Išradingai įrengtame bute vyrauja paprastumas ir išgrynintos formos

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Jos atspirties tašku renkantis interjero stilių ir spalvas tapo dekoratyvinė elnio galva. Bendru šių namų šeimininkės ir dizainerės sutarimu svarbiausiu interjero akcentu turėjo tapti stumbro galva.

 

Tačiau jos rasti nepavyko. Ieškodama, kuo pakeisti šią detalę, V. Tubelytė vienoje internetinėje parduotuvėje aptiko simpatišką elnio galvą. Ji patiko ir užsakovei. Šio raguoto miško gražuolio motyvai įvairiais pavidalais yra dažni skandinaviško dizaino būstuose.

 

„Paprastumas, tvarka ir išgrynintos formos – visi šie elementai jungiasi į visumą ir kuria skandinavišką dvasią. Kaip ir dera šiam stiliui, sienas nudažėme baltai, jos – tik fonas, o akcentais tapo juoda ir įvairių tonų ruda. Dominuoja natūralios medžiagos: medis, kailis, linas, akmuo. Baldai pagaminti iš brangių ir kokybiškų medžiagų“, – aiškina dizainerė.

 

Naujos statybos name viename iš prestižinių Vilniaus gyvenamųjų rajonų esančio būsto savininkė nemažai keliauja, todėl planuoja kurį laiką jį nuomoti. Tačiau norėjo butą įrengti kaip sau, nes netolimoje ateityje planuoja čia apsigyventi.

 

Kitas jos pageidavimas – nors butas ir visai nedidukas, reikėjo įrengti kiek įmanoma daugiau vietų daiktams sudėti neužgriozdinant erdvės. „Mažuose būstuose tai tampa didžiausiu iššūkiu. Be to, tenka numatyti, kaip patogiai prieiti prie visų funkcinių zonų, daiktų laikymo vietų. Svarbu sukurti patogią darbo zoną virtuvėje. Jaukumo irgi negalima užmiršti. Kuo mažesnis butas, tuo prioritetai turi būti aiškesni. Kalbant apie šį objektą buvo aišku, kad čia gyvens vienas žmogus, šeima ar pora be vaikų“, – pasakoja V. Tubelytė.

 

Tačiau į butą atėję užsakovės anūkai netgi rado kur pažaisti slėpynių. Dizainerės nuomone, esant būtinybei jame išsitektų ir trečias žmogus. Jaučiama tendencija: ir Lietuvoje mažos gyvenamosios erdvės darosi vis populiaresnės, paklausesnės. Ypač naujos statybos namuose, nes jas įmanoma suplanuoti taip, kad tilptų viskas, ko reikia patogiai gyventi.

 

 

Atsisakė sienų

 

Pagrindines erdves šiame bute skiria ne sienos, o praktiški įtaisomieji baldai, stumdomosios durys. Sienos supa vienintelį kambarį – vonios. Tarp svetainės ir miegamojo vietoj sienos atsirado stumdoma pertvara. Tai leidžia sutaupyti nemažai ploto. Be to, prireikus galima sujungti šias erdves.

 

 

Koridorių nuo virtuvės taip pat skiria ne siena, o korpusinių baldų pertvara, kurioje iš virtuvės pusės yra šaldytuvas ir kelios spintelės, o iš įėjimo – drabužių spinta. Prie jos galima prieiti ir spintas varstyti iš abiejų pusių. Šis baldas masyvus, tačiau neužgriozdina patalpos, nes jo šonai dengti veidrodžiais.

 

Šaldytuvo šonai ir dalis pakabinamų spintelių taip pat veidrodiniai. „Veidrodžiai puikiai atspindi priešais esantį langą, taip vietoj vieno atsiranda net trys“, – atkreipia dėmesį dizainerė. Veidrodžiai kuria įspūdį, kad patalpos erdvė kur kas didesnė ir gilesnė. Baltos lakoniškų linijų virtuvės spintelės iš medžio drožlių plokščių susilieja su tokios pačios spalvos sienomis. Jas paįvairina keletas tamsios medienos elementų.

 

Ryškia dekoratyvine virtuvės ir svetainės detale tapo sienelė, išklijuota žaismingomis juodomis koriuko konfigūracijos plytelėmis. Taip kilo mintis ieškoti ir juodų, panašios formos šviestuvų, pastatyti baltą su juodomis lenktomis kojomis valgomojo stalą, kelias originalias kėdes.

 

Prie visų šių detalių puikiai dera netikėtas radinys – išraiškinga elnio galva. Apgalvotas apšvietimas sustip­rina erdvės įspūdį. Visose zonose (koridoriuje, miegamajame, vonioje, virtuvėje, svetainėje) maži šviestuvėliai įtaisyti lubose. Jie kuria malonų foninį apšvietimą. Virtuvėje LED šviestuvai įrengti pakabinamų spintelių apačioje. Virš stalo ir ties lentyna svetainėje – kabamieji šviestuvai. Prie lovos miegamajame yra šviestuvėliai skaityti.

 

Subtilios detalės

 

Netradiciškai suprojektuota ir svetainė. Vienas poilsio kampelis įrengtas ties langu, čia stovi du modernaus stiliaus odiniai krėslai, pinti pufai, patiestas žvėries kailis. Labai praktiška ir plati palangė su pintomis pagalvėmis: ant jos galima prisėsti, ji gali atlikti kavos staliuko, kurio čia nėra, vaidmenį. Iš baltos ir medžio spalvos plokštės pagamintą lentyną paįvairina juodo stiklo durelės.

 

Kitas poilsio kampelis atsiveria patraukus stumdomą pertvarą. Už jos – miegamasis. Suskleidus sofą, kuri kasdien naudojama kaip dvigulė lova, visa erdvė tampa didele svetaine. Tai ypač patogu, kai ateina svečių. Prie sienos virš sofos, kur paprastai kabinami paveikslai, pritvirtinta atvira talpi lentyna – tai dar viena vieta daiktams sudėti.

 

Miegamajame telpa ir sieninė spinta, ji slepiasi už baltų stumdomų durų, tad susilieja su siena ir nekrinta į akis. Greta lango tilpo siaura komoda. „Stengiausi išnaudoti kiekvieną kampelį“, – šypsosi V. Tubelytė. Ir koridoriuje greta laukinių durų ji sugebėjo rasti vietos siaurutėms, gilioms lentynėlėms. Uždaros baltos spintelės be rankenėlių kabo virš durų, tačiau jas pastebėti galima tik gerai įsižiūrėjus. Net sunku patikėti, kad vonioje, kuri yra vos 4 kvadratinių metrų ploto, tilpo viskas, ko reikia užsakovei. Spintoje įrengta skalbyklė su džiovykle, yra daugybė spintelių, atvirų lentynėlių. Patalpos gale suprojektuotas dušas, jis slepiasi už veidrodinės sienelės. Dėl veidrodžių vonia neatrodo tokia maža. Ją sušildo smėlio spalvos akmens masės mozaikinės plytelės.
 

www.up.lt