Čiužiniai ir jų tipai. Kokias problemas sprendžia kiekvienas iš jų?

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Čiužiniai ir jų tipai

Šiandien turime galimybę rinktis iš itin plataus, skirtingas problemas spręsti galinčių čiužinių asortimento, todėl LONAS komforto ekspertai pristato pagrindinius modernių čiužinių tipus ir dalijasi patarimais, kaip išsirinkti tą vienintelį.

Spyruokliniai čiužiniai – mėgstantiems miegoti vėsiau. Tai viena seniausių, tačiau bene populiariausia čiužinių rūšis, kuri skirstoma į dvi grupes – „Bonell“ ir „Pocket“. „Bonell“ yra klasikinio tipo spyruokliniai čiužiniai, kuriuose spyruoklės viena su kita sujungtos spiralėmis. Tuo tarpu „Pocket“ šiandien sulaukia vis daugiau vartotojų dėmesio dėl aukšto oro pralaidumo.

Tokio tipo čiužiniai rekomenduojami nuo didelio prakaitavimo kenčiantiems žmonėms. Modernius „Pocket“ tipo čiužinius gali rinktis ir nugaros skausmų kankinami žmonės. Jei puikiai prisitaiko prie kūno formų ir užtikrina taisyklingą stuburo atramą.

Viskoelastiniai čiužiniai – kenčiantiems stuburo ir sąnarių skausmus. Jie dažniausiai būna sudaryti iš dviejų dalių. Čiužinio pagrindas paprastai gaminamas iš poliuretano putų, o viršutinė dalis – iš NASA kosminės technologijos pagrindu sukurtų viskoelastino putų, dar kitaip žinomų kaip atminties (memory) medžiaga.

Tiesa, dėl dviejų dalių konstrukcijos viskoelastiniai čiužiniai gali būti naudojami tik iš vienos pusės. Šių čiužinių kietumas kinta priklausomai nuo šilumos – liesdamasis su žmogaus kūnu jis minkštėja ir prisitaiko prie formų, tai yra puikus pasirinkimas su stuburo problemomis ar sąnarių skausmais susiduriantiems žmonėms.

Viskoelastinius čiužinius gali rinktis ir alergiški žmonės – ši medžiaga neleidžia kauptis dulkių erkutėms. Visgi, jei nakties metu gausiai prakaituojate, šis čiužinys – ne jums.

Viskoelastiniai čiužiniai yra šilti, tad mėgstantiems miegoti vėsiau geriau rinktis kitos rūšies čiužinius.

Putų poliuretano čiužiniai – besiskundžiantiems prasta kraujotaka ir kūno dalių tirpimu. Putų poliuretanas, dar vadinamas porolonu, yra kokybiška, lanksti ir orui laidi medžiaga. Šios medžiagos čiužiniai gaminami pagal pažangią branduolinio formavimo technologiją, kuri suskirsto čiužinį į anatomines zonas.

Renkantis šiuos čiužinius būtina atkreipti dėmesį į jo tankį – didesnis tankis reiškia aukštesnę kokybę. Jei nubudus kankina kūno dalių tirpimas, būtent tokie čiužiniai yra puikus pasirinkimas jums. Dėka aukšto elastingumo lygio ir prisitaikymo prie žmogaus kūno formų, šie čiužiniai padeda suaktyvinti kraujotaką ir sumažinti kūno spaudimą bei dėl geros atramos stuburui ir raumenims, čiužinys tiks nugaros bei sąnarių skausmų kamuojamiems asmenims.

Putų poliuretano čiužiniai taip pat vertinami dėl antialerginių savybių, tad tinka ir kenčiantiems nuo alergijos dulkių erkutėms.

Latekso čiužiniai – kovojantiems su nuolatinėmis alergijomis. Tai ilgaamžiai, iš kaučiukmedžio syvų gaminami produktai. ŠIE ČIUŽINIAI gali būti gaminami tiek iš sintetinio, tiek iš natūralaus latekso, tačiau, siekiant išgauti geriausią rezultatą, dažniausiai šios latekso rūšys maišomos tarpusavyje. Latekso čiužiniai palaiko natūralią ir anatomiškai taisyklingą stuburo padėtį, tad tai yra optimalus variantas ortopedinių problemų bei viršsvorio turintiems asmenims. Taip pat, dėl natūralaus atsparumo pelėsiui bei dulkių erkutėms, lateksas itin vertinamas alergijomis sergančių žmonių. Lateksas pasižymi aukštu oro laidumu, todėl tokį čiužinį gali rinktis itin daug nakties metu prakaituojantys asmenys. Visgi, jei esate itin jautrus kvapams, šis čiužinys jums gali ir netikti. Latekso čiužiniai pasižymi specifiniu kvapu, kuris jautresnės uoslės žmones gali erzinti.

Prieš pirkdami čiužinį nesibaiminkite ir nesikuklinkite jo tinkamai išbandyti. Pasėdėti ant čiužinio krašto ar keliais rankos paspaudimais įvertinti jo kietumą – nepakaks. Skirkite bent keliolika minučių ant jo pagulėti įvairiomis miego pozicijomis. Esant galimybei, laiko išbandymui rekomenduojame skirti ir daugiau.