Originalios bendros erdvės išplanavimo idėjos name Ispanijoje

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Pro langus, suskaidžius ir atvėrus stogo plokštumas, natūrali šviesa apšviečia namo vidaus erdves. Pailgas namo planas suteikia galimybę atsirasti perspektyviniams interjero vaizdams. Pietų pusėje perspektyva prasitęsia į eksterjerą, atsiverdama kraštovaizdžio vaizdais.

 

Į namą galima patekti tiek iš gatvės pusės pirmame aukšte, tiek iš sodo pusės žemesniame, rūsio lygyje, kuriame yra įrengtas garažas. Įėjimui paprastai yra naudojamas pastarasis, pietinis įėjimas į namą, prie namo privažiuojant automobiliu.

 

Namo vidaus erdvės savo išplanavimu įkūnija mažiausiai dvi savitas, originalias namų išplanavimo idėjas.

 

Tai namo projektas, kuriuo architektai siūlo originalius sprendimus, optimaliai išnaudodami esamas sąlygas: tiek privalumus, tiek ir minusus; sukurdami įdomias erdves, kurias galima vienaip ar kitaip, tradiciniu ar netradiciniu būdu panaudoti, transformuojant ir pagerinant aplinką namuose.

 

Žavios interjero detalės iškyla prieš akis, kiek giliau pastudijavus namo projektą.

 

Pažiūrėkime.

 

 

Pirmame aukšte svetainės kambario erdvė vitrininiais langais atsiveria į lauko terasą.

 

 

 

Iš svetainės kambario atsiveria perspektyva į daugiafunkcinę erdvę: poilsio, darbo, mokymosi erdvė ir virtuvės, valgomojo erdvė. Laiptuotos grindys, ryškiai geltona lentyna – apsauginis barjeras apibrėžia ir atskiria funkcines namų erdvės zonas.

 

 

Viena iš originalių namo vidaus erdvių išplanavimo idėjų. Namo bendros erdvės centinėje dalyje suprojektuojama universali erdvė, galinti būti tiek laisvalaikio ir pramogų erdve, namų kino erdve su žiūrovų vietomis ant laiptų pakopų, tiek darbo, mokymosi erdve, tiek biblioteka, tiek vaikų žaidimų aikštele ar erdve, skirta bet kokiai kitai veiklai, kuo galima užsiimti namuose. Siekiant geresnio ryšio tarp skirtingų erdvių ir zonų, tarp interjero ir eksterjero, daugiafunkcinė zona projektuojama lygyje, tarpiniame tarp rūsio ir pirmo aukšto.

 

 

 

 

Šiaurinėje namo pusėje yra įėjimas iš kaimo gatvelės.

 

 

Kita originali namų erdvės išplanavimo idėja, tai netradicinė garažo, kaip patalpos panaudojimo namuose koncepcija. Tai galėtume pavadinti pilnateisio namo gyventojo statuso suteikimas automobiliui ir jo užimamai erdvei namuose. Erdvei, skirtai automobiliui ilsėtis, automobilio miegamąjam kambariui suteikiamas pagrindinės patalpos name statusas. Netgi gana svarbios. Iš garažo, kaip pagalbinės patalpos namuose, garažas tampa rišančiąja grandimi, tarpine erdve tarp lauko ir vidaus, eksterjero ir interjero.

 

 

Garažo erdvė tradiciškai tampa sandėliuku su automobiliu, dažnai niūroku ir tamsoku. Architektų idėja yra garažą paversti transformuojama erdve. Pertvarai atsivėrus, garažo erdvė tampa namo bendros erdvės dalimi. Poilsio ar daugiafunkcinės zonos namuose tąsa.

 

 

Laiptai į antrą aukštą, į miegamųjų kambarių zoną.

 

 

 

 

Stiklinės grindys praleidžia natūralią dienos šviesą, apšviesdamos virtuvės ir valgomojo zoną pirmame aukšte.