Išmaniųjų namų technologijos muziejuose: 8 pastatai įkvėpimui
JUNG išmaniosios sistemos ir jungikliai yra nuolat naudojami muziejuose, galerijose ir kituose kultūros pastatuose visame pasaulyje. Jūsų įkvėpimui pristatome 8 įdomiausius ir moderniausius muziejų ar kitų kultūros paveldo pastatus su išmaniąja KNX technologija ir įvairių serijų JUNG jungikliais.
KNX yra protingo namo įrangos diegimo ir valdymo sistema, kuri suteikia galimybę sujungti visus pastato prietaisus ir įrenginius į vieną tinklą, juos centralizuotai valdyti, apdoroja ir analizuoja gaunamus duomenis. Per KNX sistemą būtų galima valdyti visas pastato sistemas: šildymą, vėdinimą, šaldymą, apšvietimą, laistymą, žaliuzes, garso ir vaizdo aparatūrą ir daugelį kitų dalykų. Muziejams šios funkcijos yra ypač aktualios siekiant pastatus paversti saugiais ir išmaniais.
Centralizuotas apšvietimo ir šviestuvų valdymas, sumanus energijos paskirstymas ir taupymas, pažangus šildymas ir vėsinimas yra išmanios sistemos visuomeniniams, verslo ir kultūros pastatams privalumai.
Pasižvalgykime į muziejus, teatrus ir kultūros įstaigas, kurios naudojasi išmaniaisiais jungikliais ir KNX sistema. Tikime, kad būsite įkvėpti!
Nacionalinis Kataro muziejus Dohoje
Šis milžiniškas nacionalinis muziejus yra panašus į iš keramikinių diskų sudėliotą skulptūrą. Įstabus muziejus savo duris lankytojams atvėrė 2019 metais.
Šį modernistinį šedevrą sukūrė prancūzų architektas Jeano Nouvelis. Jo įkvėpimu tapo dykumų rožė – susikristalizavęs mineralų darinys, randamas druskos dykumose. Šiam futuristiniam nacionaliniam muziejui buvo panaudoti aiškių ir tiesių linijų JUNG LS 990 jungikliai.
Nacionalinis Olandijos muziejus („Rijksmuseum“)
Nacionalinis muziejus Amsterdame yra vienas ikoniškiausių šalies pastatų. 2001 m. Ispanų architektams Antonio Cruzui ir Antonio Ortizui buvo pavesta vadovauti komandai, kuriančiai Amsterdamo „Rijksmuseum“ atnaujinimo ir modifikavimo projektą. Šiam XIX a. amžiaus pastatui buvo pritaikytos specialios apšvietimo sistemos, padedančios atsiskleisti įspūdingos architektūros grožiui.
Nuotraukos: John Lewis Marshall
„James-Simon“ galerija Berlyne
Šį pastatą ir jame vykstančias ekspozicijas galite pamatyti Barlyno muziejų saloje. Ši galerija puikiai suderina istorinę aplinką ir šiuolaikinės architektūros komponentus. Galerija tokią, kokią ją matote dabar, duris lankytojams atvėrė 2019 m. liepos mėnesį. Neabejotinai išskirtinis architektūrinis šio pastato elementas yra kolonadų, istorinės arkados, motyvas, kuris čia įgyvendintas šiuolaikiška forma. Pastate yra įrengti JUNG LS 990 jungikliai.
Nuotraukos: „John – Simon“
Van Gogo muziejus Amsterdame
Muziejuje yra saugoma gausi garsiojo menininko darbų kolekcija. Nuolatinėje muziejaus ekspozicijoje be žymių paveikslų talpinamas pasakojimas apie Vincento van Gogo gyvenimą ir kūrybą. Vincento van Gogo asmenybė yra unikali, turbūt dėl to ir Van Gogo muziejus yra vienas iš lankomiausių muziejų pasaulyje. Šiame pastate yra pritaikyta KNX sistema su net 500 sensorių ir JUNG A500 serijos jungikliai.
