

Ką reikia žinoti gyventojams?

Šilumos punkto įsigijimo ir perėmimo procedūra itin paprasta, todėl įmonė ragina daugiabučių gyventojus formalizuoti šilumos punktų valdymą ir sudarius pirkimo-pardavimo sutartis tapti oficialiais savininkais.

Daugiabučio gyventojai turi organizuoti balsavimą ir surinkus daugiau negu 50 proc. balsų el. paštu kreiptis į AB Vilniaus šilumos tinklus pateikiant prašymą dėl pirkimo-pardavimo sutarties sudarymo. Taip pat su prašymu būtina pateikti ir balsavimo biuletenius bei protokolą.

Šiuo metu yra nustatyta simbolinė šilumos punkto kaina – 1 Eur, išskyrus atvejus, jei gyventojų balsavimas jau yra įvykęs iki 2023 m. balandžio 15 d. Tokiu atveju, reikėtų individualiai kreiptis į AB Vilniaus šilumos tinklus, kur bus suteikta daugiau informacijos dėl tolesnių veiksmų.

Pirkimo-pardavimo sutartis yra ir perdavimo aktas, todėl papildomų dokumentų pasirašyti nereikia. Kadangi šilumos punktas yra įrenginys – registruoti jokiuose registruose nereikia, o nuosavybė pereina apmokėjus sąskaitą.

Gyventojai raginami atlikti šią paprastą procedūrą ir formaliai įregistruoti daugiabučio šilumos punkto nuosavybę. Esant papildomiems klausimams  prašome kreiptis el. paštu info@chc.lt.