Kukli natūralių medžiagų intervencija baltame namo interjere

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Kaip aplinką, gamtinį natūralumą „pernešti“ į namo vidų? Kaip atkurti gamtos melodiją interjero apdailos ir dekoro medžiagomis bei detalėmis?

 

Projektuojant ir įrengiant kiekvieno kambario, namo ar buto interjerą, vyksta vienokių ar kitokių interjero apdailos, dekoro medžiagų; interjero dizaino, architektūrinių formų, detalių panaudojimas ir pritaikymas. Įsivaizduokime, kad interjero dizaino detalės, medžiagos, formos – tai architektūrinės, interjero dizaino kalbos žodžiai, posakiai. Bet kuris žmogus, įsirenginėdamas savo kambario, buto ar namo interjerą, bando suprasti ir pradeda kalbėti šia kalba. Kai kurie, panaudodami puikias interjero dizaino kalbos išraiškos formas savo idėjoms interjere išreikšti, sėkmingai įsisavina ir puikiai kalba šia kalba. Kai kurie žmonės intuityviai supranta ir kalba interjero dizaino ar dekoro kalba. Kiti kaip moka, taip ir kalba. Kiti šiek tiek supranta, jiems tai kaip užsienio kalba. Kiti mokosi šios kalbos.

 

Architektas, interjero dizaineris, konsultuojantis, padedantis ar projektuojantis namo, buto ar kambario interjerą, padeda išversti užsakovo, kliento idėjas į interjero dizaino kalbą, perteikti ar pateikti kokią tai idėją architektūrine kalba.

 

Problemos, nesusipratimai, kivirčai tarp interjero dizainerio, architekto ir užsakovo, kliento iš tiesų įvyksta tik dėl šių priežasčių:

1. Užsakovas turėjo idėją ir dizaineris neteisingai, ar nepilnai ją išvertė į architektūrinę kalbą.

2. Dizaineris pateikė idėją, bet nepakankamai išraiškingai perteikė idėją dizaino, interjero dizaino, architektūros kalba,

3. Klientas, užsakovas geriau supranta ir kalba architektūrine, interjero dizaino kalba negu dizaineris (galbūt klientas to ir nežino, bet jis,-i intuityviai supranta ir kalba šia kalba).

 

Paskutiniu atveju klientui nereikia interjero dizainerio paslaugų.

Šiuo atveju, jei klientas kreipėsi į dizainerį, klientui daugiau reikalingas patvirtinimas, pritarimas tam, ką jis, -i jau supranta apie interjero detales, spalvas, medžiagas. Interjero dizaineris turėtų „tapti“ psichologu ar tiksliau interjero kouču („coaching“ – treniravimas, ugdymas),  interjero ugdytoju, gal lietuviškai būtų (jeigu dizaineris turi tam reikalingą išsilavinimą ar sugebėjimus bei patirtį). Interjero koučingo idėja būtų – įgalinti, atskleisti užsakovo, kliento sugebėjimus projektuoti ir įsirengti interjerą pačiam,-ai. Tačiau šiuo atveju mes iš interjero dizaino “kalbos specialisto“; vertėjo, rašytojo ar poeto, kuriančio architektūrine kalba, pereiname į interjero terapijos ar interjero coachingo sritį.

 

Grįžkime prie interjero dizaino ir architektūros palyginimo su kalba. Kiekvienas architektas, interjero dizaineris architektūrinės kalbos išraiškos formomis kalbina žiūrovą, stebėtoją ar interjero šeimininką. Paklausykime ir pažiūrėkime kaip architektūrine kalba žiūrovą kalbina “Abaton“ architektai. Ar jaučiate užuominas? Ar galite suvokti, architektūrine kalba perteikiamas idėjas?

 

Taip pat namo interjero savininkams palikta erdvė išsakyti savo mintims, išreikšti jausmams, atskleisti pomėgiams ar tikslams.