Nuotraukos: Jan-Kees Steenman
Ermitažo muziejus Sankt Peterburge
Tai vienas didžiausių ir ryškiausių meno muziejų pasaulyje. Šis pastatų kompleksas yra paskelbtas UNESCO pasaulio kultūros paveldo objektu. Šiuo metu Ermitažo muziejuje yra beveik 3 milijonai eksponatų. 2005 m. jo 3500 kvadratinių metrų rytinis sparnas buvo pertvarkytas vadovaujant „Russian Studio 44“ architektų studijai. Jame buvo įrengti savo forma ir medžiagomis klasikiniai LS 990 jungikliai, kurių šviesiai pilkos spalvos dera prie bendros muziejaus konstrukcijos architektūrinės idėjos.
Nuotraukos: „Studio 44“
„Théodore Gouvy“ teatras Freyming-Merlebach mieste pietų Prancūzijoje
Architekto Dominique Coulon sukurtas „Théodore Gouvy“ projektas yra avangardiški namai muzikai ir teatrui. Tai teatras su išskirtinėmis spalvų kombinacijomis – išorėje baltas, o interjere dominuoja ryškios raudonos ir oranžinės spalvos. Fojė ir viešosios erdvės yra užtvindytos natūralios šviesos, kuri visą dieną kinta priklausomai nuo saulės, užtikrinant dinamišką erdvinį įrengimą.
Teatras buvo aprūpintas JUNG KNX sistema, pritaikyta prie interjero. Naudojant baltos, juodos ir raudonos spalvos F40 mygtukų jutiklius „LS 990“ šviesos temperatūra ir atspalvis yra lengvai valdomi.
Nuotraukos: Eugeni Pons
Pastatas „BLOX“ Kopenhagoje
Šis pastatas yra tarsi kultūros įstaigos ir verslo centro hibridas. Uoste įsikūrusio „BLOX“ viduje rasite parodų kambarius, bendradarbiavimo erdves, biurus, kavinę, knygyną, sporto salę ir net 22 gyvenamuosius butus. Architektūriniu požiūriu šis projektas yra ekscentriškas: pastatas atrodo kaip kalnas balansuojančių kubų, besisukančių sudėtingame plieninio skeleto dizaine. „BLOX“, kurį sukūrė tarptautiniu mastu pripažinti architektai „OMA“, yra vienas iš svarbiausių miesto plėtros projektų Kopenhagoje.
Šis įspūdingas pastatas puikiai papildo urbanistinę aplinką, tai vieta, kurioje miesto gyventojai susitinka darbui, parodoms ir laisvalaikiui praleisti.
Nuotraukos: „BLOX“
Baldų dizaino muziejus „Vitra” Vokietijoje
„Vitra“ dizaino miestelyje atstovaujami garsiausi architektai ir dizaineriai, įskaitant japonų architektus Tadao Ando ir SANAA, „Herzog & de Meuron“ iš Šveicarijos, irakiečių architektę Zaha Hadid ir amerikietį Frank Gehry. „Vitra“ miestelis išaugo į aukščiausios kokybės modernios architektūros parką, kurio pastatai nėra praradę balanso su juos supančia gamta ir aplinka.
„Vitra“ dizaino muziejuje, „VitraHaus“ ir „Vitra“ gamyklos pastatuose yra įrengta JUNG KNX technologija. Vartotojai gali bet kada valdyti pastato technologiją per monitorių, nešiojamąjį kompiuterį arba naudodamiesi programėle išmaniajame telefone ar planšetiniame kompiuteryje.
Labai aukšti „Vitra“ projektavimo standartai taip pat atsispindi sprendime įdiegti JUNG klasikinius baltos spalvos LS 990 jungiklius. Jų švarios linijos jau daugiau nei keturiasdešimt metų atspindi eleganciją ir nesenstantį dizainą.
Nuotraukos: Vitra Design Museum
Akivaizdu, kad sudėtingiems ir įspūdingiems muziejų architektūros sprendimams reikia pritaikyti ir koja kojan žengiančias išmaniąsias technologijas. Tokias jas galima įrengti ne tik kultūros įstaigose, bet ir kiekviename privačiame name.