Augalų vietos parinkimas namuose

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Šviesa – Kambarinių augalų šviesos poreikis įvairus. Vieniems reikia daug saulės, kiti ją tik pakenčia. Augalai dar skirstomi į trumpadienius (Kamelijos, bugenvilijos, margeniai, orcidėjos, sprigės, paperomijos, paparčiai… ) ir ilgadienius (Gumbinės begonijos, medinilės, galeniai, brunfelsijos, beloperonės…), daugiausia tarpinio tipo augalų (frezijos, hortenzijos, pelargonijos, žilės fuksijos…). Atidžiau reikėtų skirstyti augalus pagal šviesos poreikį:

Šviesiamėgiai – Jie statomi gerai apšviestose vietose.Tiesioginių spindulių nebijo augalai turintys sidabriškus, melsvai ar pilkšvai žalius lapus.Šviesiamėgiai yra storalapiai, kaktusai, oleandrai, laurai, brugmansijos ir kt.

Pusiauūksminiai – mėgsta šviesą, bet ne tiesioginių saulės spindulių apšviestą vietą tai gumbinės begonijos, klivijos, tradeskantės, kalankės, dracenos, marantos, krotonaifikusai ir daugelis kitų.

Ūksminiai – augalai galintys augti menkai apšviestoje vietoje, šešėlyje tai – kiparisai, araukarijos, nerteros, sansevjieros, paprčiai, filodendrai ir kt.

Temperatūra – Kambarinai augalai neatsparūs šalčiui.Dauguma jų kilę iš šiltūjų kraštų kur nebūna žiemos.Parenkant vietą namuose ir kambaryje reikėtū atsižvelgti į natūralią augavietę. Tropinių ir subtropinių vietų augalai įpatingai reiklūs aukštai temperatūrai.

Drėgmė – Augalus kurie reikalauja daug drėgmės tiktų auginti virtuvėje ar vonioje(kalatėjos, afeliadrai, krotonus, marantas, fitonijas…).Kituose kambariuose augalus reikėtų nuolat drėkinti – purkšti lapus, nes dėl centriniuo šildymo patalpų oras gali būti pernelyg sausas.(L. Markevičienė, J. Vaidelienė)

Fonas ir apšvietimas

Statant ar komponuojant gėles reikėtų būtinai atsižvelgti į:

Foną – tinkamiausiai fonas daugumai augalų – šviesios pastelinės spalvos sienos be raštų, tada ypač išryškėja lapai ir ryškiaspalviai žiedai.Tamsiame fone yspūdingai atrodo margi lapai ir blankūs žiedai.Prie magų sienų vertėtų komponuoti gėles dideliais lapais.Didelį įspūį daro spalvų ir formų kontrastas.

Apšvietimą – apšvietimas labai reikšmingas augalo išraiškingumui.Kryptinga šviesa – lempa ar lempos įtaisytos virš augalų.Išryškėja augalų detalės, o augalų grupės suungiamos į vieną visumą. Apšvietimas iš apačios – lempos įtaisytos ant grindų prieš augalą.Visi lapai apšviesti, bet didžiausia vertybė tokio apšvietimo įspūdingi šešėliai. Apšvietimas iš užpakalio – lepos įtaisytos ant grindų už augalo. Šiuo atveju svarbiausias augalo siluetas, bet taip apšviečiami tik dideli augalai.