Kaip įmontuoti rozetę?

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Paslėptas kabelis – kuomet laidas pakloti į iškapotą kanalą ir užtinkuoti arba perverti per bloko kiaurymes.

Atviras – kuomet kabelis nutiestas ir pritvirtintas ant sienos paviršiaus. Tokio kabelių vedžiojimo būdo jau nebenaudoja kelis dešimtmečius, todėl susidurti su tokia situacija galite nebent senos statybos pastatuose. Todėl šio atvejo neaptarsime, tiesiog paminėsime, kad prie atvirai paklotų kabelių rozetė varžtais tvirtinama ant medinės plokštelės. Dažniausiai privačiuose namuose ir butuose naudojamas paslėptas kabelių išvedžiojimo būdas.

 

 

Darbo eiga

 

Išjunkite įtampą visose patalpose.

Prispauskite montažinę dėžutę prie sienos, gulsčiuku nustatykite, kad būtų horizontalioje padėtyje.

Pieštuku pažymėkite ant sienos dėžutės tvirtinimo vietas. Pažymėti galite per skyles esančias dėžutėje. Ties pažymėta vieta sienoje išgręžkite skylę dėžutei įstatyti.

Dėžutėje išlaužkte ertmes, kurios skirtos kabelio įvedimui į dėžutę. Paruoštos ertmės būna aplink visą dėžutę, todėl pasirinkite tą, kuri yra arčiausiai išlindusio kabelio.

Priskrėskite gipso į išgręžtą ertmę, įverkite kabelį į dėžutę – ištraukite dar papildomai kabelio, kad liktų išlindusio apie 10cm. Įstatykite dėžutę į išgręžtą ertmę, įspauskite į prikrėstą gipsą. Šį etapą turite atlikti ypatingai greitai, nes gipsas labai greitai stingsta ir uždelsus gali nepavykti įstatyti dėžutę. Kol gipsas visiškai nesustingo, pareguliuokite dėžutę, kad būtų įstatyta tiesiai horizontaliai ir lygi su sienos paviršiumi.

Paskui pritvirtinkite apdailą.