Vaikų kambario baldai

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Tačiau kartais, jei namuose daromas remontas ar kuriamasi naujame būste, nusprendžiama iš pagrindų atnaujinti vaikų kambarius.

Tuomet tėvams tenka atsižvelgti į vaiko amžių, charakterio ir būdo ypatybes (vienokio kambario apstatymo reikės judriam vaikui, kuriam būtina daugiau erdvės, kitokio – ramiam), pomėgius ir galų gale – paties kambario šeimininko nuomonę.

Vaikui iki 3 metų amžiaus svarbiausia yra lovelė, nes joje mažylis praleidžia daugiausia laiko, taigi lova turi būti patvari, ilgaamžiška. Šiam baldui ir reikėtų skirti kuo daugiau dėmesio: kad atitiktų vaiko ūgį, kad būtų galimybė reguliuoti jos aukštį, nebūtų aštrių kampų bei išsikišimų. Visuomet specialistai žmonėms tvirtina, kad svarbiausia yra ne lova, bet joje esantis čiužinys.

Būtent nuo jo priklauso miego kokybė, sveikata, stuburo formavimasis, nes juk tokio amžiaus vaikai itin greitai auga. Jeigu mažajam nors kažkiek pasireiškia alergija, kuri šiuo laikmečiu lydi beveik kiekvieną vaiką, jo kambario baldų gamybai turėtų būti naudojami netoksiški, o vandens pagrindu sudaryti klijai, lakas bei dažai.

Ikimokyklinio amžiaus vaiko kambaryje naudingiausia įkurdinti kartu su vaiku augančius (daugiafunkcinius) baldus. Pastarieji taupo tėvelių pinigus, nes ilgą laiką vaikui neprireiks naujų baldų, o taip pat ir erdvę, kurios mažam vaikui labai reikia.

Daug vietos kambaryje sutaupoma pasirinkus dviaukštę lovą, kuri gali būti kombinuojama su stalu ar kokiomis nors lentynomis. Kadangi mažieji daug juda, jų žaidybinė veikla visuomet susijusi su judesiu, todėl jų kambario baldų kampai turėtų būti kuo aptakesnių, lengvų formų, reikėtų vengti pavojingų detalių, kad nebūtų galimybės susižeisti.

Mokyklinio amžiaus vaikams svarbu, kad baldai būtų ergonomiški, kuo daugiau pritaikyti pagal ūgį ir poreikius. Sulaukęs 8-10 metų, vaikas jau gali miegoti ir standartinių matmenų viengulėje lovoje, kurioje labai svarbi čiužinio kokybė ir anatominės jo zonos.

Mokiniams atitinkamą dėmesį reikėtų skirti renkant rašomąjį stalą, nes prie jo ruošiant pamokas, tikėtina, bus praleidžiama daugiausia laiko. Iškrypęs stuburas, prastas regėjimas, netaisyklinga laikysena – šio amžiaus mokinių sveikatos bėdos, prie kurių atsiradimo prisideda ir netinkami vaikų baldai.