Kaip galima įsivaizduoti išmaniuosius ateities namus?

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Papildyta realybė

Jau šiandien rinkoje galima įsigyti papildytą realybę (angl. Augmented Reality) teikiančių įrenginių. Manoma, kad jau netolimoje ateityje visa tai gali būti gaunama, tiesiog užsidėjus tam skirtus akinius. Įsivaizduokite, kad tokie akiniai suteiks prieigą prie visos reikalingos tuo metu informacijos. Be to, ši papildyta realybė sąveikaus su dirbtiniu išmaniųjų namų intelektu tam, kad sėkmingai sukurtų ir perteiktų vartotojams naudingas vaizdines ir informacines perdangas. Pavyzdžiui, prisijungus prie online casino, akiniuose matomi vaizdai bei informacija padės jaustis tarsi pačiame prabangiausiame lošimų salone.

Verta paminėti, kad papildoma realybė gali padėti lengvai valdyti kiekvieną išmaniųjų namų erdvę. Tarkime, durų skambučio garsas suaktyvins pranešimą apie tai. Jį išplėtus, akiniuose bus matomas lankytojo vaizdas realiuoju laiku. Tokiu būdu taip pat bus galima pasirinkti norimą grojaraštį, patikrinti orkaitėje esančio kepinio laiką, pareguliuoti kambario oro temperatūrą ar pradėti skalbimo mašinos ciklą.

Išmaniųjų prietaisų tarpusavio ryšys

Pastaruoju metu daugelyje namų veikia tokie įrenginiai kaip, tarkime, „Alexa“. Jie puikiai valdo daiktų interneto (angl. IoT) įgalintus įrenginius. Kitaip tariant, daiktų internetas yra tarpusavyje sujungtų įrenginių tinklas, veikiamas technologijų, supaprastinančių esamą jų ryšį. Tai savo ruožtu taip pat išplečia galimybes lengvai valdyti visus namus. Tai leidžia manyti, kad išmaniuosiuose ateities namuose bene viskas bus valdoma tiesiog balso komandomis.

Kambariai be jokios technologijos

Nors išmaniųjų namų technologija yra skirta pagerinti gyvenimo sąlygas, žmonėms reikia tiek laiko, tiek vietos, kur jie nevaržomai galėtų atsijungti nuo realybės ir visiškai atsipalaiduoti. Kai kurios namų erdvės bus apsaugotos laidžia medžiaga, neleidžiančia elektromagnetiniams signalams prasiskverbti į ją. Čia nebus net mobiliojo ryšio ir interneto priegos, nes taip tokie kambariai išliks tiesiog ramia vieta, kurios nepasieks joks technologinio pasaulio triukšmas. Tai bus puikus būdas, padedantis nors trumpam apriboti technologijų naudojimą ir jų poveikį sveikatai.

Formą keičiantys baldai

Formą keičiančių baldų idėja tikrai nėra nauja ar futuristinė. Kita vertus, protingai integravus tokius baldus į išmaniuosius ateities namus, atsivers puikios erdvės taupymo galimybės. Puikus pavyzdys yra spintos ar, pavyzdžiui, lentynos, pasislėpę sienoje ir pasisukančios tik tada, kai reikia. Be to, lovos puikiai gali prisitaikyti prie vartotojo miego įpročių arba transformuotis į sofas, taip suteikdamos papildomos erdvės grindims. Kavos staliukas gali būti paprastai pakeičiamas į valgomąjį stalą. Įdomiausia yra tai, kad tai gali būti lengvai atliekama, paprasčiausiai paspaudus mygtuką išmaniajame telefone.

Žvilgsnis į netolimą ateitį

Netolimoje ateityje žmonės pabus be jokių žadintuvo nustatymų. Dirbtinis išmaniųjų namų intelektas nustatys, kada reikia pradėti dieną, atsižvelgdamas į suplanuotas užduotis ir netgi eismo kamščių tikimybę realiuoju laiku. Namų apšvietimo intensyvumas bus automatiškai reguliuojamas pagal kintančią dienos šviesą. Be to, vandens temperatūra duše taip pat bus reguliuojama pagal kūno temperatūros poreikius.

Rūbų deriniai, esantys išmaniojoje spintoje, pasirodys, atsižvelgiant į dienos planus. Kava bus paruošta būtent tada, kai vartotojas tam bus visiškai pasiruošęs. Langų žaliuzės atsivers, reaguodamos į lauko šviesą. Išmanioji sistema pasiteiraus, kas bus gaminama pietums. Peržvelgus namuose esančių produktų turinį, ji pateiks keletą pasiūlymų. Pagal poreikius, sudarys tam reikalingų produktų sarašą ir atliks užsakymą, kurį beliks pasiimti kiek vėliau. Artėjant prie garažo, beliks stebėti, kaip atsiveria jo durys ir užsiveda elektromobilis…

Apibendrinančios išvados

Išmaniosios technologijos ir į išmaniuosius ateities namus integruota pagalbos sistema žymiai palengvins gyvenimo sąlygas. Namų aplinka pati prisitaikys prie individualių poreikių, kūno temperatūros ir nuolat kintančios dienos šviesos ar oro slėgio. Kitaip tariant, daug užduočių bus atlikta automatiškai, net apie tai nesusimąstant. Išmanioji pagalbos sistema neleis užmiršti suplanuotų užduočių, terminų ir kitų svarbių dalykų. Ji net sudarys produktų sąrašą bei atliks jų užsakymą. Kita vertus, namai bus patogi erdvė, kartu leidžianti pabėgti nuo išorinio pasaulio problemų ir triukšmo.