Kaip sukurti ergonominę ir įkvepiančią erdvę?

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Jei ketinate viską kurti nuo pradžių, pradėkite nuo spalvingos aplinkos sukūrimo. Tai padidins Jūsų kūrybiškumą bei padės išlaikyti aukštą energijos lygį visą darbo dieną. Spalvos turi daugiau reikšmės negu Jūs galvojate.

 

Pasak psichologų 80 % spalvų žmonės suvokia centrine nervų sistema, ir tik 20 % – regos pagalba. Štai kodėl mūsų nuotaika pasikeičia patekus į gražią aplinką.

 

Aplinka betarpiškai veikia mūsų jausmus. Atkreipkite dėmesį, ir pastebėsite, kaip, pavyzdžiui, tamsių spalvų paletės sukelia didelį liūdesį ir netgi depresiją. Tuo tarpu ryškios spalvos erzina akis ir sukelia išsiblaškymą. Štai kodėl mūsų dizaineriai darbo aplinkai siūlo rinktis neutralias ar šviesias spalvas. O ryškias (raudoną, apelsino ir pan.) spalvas rinktis mažose erdvėse nedideliais kiekiais. Tinkamos spalvos darbo aplinkai gali būti:

• Pilka – tai klasikinis pasirinkimas iš Skandinaviško dizaino paletės. Pilka yra rami, taiki ir estetiška spalva, padedanti nusiteikti darbui.
• Šviesiai geltona spalva – tai tonas, kuris pozityviai veikia protinį darbą dirbančius žmones.
• Šviesiai mėlyna/melsva – ramybės spalva. Ši spalva padeda susikoncentruoti bei, pasak mokslinių tyrimų, užtikrina greitesnį problemų sprendimą.

Patogūs baldai – raktas į produktyvumą ir sėkmę

Prasidėjo nauja darbo vietos era. Dar visai neseniai vienintelis reikalavimas darbo vietai buvo patogumas. Šiais laikais darbo vieta turi būti ne tik ergonomiška, bet ir pritaikyta darbui. Be to, kompanijose jaučiama tendencija, kad biure žmonės jaustųsi lyg namuose. Jei esate freelanceris, tikriausiai mastėte apie darbo vietos įkūrimą savo namuose. Tokiu atveju norėsite sukurti darbo vietą panašią į kompanijos biurą. O tai, be abejo, yra labai svarbu.

Nėra lengva pasirinkti biuro baldus. Nesvarbu, ar renkatės vieną stalą ar visą komplektą, visada įsivaizduokite, kaip išdėstysite juos skirtingose erdvėse. Pats geriausias pasirinkimas dideliai ir atvirai erdvėj yra klasikiniai šviesių spalvų stalai su stalčiai ar be jų. Tokiu būdu išlaikysite vieningą stilių, o tai labai svarbu kuriant organišką ir vientisą interjerą. Tas pats galioja ir lentynų pasirinkimui. Nesvarbu, ar mažesnės dviejų ar trijų lygių lentynos, ar didelės penkių lygių. Mes siūlome pasirinkti kelių lygių lentunas, kad galėtumėte jas sujungti taip, kaip Jums reikia. Norite pavyzdžio?

 

Pasirinkite RAVNKILDE, BROBY, LOKE ir BILLUM gaminių seriją iš mūsų kolekcijos! Šie gaminiai puikus pasirinkimas darbo vietai namuose. Jose galėsite susikurti savo profesinę biblioteką! Tačiau, jei didelės spintos netinka, galite pasirinkti sieninę lentyną. Ant jų galėsite pasidėti keletą savo mėgstamų skaitinių, mielų nuotraukų ar nedidelių augalų.

Kai išsirinksite stalus ir lentynas, ateis laikas, ko gero, pačiam sunkiausiam pasirinkimui – biuro kėdėms. Štai keletas dalykų, į ką būtina atsižvelgti renkantis kėdes:
1. Ar tikrai reikia biuro kėdės, o gal pakaks paprastos, tačiau patogios, valgomojo kėdės? Šiuo atžvilgiu galite būti smulkmeniški – jei valgomojo kėdė Jums patogesnė, įsigykite ją.
2. Atsisėskite ir pajauskite, ar kėdė Jums tinkama. Ar jos sėdimoji dalis ne per kieta, bet ir ne per minkšta? Įsitikinkite, kad galva ir pečiai yra vienoje, tiesioje, pozicijoje? Pagalvokite, ar nepradės jų skaudėti po kelių darbo valandų? Apžiūrėkite, iš ko kėdė pagaminta – dirbtinės ar tikros odos, tinklinio audinio ar kitos medžiagos?
3. Kurią kėdės dalį galima reguliuoti? Ar tik nugaros atramą, ar visą kėdės aukštį, o gal taip pat ir porankiai gali keisti savo poziciją? Jei norite išlaikyti tinkamą laikyseną visos dienos metu, puikus pasirinkimas yra papildoma juosmens atrama.

Aplinką dekoruokite taip, kad sužadintumėte savo kūrybiškumą

Kai darbo vieta bus įrengta, prieš įsikuriant beliks apgalvoti dar vieną dalyką. Nėra jokių abejonių, kad jūsų darbo vieta turi būti gerai apšviesta. Būtų puiku, jei didžiausią dienos dalį ją apšviestų natūrali dienos šviesa. Tokiu būdu galite sutaupyti elektros energijos sąnaudas vasarą. Vis gi tamsiausiais metų mėnesiais yra būtinas geras stalo ar lubų šviestuvas, kuris užtikrintų tinkamą šviesos kiekį.

 

Pagalvokite apie visus daiktus, kurių gali prireikti – šiukšlių dėžė, dokumentai ir raštinės reikmenys ir pan. Netgi tokie dalykai, kaip kamštinė lenta gali būti naudingi. Ant jos galėsite, pavyzdžiui: pademonstruoti Jūsų projektų sėkmę ar prisegti iškabintoms kolektyvo nuotraukoms.

Be viso to, nepamirškite apgalvoti, kaip norite dekoruoti visą aplinką. Apie 90% mūsų dirba uždarose patalpose. Per pastaruosius metus jaučiama stipri tendencija atrasti ryšį su gamta ir atkurti tą biophilinį jausmą vidaus interjere. Dėl tos priežasties natūralios gamtos elementai ar drobės su gamtos vaizdais bei piešiniai ant sienų labai išpopuliarėjo. Buvo įrodyta, jog turėjimas gamtos vaizdinių patalpose yra naudingas daugeliu atžvilgiu, Tokios detalės veikia raminančiai bei suteikia laimės pojūtį – visai kaip Danų huggie.

Jei kuriate savo namuose darbo vietą ir norite ko nors išsiskiriančio nuo to,ką esate matę įprastuose biuruose, pradėkite naudoti dėžes ir krepšius daiktų laikymui. Šie daiktai padės sukurti jaukią ir svetingą atmosferą.

Čia tik keli dalykai, kuriuos galite pritaikyti savo darbo vietos sukūrimui. Kas tinka vienam, nebūtinai tiks kitam. Tegul šie patarimai būna lyg įkvėpimas susikurti reikiamai darbo erdvei. Erdvei, kuri ne tik atnaujins jūsų ir/ar jūsų kolegų mintis, bet tuo pačiu skatins kūrybišką mąstymą, reikalingą verslo sėkmei.

x-tele2-subid: 83.189.26.8