Savarankiškas kanalizacijos valymas – laikinas dalykas

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Ne kitaip bus ir ateityje, nes žmogaus organizmas taip jau surėdytas, kad būtina sistemingai šalinti tai, kas jam jau nebenaudinga.

Tikėtina, jog modernėjant technologijoms ir spartėjant moksliniams atradimams, kanalizacijos valymas taps vis paprastesniu, lengvesniu, vis mažiau problemų žmonėms keliančiu procesu, tačiau kaip veiksmas visuomet išliks būtinu.

XXI amžiuje kanalizacijos valymas priklauso nuo to, kokioje aplinkoje žmogus gyvena. Vienaip tai atliekama gyvenant privačiuose, individualiuose namuose, kitaip – vienkiemiuose, o štai daugiabučių namų gyventojai apskritai su tuo turi mažai problemų, jei lyginti su anksčiau išvardintais.

Kad ir kaip keičiasi kanalizacijos valymo specifika, vis labiau ji tampa paprastesne ir keliančia menkus rūpesčius, tačiau mūsų tautiečių savimonė dar nėra pasiekusi tokį lygį, kad suvoktų tokio šalinimo būdo prasmę.

Filosofiniu aspektu šios temos tikrai nereikia gvildenti, tačiau ekologiniu tai daryti būtina kuo dažniau. Mat gyvenantieji nuosavuose namuose ar sodų bendrijose vis dar dažnai nuotekas nukreipia į namus supančią gamtą, taip ją gausiai ne tręšdami (o yra taip manančių), o teršdami. Juk dažnai tokiose apylinkėse naudojamas šulinio vanduo, į kurį ir atiteka nors, atrodo, ir tikrai toli esančių buitinių nuotekų „šaltinėliai“.

Nors ir gamtos apsaugos inspektoriai stengiasi prižiūrėti šią sritį, tačiau patikrinti kiekvieno kiemo tiesiog neįmanoma. Todėl Lietuvos gyventojai įsigudrina savo kieme, žemėje, įsirengti nuotekų surinkimo duobę be dugno, ko iš viršaus akivaizdžiai neįmanoma pamatyti.

Tuomet visa kanalizacija, atitekanti vamzdžiais į duobę, tiesiog pasklinda po aplinkinį gruntą. O juk čia atiteka ir gausus cheminių medžiagų srautas: nuriebalintojų atliekos išplovus indus, skalbimo miltelių po skalbimo, itin pavojingų gyviems organizmams, kurių gausu žemėje, buitinių cheminių ploviklių ir kt. Taip, patys nesigilindami į problemą, teršiame savo žemę, nuodijame save ir aplinkinius, skatiname vis didėjantį mirtinų ligų skaičių ir t.t.

Pradėti švarinti save ir savo aplinką reikėtų kiekvienam nuo savęs ir vis labiau skatinti ekologišką gyvenimo būdą ne tik dėl tų, kurie yra šiuo metu žemėje, bet ir dėl būsimų ateities kartų. Juk cheminės medžiagos žemės grunte išlieka ištisus metus, taip nuodydamos jame augančias daržoves ar žemėje ropojančius vabalėlius.

Iki kieme esančios nuotekų surinkimo talpos (kokia ji bebūtų), visos nuotekos atiteka vamzdžiais. Pastarieji nuosavų namų gyventojams sukelia tikrai nemažai rūpesčių. Negalima sakyti, kad kanalizacijos valymo neprireikia daugiabučių namų gyventojams, kurie turi bendrą nuotekų šalinimo sistemą.

Čia lygiai taip pat viskas teka vamzdžiais, tačiau, skirtingai nuo nuosavų namų gyventojų, sunku prognozuoti dešimčio kaimynų galimybes juos užkemšant. Kanalizacijos valymas būtent ir yra dažniausia paslauga, ko prireikia daugiabučio gyventojams.

Ypatingai nemalonius rūpesčius tenka išgyvent žemutinių aukštų gyventojams, kai, užsikimšus vamzdžiams, visoks itin nepatrauklus ir nekvapnus turinys ima veržtis vamzdžiais ne tolyn, o atgal.

Jei vanduo nenuteka iš kriauklės ar klozeto, jei jis užsistovi arba sunkiai, lėtai susigeria, tuomet galima įtarti, kad užsikimšo vamzdžiai ir reikalingas kanalizacijos valymas. Kiekvienas šeimininkas gali pasirūpinti buitine chemija ar kokiais įrankiais pabandyti tai atkimšti, tačiau dažnai pastangos būna bevaisės arba labai laikinos.

Kad kuo ilgesnį laiką ši sistema veiktų be priekaištų, reikėtų pasitelkti kanalizacijos valymo paslaugas teikiančių darbuotojų pagalbą, kurie turi specialią įrangą.