Ka reikėtų žinoti apie indaploves?

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Jos privalumai: mažesnė kaina; nereikės perstatyti ar keisti virtuvės baldų; nesunku įsigyti. Jos trūkumai: išvaizda skiriasi nuo baldų ir kitos įrangos; dažnai jos turi mažiau funkcijų negu integruotos indaplovės.

Visiškai integruotas indaploves galima paslėpti arba tiesiog pastatyti virtuvės spintelėje. Duris galima padaryti tokio pačio stiliaus, kaip virtuvės baldai. Indaplovė, kaip ir naudojimo mygtukai yra visiškai paslėpti, tačiau lengvai pasiekiami. Jų privalumai: idealiai pritaikyta prie virtuvės interjero; atrodo kaip virtuvės spintelė; dažniausiai turi daugiau funkcijų negu įprasta indaplovė. Jų trūkumai: brangesnės negu įprastos indaplovės; prieš perkant reikia viską gerai apgalvoti, nes tokią indaplovę pakeisti į kitokią yra labai sudėtinga.

Iš dalies integruotas indaploves irgi galima slėpti spintelėje arba statyti tarp spintelių. Nuo visiškai integruotos skiriasi tuo, kad funkcijų mygtukai nėra paslėpti.

Indaplovių tūris ir jo pakeitimas

Indaplovių tūris skaičiuojamas indų komplektais. Paprastai indaplovėje telpa nuo 6 iki 15 indų. Pasirinkimas priklauso nuo to, kokio dydžio šeima, ar dažnai valgoma namuose, ar dažnai ateina svečių. Neverta pirkti indaplovės, kurios talpa 15 indų komplektų, jeigu gyvenate vienas ir dažnai valgote ne namuose.

Dažniausiai pasitaikantis indaplovių plotis – 45 cm ir 60 cm. Kokią įrangą pasirinkti, priklauso nuo to, kiek virtuvėje vietos ir ar dažnai šia įranga planuojama naudotis. Didesnės talpos indaplovės paprastai būna didesnių gabaritų. Perkamiausios – 60 cm pločio indaplovės. Jeigu virtuvėje yra daug vietos, geriau pirkti didesnę indaplovę. Visada galima plauti mažiau indų.

Plovimo klasė

Tai parametras, kuris nurodo, kaip švariai plauna indaplovė. Indaplovės klasifikuojamos mažėjimo tvarka nuo A iki G. Kuo aukštesnė klasė (pvz., „AEG Favorit 80870 M“), tuo didesnė tikimybė, kad ant indų neliks jokių degėsių ar riebalų žymių. Švariausiai plaunančios indaplovės yra A klasės.

Analogiška situacija ir džiovinant. Kuo aukštesnė džiovinimo klasė (aukščiausia – A) tuo didesnė tikimybė, kad išimsite iš džiovyklės sausus indus.

A klasės indaplovės brangiausios, tačiau, jeigu tik yra galimybė tokią nusipirkti, tai nereikia dvejoti.

Plovimo programos

Indaplovės turi nuo kelių iki keliolikos plovimo programų. Skiriasi sunaudojamo vandens kiekiu, vandens temperatūra ir indų plovimo laiku. Dažniausiai programos eina viena po kitos: normali, ekologiška/BIO (pavadinimas priklauso nuo gamintojo), sutrumpinta, švelni, ekonomiška ir pan. Svarbu prieš perkant pagalvoti, kurios yra reikalingos ir kurias teks nuolat naudoti. Pavyzdžiui, per šventes teks plauti daug indų, tačiau kiekvieną dieną indų bus mažai, todėl svarbu, kad būtų programa, su kuria būtų galima plauti tik esant pusei indų talpos. Taip bus sutaupoma. Naujausių indaplovių nereikia programuoti, įranga pati parenka tinkamiausią programą pagal į indų kiekį bei jų nešvarumą.

Triukšmingumas

Triukšmo lygis renkantis indaplovę labai dažnai pamirštamas. Tai labai svarbus dalykas, ypač jei virtuvė sujungta su svečių kambariu arba patalpų sienos yra plonos. Siūlome pasirinkti tokią įrangą, kurią įjungę nepažadintumėte už sienos miegančio vaiko, ir kad ją būtų galima įjungti net po 22 val. Standartinis indaplovės triukšmo lygis būna nuo 37 iki 58 dB. Verta pirkti modelį, kurio triukšmo lygis kuo mažesnis

Papildomos funkcijos

Šiuolaikinės indaplovės turi daug funkcijų. Įdedame indus ir negalvojame, kaip jie išplaunami. Gamintojai nuolat tobulina įrangą, taikydami ją prie Jūsų poreikių. Rinkdamiesi modelį, turite gerai pagalvoti kokios papildomos funkcijos yra reikalingos.

Indaplovė pati atpažįsta nešvarumo lygį ir pati parenka tinkamiausią plovimo programą darbo pradžios sulaikymas – galima suplanuoti, kada prasidės plovimas; signalas, primenantis, kad baigiasi milteliai; įranga pati tikrina vandens nešvarumo lygį – tinkamiausiu metu indaplovė pati pakeis vandenį plovimo krepšio reguliavimas (dažniausiai viršutinis) – jeigu reikia plauti nestandartinio dydžio indus (pvz., picos lėkštes), galima taip nustatyti plovimo krepšį, kad visi indai tilptų; analogiškai galima reguliuoti puodelių laikiklio aukštį; apsauga nuo vandens išsiliejimo iš indaplovės;
indaplovės blokavimas nuo vaikų, kad nebūtų galima jos atidaryti plovimo metu.

Indaplovių techniniai parametrai:

Energetinė klasė – elektros energijos kiekis, nustatytas ES. Pagal atliktus testus indaplovės klasifikuojamos mažėjimo tvarka nuo A iki G.

Matmenys – indaplovės dydis: aukštis x plotis x gylis (A x P x G).

Talpumas – standartinių indų komplekto skaičius, kurį indaplovė gali išplauti vieno plovimo metu.
Plovimo programos – kiekis ir programų rūšys, pagal kurias galima plauti indus.

Vandens sunaudojimo lygis – vandens kiekis, kurį vieno plovimo metu vidutiniškai sunaudoja indaplovė.
Energijos sunaudojimo lygis – elektros energijos kiekis, kurį sunaudoja indaplovė vieno plovimo metu.
Galimybė plauti dalį indų – galimybė plauti indus, kai sudėta tik pusė esamos talpos (indaplovė tada sunaudos per pusę mažiau vandens).