Ką būtina žinoti apie staltieses?

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Staltiesės

Jeigu yra stalas, tai jam yra reikalinga ir staltiesė. Kaip stalai būna įvairios paskirties, taip ir staltiesės jiems parenkamos tokios, kokios yra tinkamiausios konkrečiu atveju. Aišku, pats svarbiausias dalykas yra tai, kad staltiesės namuose atitiktų namų šeimininkų būdą ir estetinį skonį.

Kokių taisyklių laikytis renkantis staltiesių spalvas?

Jei norite sukurti oficialią arba solidžią aplinką vaišių metu, interjero dizaino specialistų nuomone, rinkitės baltos, smėlinės arba dramblio kaulo spalvos staltieses. Kadangi šios spalvos priskiriamos prie neutralių, jų fone puikiai derinsis ryškių spalvų indai ir stalo puošybos detalės. Be to, reikia pasistengti, kad staltiesių spalvos neiškristų iš bendros spalvinės interjero aplinkos.

Jeigu vaišės vyksta lauke, tada verta stalus dengti ryškių spalvų staltiesėmis. Beje, tokios staltiesės prie stalo susėdusiems svečiams sukuria žaismingą ir žvalinančią aplinką. O jeigu norima namuose palaikyti romantišką ir kupiną ramybės aplinką, tada geriausia stalus dengti pastelinių spalvų staltiesėmis.

Koks staltiesių dydis yra laikomas pačiu geriausiu?

Įprastai staltiesės pasirenkamos tokios, kad jų kraštai nuo stalo nukartų maždaug per porą sprindžių. Tačiau yra mėgstamos ir tokios, kurių pakraščiai beveik siekia grindis. Kuo staltiesė yra labiau nukarusi žemyn, tuo iškilmingiau atrodo ir patsai stalas. Taip pat daug kas priklauso ir nuo to, kokios formos yra stalas, ant kurio tiesite staltiesę.

Jei stalas stačiakampis arba kvadratinis, tokia pat turi būti ir staltiesė. Tuo tarpu ant apvalaus stalo galima tiesti ir apvalų, ir stačiakampį, ir kvadratinį užtiesalą. Jeigu vaišėms ketinate naudoti pailgintą (ištraukiamą) stalą, tada reikia turėti įsigijus kelias staltieses, arba geriausia išeitis – pirkti specialiai tokiam stalui tinkančių išmatavimų staltiesę.

Ką reikėtų žinoti apie staltiesių priežiūrą?

Kai baigiasi namuose šventinis šurmulys, tada ateina metas pasirūpinti staltiesių švara ir jų paruošimu kitam kartui. Jei šventėje naudojote linines ir medvilnines staltieses, tai jas galite skalbti tik vėsiame vandenyje. O skalbiant reikia naudoti įprastus, jokiu būdu ne balinančius skalbiklius.

Pavyzdžiui, skalbiant baltas staltieses, nevalia naudoti chloro, peroksido ar kalcinuotos sodos. Dėmes galima pašalinti įprastu dėmių valikliu. Internete galima rasti daug vertingos informacijos apie staltieses, čia sužinosite ir tai, kokios staltiesės šiuo metu yra pačios madingiausios.