Kokius lietvamzdžius pasirinkti?
PLASTIKINIAI LIETVAMZDŽIAI:
Privalumai:
– Lengvas montavimas
– Gera kaina
– Nereikalauja priežiūros (neklijuojamos lietaus nuvedimo sistemos)
Trūkumai:
– Nesolidi išvaizda
– Reikalauja priežiūros (klijuojamos lietaus nuvedimo sistemos)
Apie plastikines lietaus nuvedimo sistemas:
Rinkoje egzistuoja dvi plastikinių lietvamzdžių rūšys:
a) Klijuojami plastikiniai lietvamzdžiai
b) Neklijuojami plastikiniai lietvamzdžiai
Neklijuojami plastikiniai lietvamzdžiai yra daug lengviau montuojami, reikalauja mažiau priežiūros. Taip pat pasižymi žemesne, nei plieniniai lietvamzdžiai, kaina. Pagrindiniai plastikinių lietvamzdžių gamintojai yra BRYZA, PLASTMO, NICOLL.
PLIENINIAI LIETVAMZDŽIAI:
Privalumai:
– Solidi išvaizda ( dažytos iš dviejų pusių lietaus nuvedimo sistemos)
– Tarnauja ilgiau negu plastikinės lietaus nuvedimo sistemos.
Trūkumai:
– Reikalauja priežiūros
– Sudėtingas montavimas
– Trumpas tarnavimo laikas (cinkuotos lietaus nuvedimo sistemos)
Apie plienines lietaus nuvedimo sistemas:
Plieninių lietvamzdžių montavimas yra sudėtingesnis, nei plastikinių lietvamzdžių, kadangi juos reikia sukniedyti ir sutepti silikonu. Rekomenduojame montuoti tik tuos lietvamzdžius, kurie yra nudažyti PLURAL dažais iš abiejų pusių, kadangi taip galima užtikrinti jų ilgaamžiškumą bei solidžią išvaizdą, palyginus su cinkuotais ar dažytais tik iš vienos pusės, nors pastarieji paprastai yra pigesni.
Pagrindiniai plieninių lietvamzdžių gamintojai yra RUUKKI, BUDMASZ, BALEXMETAL.
VARINIAI LIETVAMZDŽIAI:
Privalumai:
– Ilgas tarnavimo laikas (virš šimto metų)
– Solidi išvaizda
Trūkumai:
– Aukšta kaina
– Sudėtingas montavimas
Apie varines lietaus nuvedimo sistemas:
Variniai lietvamzdžiai yra elegantiškas bet kurio pastato priedas. Daugelis žmonių vis dar nėra visiškai susipažinę su visais varinių lietvamzdžių privalumais. Taigi, kodėl yra sakoma, kad variniai lietvamzdžiai- patys geriausi ?
Taip yra ne tik dėl jų stilingos išvaizdos, ilgaamžiškumo ar solidumo kurį jie suteikia pastatui. Nors jų kaina yra didelė, tačiau jie nesutrūnys daug ilgiau, nei plastikiniai. Jie yra labai atsparūs druskoms, oro taršos produktams (kietosioms atmosferos dalelėms) bei krituliams.
Varis natūraliai oksiduojasi ir kai taip atsitinka, ant jo susiformuoja žalsvos apnašos, su kuriomis jis atrodo dar gražiau, stilingiau ir solidžiau- turkio spalvos marmurą primenantys variniai lietvamzdžiai – tai klasikinės architektūros pasididžiavimas, kurio tenka laukti šešerius metus nuo varinių lietvamzdžių sumontavimo. Tiesa, labai dažnai šis procesas dirbtinai pagreitinamas naudojant cheminius preparatus.
Prieš montuojant varinius lietvamzdžius matavimai turi būti atlikti su ypatingu kruopštumu. Nutekamieji vamzdžiai turi būti tinkamo nuožulnumo, kad efektyviai atliktų stogo nusausinimo funkciją. Žinoma, įmanoma varinius lietvamzdžius sumontuoti ir neprofesionaliems montuotojams, tačiau svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad varį reikia liutuoti, kas gali būti pakankamai sudėtinga. Todėl protingiau šį darbą palikti profesionalams.
Kadangi variniai lietvamzdžiai patys iš savęs prideda pastatui senojo pasaulio žavesio, specialiai papildomai jų puošti, dekoruoti ar dažyti nereikėtų. Lietvamzdžiai būna įvairių formų- kvadratiniai, pusapvaliai arba gofruoti. Instaliuoti lietvamzdžius galima bet kuriuo metu, tačiau geriausia ir patogiausia tai padaryti dengiant ar perdengiant stogą. Tai užtikrina tinkamą ir tikslų jų instaliavimą ir sujungimą su stogo sistema.
Varis taip pat gali reaguoti su įvairiais metalais, todėl būtina tai turėti omenyje montuojant pavyzdžiui lietvamzdžių laikiklius- svarbu įsitikinti, kad montavimo darbus atliekantys darbininkai tai žinotų.
Variniai lietvamzdžiai nenuginčijamai užimtų pirmą vietą tiek patrauklumo, praktiškumo tiek ir kainos prasme. Tačiau investicijos atsiperka keleriopai – varis suteikia pastatui natūralios charizmos, daro jį gyvybingą ir jais galima džiaugtis visą gyvenimą.